Musíme mít od ledna 2016 termoventily

Od: Datum: 13.11.15 20:10 odpovědí: 1 změna: 16.11.15 10:40

Prosím Vás jsme společnost SVJ ve Zlíně ,máme 20bytů,máme vlastní kotelnu plynovou,musíme mít od ledna 2016 termoventily ,nebo musí být k ventilům i měřiče.

Na schůzi jsme se dohodli ,že budeme mít teplo rozúčtováno podle měrné plochy bytu,kdr jme se dohodli ve 100% účastni nájemníků.

Myslíme si ,že se to týká jen kdo má dalkové topení,Děkuji Martinů.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 16.11.15 10:40

Rozpočítání nákladů na topení je vždy velmi citlivá záležitost. Když se rozúčtuje podle plochy, tak to nikoho nemotivuje šetřit, ví, že bude stejně platit, protože si sousedi dopřejí co nejvíc tepla a tak bude celková spotřeba stejně velká a víc budou platit i po rozpočítání všichni.

Termoventily jsou dobré pro automatické nastavení teploty v místnosti, záleží jak si je kdo nastaví, někdo má rád ložinici chladnější, někdo si libuje v horku, když už za to musí platit.

Poměrová měřidla spotřeby teploty jsou dobrá motivace, ale pak se zjistí, že někdo má spotřebu tepla nulovou a jiný velikánskou, protože někdo zavře topení a nechá si byt vyhřívat teplem od sousedů a jiný má šílenou spotřebu proto, že má přes radiátor s měřidlem přetažený těžký závěs nebo je to za nějakým ozdobným obložením radiátoru nebo za kanapem a za ním je pěkné horko a naměřená spotřeba je mnohem větší než odpovídá skutečné teplotě v místnosti.

U poměrových měřidel, kde je roční spotřeba jenom hrubě měřená několika čárkami, je při odečítání při pohledud na trubičku rozdíl mezi jednou čárkou třeba několik tisíc. Někde se osvědčila určitá část rozpočítaná podle podlahové plochy a druhá podle poměrového měření.

Každý má jiné zkušenosti, víc hlav víc ví.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.