SIPO - nastavení / změna

Od: Datum: 11.11.15 19:20 odpovědí: 5 změna: 12.11.15 20:49

Potřeboval bych poradit ohledně SIPO. Bydlím v bytě, kde mát trvalý pobyt já a otec. Byt je psán na otce, ale nebydlí tu. Sipo je psáno na něj, ale celou dobu jej platím já. V sipu máme zálohy EON, RWE, nájem /fond oprav + voda/ a koncesionářské poplatky.
Nyní jsem od otce byt koupil a on kupuje jiný byt. Změny na katastru - finální zápisy u obou budou cca v v polovině prosince. Nyní řeším, jak vyřešit všechny platby a zálohy. RWE, EON i nájem v tomto týdnu odhlásíme na všech těchto institucích a přepíšeme na mě - budu to zatím mít příkazem z účtu. Tím pádem počítám, že v SIPO otce na prosinec už toto nebude. Jak ale vyřešit koncesionářské poplatky? Musím si zřídit SIPO sám na sebe na tyto koncesionářské poplatky - kde na prosinec budu mít pouze je /zbylé zálohy budou placeny převodem/? Jak to bude s konces. poplatky otce? Může si je ze SIPO vyřadit - tím pádem by ale ve svém SIPO neměl nic. Nebo už teď musí oznámit, že je bude platit za prosinec už za nový byt - když ale zatím ještě není na něho psaný?

Omlouvám se, jestli je dotaz zmatený, ale celkem v těch konces. poplatcích plavu a nechci něco podcenit.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.11.15 19:47

SIPO je na nic. K čemu to slouží? Akorát odsypáváte ze svých peněz poště za nic. Já jsem ho zrušil, a na všech institucích jsem si zřídil INKASO z účtu. Tam stanovím limit, počet možných inkas za měsíc a o nic se nestarám. Nemohu zapomenout, protože o všechno se stará ten, kdo chce peníze. Tam, kde to nešlo jsem zadal trvalý příkaz do banky (třeba TV poplatky) a už 5 roků se nestarám vůbec o žádné platby. Všechno je zadarmo.

Koncesionářské poplatky si tedy zařídíte trvalým příkazem v bance. Na SIPO zapomeňte, zbytečná věc.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.11.15 19:50

Mylím si, že si vše komplikujete. Základní otázka je, proč budete platit poště poplatek za SIPO,když chcete platit příkazem z účtu, jak sám píšete. Při provádění všech změn si nastavte ve formulářích INKASO,zadejte rozumné hranice a potom už jen namátkově kontrolujte,zda si příslušní dodavatelé strhávají to co mají. Mám to takto hodně let,převedl jsem na to i společenství vlastníků a nikdy se mi nestalo,že by si strhli více než mají. Naopak já jsem měl nastavený limit na kabelovou televizi na 48 bytů a když zdražili,tak si samozřejmě nemohli tolik strhnout a tak jsem byl "problematický já".

jak vidět opičák byl rychlejší,ale zkušenosti jsou stejné

Datum: 11.11.15 19:59

Opravdu tomu asi moc nerozumím.Když jste dosud platil SIPO na jméno otce, počkala bych do prosince, až otec bude mít trvalé bydliště v novém bytě.Koncesionářské poplatky se platí za byt v kterém se bydlí a váš otec má zřejmě ještě trvalé bydliště u vás,ne? *jasne* Nejlepší bude jít na poštu a tam se zeptat.

Datum: 12.11.15 08:57

platíme SIPO inkasem z účtu a spokojenost

Datum: 12.11.15 20:49
Sipo jsem zrušil, protože je problematické a nepružné. Vše platím trvalým příkazem z účtu. Když někdo zdraží, ať se račí ozvat, jinak nic nedostane. Otec si může sipo převézt na jinou adresu. Nebo zrušit a vytvořit nové. Jenže nepočítejte s tím, ze vám ho zruší během 14 dnů, trvá to vcelku dlouho. Budete rádi, kdyz to bude od ledna. Pokud má otec účet, ať radej platí z účtu než přes sipo. Je to otrava a ještě to stojí peníze. Účet si ovládáte sám a rychle, kdykoliv a hlavně zadarmo.
Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.