Zakopaný pes u plotu

Od: Datum: 09.11.15 14:40 odpovědí: 46 změna: 12.11.15 17:58

Dobrý den, sousedům umřel pes, mají velkou zahradu a museli si zrovna vybrat místo hned u našeho plotu a vchodových dveřích. Dneska mě to naštvalo, vylezu z domu a za plotem hoří svíčka a navršená hlína. Když by nechali hrobeček zarůst trávou, tak nic neřeknu, ale nechce se mi koukat na hrob pokaždé když půjdu domů nebo z domu. Promluva se sousedy nevím, jestli má cenu, jsou už lehce senilní a nepochopili by, že nám to vadí. Je nějaká možnost, jak to vyřešit? Nemáme se sousedy špatné vztahy, nechci jim dělat naschvály.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 09.11.15 14:46

Dobrý den, zvířátka se na zahradě většinou pohřbívají k plotu, protože tam mají klid a také se tam většinou nic nesází (nekope se tam). Pro ty sousedy je to moc čerstvá událost, tak mějte trochu pochopení. Dívat se tam nemusíte. Buďte více empatická - hrob je součástí života (i ten zvířecí) a nikomu neublíží. Zdravím!

Ohodnoceno: 9x

Datum: 09.11.15 14:47

Vendo, zkuste otočit hlavu jiným směrem, až příště půjdete domů. A hřbitovy vám celkově dělají špatně? Nechodíte na ně?

Ohodnoceno: 7x

Od: venda*
Datum: 09.11.15 15:02

Ne, na hřbitovy nechodím, když si vzpomenu na někoho, kdo tu už není, nepotřebuji u toho stát nad jejich hrobem.

Datum: 09.11.15 15:57

venda -

- taky nechodím na hřbitovy - mám z nich deprese - ale ještě víc bych nechtěla ublížit starým lidem - dost na tom, že jim chcípl pes - chvilku to vydržte, nebo si tam vysaďte třeba nějaký keřík (např. růžičku) - já bych udělala právě toto.

doplněno 09.11.15 19:44:

nickola -

- lidi umírají, zvířata chcípají - tak mne to doma učili jako dítě - a s úctou ke zvířatům to nemá nic společného - tím, že zvíře "zemře" , si ještě bohužel nezajistí lidskou lásku a soucit.

doplněno 09.11.15 20:23:

nickola -

zrovna já si vážím zvířat daleko více nežli lidí a můj přehnaný soucit se zvířaty mi od dětství znesnadňuje život, přesto mi použití termínu chcípnout v případě smrti zvířete, nepřipadá nijak zavrženíhodný. Co je praseti platné, že "zemře" - když je stejně sežráno ! Možná je to nepatřičný citát, ale zrovna mne v této souvislosti nic jiného nenapadá :

"Co po jméně? Co růží zvou i zváno jinak, vonělo by stejně."

Ohodnoceno: 2x

Od: an®
Datum: 09.11.15 14:50

Podle zákona mají právo psa si na vlastním pozemku pohřbít. A zákon neurčuje jak daleko od plotu se to smí. Měli ho určitě hodně rádi, já bych mlčela, nechcete-li si dělat se sousedy zlou krev. Je to zřejmě nové a bolestné, proto ta svíčka, jistě ji tam nebudou dávat každý den.

doplněno 09.11.15 15:32:

Jestli Vám to opravdu hodně vadí, dejte si na plot z Vaší strany zástěnu. Myslím, že chtít po starých lidech aby vykopali svého mrtvého miláčka a přesunuli hrobeček jinam, by bylo hodně neohleduplné. Jistě to pochopí a nebudou proti zastínění nic namítat.

Datum: 09.11.15 22:13

Podle kterého zákona? Domnívám se, že podle veterinárního zákona má být uhynulé zvíře zlikvidováno v kafilerii a že pohřbívat ho kdekoliv je zakázáno. Ví to někdo věrohodně?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.11.15 22:20

aloisb-

- pokud vím, tak veterináři se ptají, jestli si chcete zvíře pohřbít sám, nebo ho necháte zlikvidovat v kafilerce (- a ještě si za takovou likvidaci mrtvolky účtují peníze) - takže asi to zákon nezakazuje? - Ale teď už je to možná jinak - naposledy jsem takový problém měla před 3 roky.

Datum: 09.11.15 23:02

Aloisb: Máte pravdu, pohřbít zvíře není jen tak a rozhodně to nesmí být někde u domu.

Viz: http://portal.gov.cz/app/zako…=1&nr=82~2F2014&rpp=15#parCnt

Ohodnoceno: 3x

Datum: 10.11.15 14:24

Díky za link. Nejpřísnější podmínka pro zahrabání mrtvoly je asi těch nejméně 50 m od hranice sousedního pozemku.

Datum: 12.11.15 10:52

Bohužel tento zákon jen podporuje podnikatele, majitele psích hřbitovů, protože jen málokterý majitel psa může tyto podmínky splnit. Zato téměř každý by psa raději pohřbil tam, kde byl pejsek rád, tedy na své zahradě.

Já bych ten zákon obešla. A protože mám sousedy, kteří by mne mohli vidět z okna a stěžovat si, vykopala bych ve dne dostatečně velkou díru na hrobeček a u ní si připravila rostliny, které tam chci zasadit. Samozřejmě že ne v blízkosti studny, nebo sousedova plotu.

Pejska bych do hrobečku uložila až za tmy, zasypala zemí a vsadila vybrané květiny. Ráno by sousedé mohli vidět už jen upravený záhon. :)

Od: venda*
Datum: 09.11.15 15:00

Já to chápu, že je to velká ztráta, nechce se mi to řešit, ale mít hrob dva metry ode dveří není příjemné. Plot je starý, jednou se bude muset vyměnit a bude se muset kopnout. Z druhé strany jejich parcely nic není, akorát louka, tak nechápu, že to dají k nám pod nos.

Od: asd1
Datum: 09.11.15 15:10

Co takhle za nima zajít a slušně navrhnout jestli hrob nechtějí přesunout na vhodnější místo, že kolem pejska pořád chodíte, rušíte ho a nemůže odpočívat v klidu. Nabídnul bych se že to nepříjemné udělám (kopání, přesun ostatků) a na nich bude jen případná vnější úprava.

Pokud ne, tak respektujte jejich rozlučku a vzpomínku.

Přijít za nima s něčím jako "přesuňte si hrob, vadí mi" by bylo hodně nevhodné...

Datum: 09.11.15 15:20

jak Vám může něco takového vadit? - zvlášť, když jsou sousedé už starší a tudíž citlivější ! - jistě je vůbec nenapadlo, že by Vám to mohlo vadit - a zřejmě je právě toto místo pro ně něčím významné !

Datum: 09.11.15 15:22

Svíčka dohoří, hlína klesne, časem zatravní a brzy na hrob zapomenete. Věřte to mu.

Ohodnoceno: 7x

Od: strakatypes
Datum: 09.11.15 16:07

Souhlas s An. Na plot připevnit zástěnu, rohož apod. Možná se sousedi dovtípí a zeptají se, ale nemyslím, že je to donutí hrobek přendat. Z jejich pohledu dali hrob nejdále od sebe, ale na vaši stranu nepomysleli. To zase vidíte Vy ze své strany.

Také věřím, že ,,svíčka dohoří, zem slehne, zatraví se a místo bude k nerozeznání,,.

Co by mě vadilo, kdybych tam měla blízko studnu, nebo ovocný strom. To bych asi řešila.

Ohodnoceno: 0x

Od: hm®
Datum: 09.11.15 17:18

Proč by to mělo vadit stromu? Pro něj je rozložený živočich totéž, co rozložená rostlina - zdroj potřebných živin. Je to stejně "škodlivé", jako třeba rozložené výkaly (běžné biohnojivo).

Datum: 09.11.15 17:38

Ano, pokud to bude vše zkompostované, proč ne, ale jaksi bych si na tom ovoci moc nepochutnala, kdybych věděla, že je pod stromem psí hřbitůvek.

Ostatně chodím i na svoji zahradu čůrat pod stromy a na kompost, protože moč obsahuje látky, které jsou v půdě potřeba *hi*.

Datum: 09.11.15 19:57

Tak se tu teď zamýšlím nad tím, jak známí (chodím k nim 2x - 3x týdně) mají v obýváku vždy přes zimu urny s prarodiči. Na tácku, kolem výzdoba, svíčky, magické místo. Když jsem to uviděla poprvé, tak se zeptali, jestli mi to nevadí - že to kdyžtak dají jinam. Nijak jsem si netroufla proti tomu něco mít (je to jejich domácnost), ale prvních pár týdnů jsem "si jich byla vědoma". A pak jsem si zvykla. Je fakt, že to místo přitahuje oči. Ale chci jen podotknout, že je možné si zvyknout.

Od: hsdhdfhd
Datum: 09.11.15 20:06

Vždyť o nic nejde, je to jen pes a časem se rozloží a nic z něj nezůstane. To po nich plánujete chtít, ať tu mrtvolu vykopají a zakopou jinam? To snad ne...

Datum: 09.11.15 20:59

To nic není. Když jsem byl malej, tak sousedi dali rodičům takhle ke vchodu umírat velkýho psa s prašivinou. Žádné spory mezi sebou neměly. Prostě ho dali k nám aby ho neměly u svýho vchodu. Máma je prý požádala o přemístění ale bez výsledku. Když umřel tak si zaplatili pitvu, jestli nebyl otráven. Nebyl. I takový jsou sousedi.

Datum: 10.11.15 09:16
..museli si zrovna vybrat místo hned u našeho plotu a vchodových dveřích...
§2 zákona č. 88/2014 říká JASNĚ:
Veterinární a hygienické požadavky pro místo určené pro ukládání kadáverů zvířat...
Místo určené pro ukládání kadáverů zvířat v nesmí kontaminovat vodní zdroje a musí být vzdáleno od vodních zdroju minimálně 200 m, od nejbližší stavby pro bydlení nebo rodinnou rekreaci nejméně 100 m a od hranice sousedního pozemku nejméně 50 m.
Bohužel u nás je mnoho lidí bez jakýchkoliv vědomostí o zákonech.
Smiřte se se skutečností, pochybuji, že si kvůli takové maličkosti rozhážete vztahy se sousedy. Právo je na Vaší straně, ovšem nelehce vymahatelné...
Pokud si po čase necháte udělat rozbor vody ve studni, můžete se dočkat překvapení.)
doplněno 10.11.15 16:43: Dovolám si citovat definici zvířete v zájmovém chovu, dle § 3 písm. e)
zákona na ochrany zvířat, v souladu s kterým je: „zvířetem v zájmovém chovu zvíře,
u kterého hospodářský efekt není hlavním účelem chovu, a to buď chované v prostorách
k tomu určených, nebo v domácnosti, jehož chov slouží především zájmové činnosti
člověka, nebo zvíře sloužící člověku jako jeho společník.“. Zopakujme si tedy, že
v zájmovém chovu nám primárně nejde o efekt hospodářský...)
Takže příspěvek od @an není zcela správný! Pes slouží k zájmové činnosti a jako společník.
Zákon se ho tedy týká.

Datum: 10.11.15 17:27

Co se týká zákona, asi máš pravdu. Ale některé nepovedené zákony je třeba brát s rezervou (aniž bych teď kohokoliv k čemukoliv nabádal). Možná nemám pravdu, ale podle toho, co píšeš, se mi zdá, že uhynulého ježka či zajíce apod. můžeš nechat na zahradě tak, jak jsou, zatímco když dětem uhyne bílá myška, měly by s ní jít nejméně 100 m za město, zakopat ji půl metru hluboko, posypat vápnem a místo označit tabulkou s datem zakopání (je to v tom zákonu tak nějak napsáno, ne?). No, není takový zákon na palici?

Datum: 10.11.15 09:44

Tento zákon se ale týká hospodářských zvířat. Mluví se tam o hmotnosti nad 100 kg a to snad žádný pes nemá. Také myslím že je hodně důležité, jak velkého psa pochovali. Jistě, zákon je zákon, ale v některých případech je vhodnější použít cit, nežli trvat na jednání podle zákona.

Ti staří lidé určitě měli důvod proč vybrali právě toto místo. Možná tam pes rád lehával, nebo na jeho hrob budou vidět z okna. Pokud opravdu není v blízkosti používaná studna, já bych v zájmu zachování dobrých sousedských vztahů na přemístění netrvala.

Co se týká vody ve studnách, vodu mnohem snáze znečistí soused, který hnojí umělými hnojivy, než jeden rozkládající se živočich.

Ohodnoceno: 3x

Od: jetojenomsvi
Datum: 10.11.15 12:16

Zdravím,

možná je tam proto, že tam rád sedával, nebo tam umřel...? Zkuste být tolerantní, život Vám tu toleranci navrátí v dobrém zpět.

Přeneste se přesto, jestli nemáte jinak neshody se sousedama, budte nad věcí, jsou horší životní situaci, než toto. Myslete na to. Nedávejte zbytečně k plotu nic, čas vše urovná.

Je to jenom svíčka a pes se rozloží, to je normálka, u studny to není. Je to defacto hnojivo, to zbyde po každém z nás...

Datum: 10.11.15 12:24

Podle me nemate sanci to nijak vyresit a jedna cesta je se s nima slusne domluvit. Zamlouval se mi tady nazor, ze zkusit za nima zajit a rict jim, ze tam pejska stale rusite, ze tady mit klid prlis nebude atd., ale byt nima, tak mi hned cvakne o co vam asi jde. Me osobne by tohle vubec nevadilo a nevidim v tom vubec zadny poblem..

Od: jirka312
Datum: 10.11.15 17:38

Co je to za kravinu? A co mají jako dělat po té domluvě? Vykopat psa a přendat ho někam, kde milostivě nebude vadit sousedům?

Tady není žádná domluva na místě, na místě je pouze tolerance a respektování toho, že si člověk může na svém pozemku dělat cokoliv, pokud je to v souladu se zákonem. A tohle v souladu se zákonem jednoznačně je

Datum: 10.11.15 13:30

Jako ze ho vykopou a prendaji? Nebo je kvuli tomu zazalujete? Pisete,ze jsou to stari lide.Pozenete je k soudu? proboha,trocha empatie a vlidnosti...VY TAKE JEDNOU BUDETE NEKDE ZAHRABANY A TREBA SE VAS HROB TAKE NEBUDE NEKOMU LIBIT!

Od: jirka321
Datum: 10.11.15 17:36

V novém občanském zákoníku:

"Vlastník věci se musí zdržet všeho, čím by nad míru přiměřenou poměrům obtěžoval jiného nebo čím by vážně ohrožoval výkon jeho práv."

Proto ve vašem případě žádný problém. To, co udělali sousedé (pohřbili psa u plotu) je logické a nijak obtěžující. To, že s tím máte problém je jenom vaše věc, oni si na svém pozemku mohou dělat co chtějí.

Já senilní nejsem, ale taky nechápu co vám vadí. Jste zřejmě lehce netolerantní a rád byste sousedům diktoval co mají dělat na vlastní zahradě nebo kde mají pohřbít svoje zvíře.

Hnus.

Datum: 10.11.15 17:44

Nebojte se, hlína slehne a hrob trávou zaroste, svíčky se časem omrzí. Do jara to bude vpořádku...sousedy nechejte být, jen si zaděláte na potíže a nestojí to zato. Možnost jak to vyřešit je, jak už tu psali, nedívat se tam. Opravdu na jaře už to vidět nepůjde, a nemůžete k plotu nasadit nějaký keřík, ať to nevidíte, kdyby náhodou?

Datum: 10.11.15 18:05

Kdo nemá rád zvířata nemá rád i lidi!

Od: buss®
Datum: 10.11.15 18:53

Já jsem také psa pohřbil u plotu, ale do lesa...
venda, drtivá vetšina odpovídačů kecá, neví o čem je řeč a přesto se vyjadřují, smutné, ale obvyklé.
Přečtěte si vyhlášku č. 82/2014 a konejte! Informujte veterinu, hygienu, obec, nebojte se!

doplněno 10.11.15 19:04:

culdabulda kteří sousedé, ti co psa pohřbili, nebo ti co to musí strpět?

Ohodnoceno: 5x

Datum: 10.11.15 19:01

- chudáci sousedi !

doplněno 10.11.15 19:24:

buss

- ještě jste zapomněl poradit "vendě" , aby na zločinné sousedy zavolala protiteroristickou jednotku - dnes přece vítězí ta "pravda a láska" !

doplněno 10.11.15 19:37:

buss -

nezlobte se - ale něco takového se přece dneska děje, ne? - začalo to mrtvolama v Orlíku, co mne tak v rychlosti napadá ...

Od: buss®
Datum: 10.11.15 19:34

Fajn, napište, že vám to vadit nebude, žádné protiprávní jednání. Pak se budeme chovat jak v divočině, žádná pravidla, lhát, krást, podvádět, vraždit... budiž vám země lehká. Necháte si srát na hlavu? Přemýšlejte!

doplněno 10.11.15 19:46:

Odpovězte, když se vám bude činit příkoří, budete držet hubu, nebo se budete bránit? Vy jste zde ještě nežádala o radu, necháte se okrást, podvést ...? Nepatlejte sem nějaký Orlík, jde o pohřbeného psa v rozporu s normou.

Datum: 10.11.15 19:55

buss -

tím, že někdo pohřbí svého milovaného psa ve své zahradě a na místě, které si zřejmě oblíbil ať už pes, či z nějakého důvodu majitelé - mi nikdo žádnou újmu rozhodně nezpůsobí - to je zřejmě rozdíl mezi námi dvěma.

Nepředpokládám, že by to majitelé psa udělali schválně - na takový případ by se jistě ty "vaše" zákony vztahovaly !

Datum: 10.11.15 20:01

Buss to snad nemyslíš doopravdy když staviš na stejno lhát, krást, podvádět, vraždit. a zakopanýho psa na vlastním pozemku.

Od: ben®
Datum: 10.11.15 19:08

Dobrý den, tedy, Vás bych nechtěl mít za souseda nebo kolegu v práci. Uvažujete někdy i jinak, než jen přes zákony a vyhlášky? Mám dojem, že zákony a vyhlášky jsou to Vaše velké téma a trochu Vám to kazí normální pohled na život (a na lidi). Načíst si zákony je úchvatné, ale žít se tím nedá. Zdravím!

Datum: 10.11.15 19:08

A neměli by ty sousedy (co měli pejska) rovnou zastřelit?

Datum: 11.11.15 10:03

Taky mám za sebou skon 12 leté boxerky která byla součásti naší rodiny po celou dobu jejího života. Děti s ní vyrostly , všichni jsme ji a ona nás milovali. O to bylo horší když odcházela . Máme jji pochovanou na krásném místě u lesa u naší bývalé chalupy.Myslím si že i pes který byl velikým přítelem člověka za života si zaslouží důstojné místo po smrti. A pokud mají se sousedeem dobré vztahy mohli se předem domluvit kam ho uloží. Myslím že to časem opadne a život jde dál. Napadlo mě jestli jim nechcete pomoct tím že by jste přinesl nového pejska třeba s útulku , tam je tolik neštastných dušiček které by toužily mít nový domov . Vy máte určitě hezký vztah ke zvířátkúm a to je moc prima v době která je ted tak zlá po celém světě.zdraví Korina

Datum: 12.11.15 13:05
Pozastavil jsem se:
aloisb -09.11.15 22:13. ptal ses na zákon, pro informaci, je to vyhláška 88/2014,
an® 09.11.15 14:50
Podle zákona mají právo psa si na vlastním pozemku pohřbít. A zákon neurčuje jak daleko od plotu se to smí...
an by mohla laskavě své tvrzení podložit odkazem nebo číslem na konkrétní zákon, podle kterého mají právo...atd. jinak je to JPP
hm®10.11.15 17:27 máš pravdu, souhlasím, zrovna tak budeš ty souhlasit s tím, že naši/vaši/jejich zákonodárci nejsou dokonalí a někdy/občas/furt se kopnou.
an 10.11.15 09:44
...Tento zákon se ale týká hospodářských zvířat. Mluví se tam o hmotnosti nad 100 kg a to snad žádný pes nemá... zřejmě an něco přehlédla...
Cituji zákon na ochranu zvířat, 246/1992, tam §3
d) hospodářským zvířetem zvíře chované pro produkci živočišných produktů, vlny, kůže nebo kožešin, popřípadě pro další hospodářské nebo podnikatelské účely, zejména skot, prasata, ovce, kozy, koně, osli a jejich kříženci, drůbež, králíci, kožešinová zvířata, zvěř a jiná zvířata ve farmovém chovu a ryby, včetně zvířat produkovaných jako výsledek genetických modifikací nebo nových genetických kombinací,
e) zvířetem v zájmovém chovu zvíře, u kterého hospodářský efekt není hlavním účelem chovu, a to buď chované v prostorách k tomu určených nebo v domácnosti, jehož chov slouží především zájmové činnosti člověka, nebo zvíře sloužící člověku jako jeho společník,
Opakuji, pes není hospodářské zvíře, ale zvíře v zájmovém chovu. (Samozřejmě chovné stanice mají trochu specifické postavení, chov pro podnikatelské účely, o to ale v tomto případě nejde.)
Takže do 100 kg váhy stačí 50 cm hluboko, nad 100 kg třeba 100 cm hluboko. Teda až mi zdechne můj kůň, musím ho uložit 100 cm hluboko, plus splnit další podmínky zákona a vykon. vyhlášky. Já ho ale dám do kafilerky.
jirka312 10.11.15.17:38
... respektování toho, že si člověk může na svém pozemku dělat cokoliv, pokud je to v souladu se zákonem. A tohle v souladu se zákonem jednoznačně je..
Otázka je, který zákon má Jirka na mysli, a jak konání souseda s tím zákonem ladí. Bylo by dobré ho konkrétně doložit!
K té toleranci a respektování se radši blíže nevyjádřím.
... To, že s tím máte problém je jenom vaše věc, oni si na svém pozemku mohou dělat co chtějí...
Nepřeji Jirkovi, aby si jeho sousedé na svém pozemku někdy udělali, co chtějí. Byť třeba i přísně v zmyslu zákona. Aby mu to náhodou milostivě nevadilo...
Souhlasím s korinou. 2xpalec
Nemám zájem kritizovat.
Snažím uvést na pravou míru některá tvrzení a vyžádat konkrétní údaje, které v nich chybí.
Proto také vkládám citace a konkrétní paragrafy, aby se některé hlášky daly potvrdit či popřít.
Očekávám to i od druhých.
Je to v zájmu tazatelů, poradny a samotných rádců.

Datum: 12.11.15 13:21

Korina a Hejkal: to jsou promiňte fantasmagorie /vidina, přelud/, že přinesu sousedům nového pejska a oni budou blahem bez sebe, jak jim soused pomohl. Pomoc pejskům z útulku ano, ale každý do svého domova, a toho, kterého si vyberu já sám osobně. Nepáchejte v dobré víře skutky, které nemusí být kladně přijaty, zejména mezi cizími lidmi.

Datum: 12.11.15 13:41

Hejkale, já vím, že neznalost zákona nikoho neomlouvá, nechtěla jsem balamutit, prostě jsem ten zákon neznala, stejně jako ho nezná většina chovatelů. A promiňte, ale je nesmyslný, tyto podmínky pro pohřbení třeba 1,5 kg pejska může jen málokdo dodržet. Zvíře v zájmovém chovu může být klidně i kůň, ale zákon by to měl alespoň váhově rozlišovat. To nesmím 50m od sousedova plotu pohřbít ani křečka?

Strakatýpse, souhlasím, psa si musí každý vybrat sám.

doplněno 12.11.15 18:52:

Hejkal@, mě to nedá, ještě bych ráda doplnila své mezery v zákonech.

Od 1.1. 2014 platí nový zákon, podle kterého už je pes považován za zvíře. Předchozí zákon definoval zvíře jako věc. Bylo tedy možné zakopat tu věc na svém pozemku blíže než 50m od sousedova plotu? :)

Datum: 12.11.15 15:25
Ano, an@, ... podmínky pro pohřbení třeba 1,5 kg pejska může jen málokdo dodržet... V tom jsme zajedno, výše píšu o tom, že zákonodárci se občas kopnou. Zřejmě mají zahrady široké min. 51 metrů, resp. 201 metrů, aby mohli literu zákona dodržet.
Pokud něco napíšete, i když to neznáte, je to balamutění a nepřinese to tazateli užitek, ale třeba i škodu. Raději ne.
Pro strakatou psici jsem měl zvlášť upřesnit, že souhlasím s korinou hlavně: A pokud mají se sousedeem dobré vztahy mohli se předem domluvit kam ho uloží...
Pro někoho je klidně pochopitelné , že normální soused by opravdu vzal toho truchlícího do útulku a pomohl mu vybrat a dovézt nového miláčka. Třeba pro mne i korinu.
Pro někoho to ovšem jsou fantasmagorie. Každý jsme jiný. Někdo kouká, jak by pomohl. Někdo kouká, kde si třeba rejpnout...
doplněno 12.11.15 16:24: Omlouvám se. Měl jsem napsat i: pro někoho je nepochopitelné, že soused...
Někdo má se sousedy slušné korektní vztahy. Někdo zřejmě ne.

Datum: 12.11.15 16:04

Nesouhlasím s vyjádřením, že ,,Pro někoho /to bude opravdu pár vyjímek/ ...normální soused by vzal truchlícího do útulku... opravdu mě nepřesvědčíte. Ale je to Váš názor, já jsem napsala svůj a nebudu daleko od pravdy, že většinový.

doplněno 12.11.15 16:23:

Ač nemám ráda řečnění týkající se gender otázky, myslím, že byste měl používat moji přezdívku, případně ji vyskloňovat, ale převádění do ženského rodu není na místě.

doplněno 12.11.15 16:31:

Achjo, zdá se, že jste se dnes špatně vyspal a provází Vás dnes vůči mým příspěvkům sarkasmus. Tak Vám hejkale přeji pěkný a klidný večer.

Datum: 12.11.15 16:15

- na takové "blbině" je nejlépe vidět, jak jsou na sebe lidi zlí ! - jedinej "slušnej" je tady ten pes.

Od: astik
Datum: 12.11.15 16:42

Nevím, jak to u vás vypadá, ale není možnost si na vaší straně zasadit třeba okrasnou trávu, která ten hrobeček pro váš pohled zakryje? Jinak, je to zde již napsáno - pro sousedy je to velký smutek - bolest. Buďte ohleduplní.

Datum: 12.11.15 17:58

...Když by nechali hrobeček zarůst trávou, tak nic neřeknu, ale... Prosím vás, kdy jim "odešel-chcípl-umřel" ten pes? Pokud je čersvě pohřbený, tak to zatím neřešte. Nebo ho měli zakopat a ušlapat terén i s pesanem pod ním? Zemina se usadí během zimy a příští rok nejspíš zaroste travou. Pokud máte potřebu řešit to se sousedy, prostě si s nimi o pejskovi promluvte a mezi řečí se poptejte i na jeho hrobeček a co s ním zamýšlí. U většiny lidí co znám, je jejich chlupáč pohřbený někde poblíž domu, nebo na zahradě (ať je v zákoně uvedeno co chce). Nikdo tam nemá pomník, křížek nebo opečovávaný záhonek. Jsou to čestná místa, nenápadně zvýrazněná kamenem nebo zasazeným stromkem. Věřím, že to samé čeká i vás. Mona

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.