Chybějící plomba plynoměru

Od: Datum: 11.11.15 15:26 odpovědí: 6 změna: 03.12.15 06:39

Zdravím.
V bytě v paneláku před dvěma a půl lety vyměňovala vybraná firma plynoměry, ale nedala tam plombu. Plombu tam dávala jiná firma (plynaři) o 10 dní později, v bytě nikdo nebydlel a nebyl a já jsem měl tehdy na starosti nemohoucího tátu, než abych tam furt jezdil (je to daleko). Plyn je doposud napsaný na zesnulého tátu a V bytě nikdo po celou dobu až dosud nebydlel a na plynoměru je stále stav 0,7 m3. Byt jsem prodal a za pár dní ho mám předat novému majiteli.

Zda mám tu chybějící plombu nějak řešit?

Kupující se v právních věcech vyzná, tak abych z toho neměl oplétačky.
Je možné že si chybějící plomby při opisu stavu plynoměru nevšimne a přijde na to plynař až mu půjde za dva měsíce odečítat stav. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.11.15 15:42

Oznamte to dodavateli plynu a víc nemusíte řešit.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.11.15 16:24
avatar

Přesně tak, co napsal aloisb, je to ve vašem zájmu.Vyhnete se tak do budoucna případnému nedorozumění s vyúčtováním plynu mezi vámi a novým majitelem.Sice netvrdím,že tato situace nastane,.je-li to slušný člověk,ale člověk by v těchto věcech měl mít pořádek;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.15 22:18

Ahoj. Ano, rozhodně oznámit. Při použití nevhodného materiálu na ty šroubení zakrývající plomby, kdy nějak ztvrdly a samy se odplombovaly. Tím, že se rozpadly. Stalo se mi to a nebyl s tím žádný problém. Proto je dobré, si ty stavy zapisovat každý měsíc, aby se stav všeho včas podchytil. Ty měřáky jsou dost na pospas okolní veřejnosti a někteří nenechavci jsou až nepříčetně nenechaví. A rádi škodí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: medved77
Datum: 27.11.15 14:22

Děkuji za rady,

zavolal jsem na Praž.Plynárenskou, paní ochotná, první volný termín pro návštěvu technika byl za 4 dny.

Technik přišel s pečetí v ruce, nic nezkoumal, dal pečeť, podepsal jsem mu papír a problém vyřešen.

Od: buss
Datum: 27.11.15 14:31

Neřešil bych, čí je to povinnost? Vy jste schopen si dát jiný plynoměr? Plynárna jistě má ev. č. plynoměru. a při výměně se uvádí, totéž vodoměry.V paneláku je ročně kontrola plynu a kontrolor nic nezjistil? Za co bere vaše peníze?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: medved77
Datum: 03.12.15 06:39

Ty plynoměry jsou v každém bytu ve stoupačkách, tzn.majitel musí být doma,aby vpustil kontrolora dovnitř. V bytě však nikdo nebydlí, proto plynaři z Preměření nechají ve schránce lísteček, kam se stav vyplní a hodí do poštovní schránky, popř. stačí jim poslat stav emailem. Vidět plynoměr však za poslední 2,5 roku nikdo netoužil.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.