Odvetrani koupelny

Od: Datum: 09.11.15 23:09 odpovědí: 5 změna: 12.11.15 19:38

Zdravim.Je mozne a vhodne umistit ventilator na strop,kde mame nachystany pruduch pro odvetrani?nevim,jestli se dava nad okno,nebo na jine vhodnejsi misto,jestli je potreba nejak vyspadovat atd.Ten pruduch je cca 2 metry od zdi a nahore by musel byt vedeny ve slozeni podlahy a odvetrani by koncilo ve stitove zdi.Udelal jsem nakres,aby bylo vse jasnejsi(teda snad).Ty miry jsou orientacni.Pruduch je ze 110 odpadove roury,bud by se pouzil tenhle prumer,nebo by slouzil pouze jako pruduch.

Diky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.11.15 23:19

Na strop se dává běžně, jen s tím spádováním tomu moc nerozumím. Kondenzát vám bude buď kapat na hlavu z ventilátoru nebo stékat po fasádě na štítové zdi. Dle vlastních zkušeností je víc důležitý výkon ventilátoru než umístění. Ta vlhkost bude po napuštění vany všude relativně stejná, je třeba jí dostat co nejdříve z místnosti.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.11.15 23:32

Takze z toho plyne,ze pokud bude dostatecne silny ventilator,tak vlhkost se vyfoukne a nebude v potrubi kondenzovat?takze neni treba resit spad?je treba to nejak tepelne izolovat?Nejaky doporuceny typ ventilatoru?radial,axial,instalace klapek atd...Klidne to muzete rozepsat;)

Datum: 09.11.15 23:48

Já použil flexo potrubí, povrch je vroubkovaný takže nějakou tu vodu udrží a spád jsem nijak neřešil. Ventilátor jsem měnil po 2 měsících provozu za výkonější. Určitě by měl při zapnutí zvednout větrací žaluzii na fasádě Mám prostup nějakých 60 cm a ventilátor s čidlem vlhkosti.

doplněno 09.11.15 23:51:

Uloženo v izolační vatě mezi sádrokartonem a cihlovým stropem.

Datum: 12.11.15 19:30

A ten ventilator?Je treba to nejak pocitat a podle neceho se ridit?

Datum: 12.11.15 19:38

Pro tyto účely se používají koaxiální ventilátory,které jsou vloženy přímo do potrubního systému.Je možno si vybrat z celé řady zařízení podle disajnu.

JABRAKA

http://ventilatory.heureka.cz/f:5086:406125/

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.