Šicí stroj veritas 8014/35-2 - žárovka

Od: Datum: 08.11.15 13:41 odpovědí: 3 změna: 08.11.15 17:42
Praskla mi stará žárovka v osvětlení stroje. Koupila jsem novou žárovku se stejnými parametry, ale ve stroji nesvítí. Vyzkoušela jsem i další se stejným výsledkem.Obě nové žárovky svítí v novějším typu stroje.Pokud dám do stroje starší typ žárovky ale 25W tak funguje. Děkuji za každou radu.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.11.15 14:01

Tipuji, že nové žárovky mají kratší závit a nedosáhnou na středový kontakt. Pro ověření lze použít zkoušečku, pokud ji nemáš, tak zkus středový kontakt v objímce povytáhnout směrem ven, tedy k žárovce. Použil bych pinzetu nebo tenké kleště, samozřejmě při šňůře vytažené ze zásuvky.

Ohodnoceno: 3x

Od: host
Datum: 08.11.15 16:37

Trubková žárovka má menší průměr skleněné baňky a vejde se částečně i do objímky Viz http://im9.cz/iR/importproduk…dfe37eec1dfc1--mmf100x100.jpg

Hrušková žárovka má širší skleněnou baňku a pokud je objímka hlubší, sklo se opře o okraj objímky a žárovka nedosáhne až na dno objímky. Viz http://im9.cz/iR/importproduk…899bc4d57c9f7--mmf100x100.jpg

Všechny jsou stejné - mignon (čti miňonka) se závitem E14 s příkonem 15 W

doplněno 08.11.15 19:55:

Žárovka s tvarem zaobleného válečku má skleněnu baňku stejně úzkou v celé šířce a tak se při zašroubování do objímky vejde nejen část se závitem, ale i kousek skleněné baňčičky a tak nekouká ani kousek kovové objímky.

Žárovka s tvarem hruštičky, má rozšířenou baňku, takže se dá do objímky zašroubovat jen tak hluboko, až se sklo dotkne objímky. Pokud je objímka hluboká, tak se spodní čudlík žárovky nedotýká kontaktu na dně objímky.

Když se v obchodě řekne o žárovku do ledničky nebo do šicího stroje, obvykle nabídnou tu baňatou. A kupodivu je asi třikrát dražší než ten váleček (záleží na obchodu).

Ohodnoceno: 1x

Od: svadlena
Datum: 08.11.15 17:42

Už jsem na to přišla. Je to tak že ta část patky nad koncem závitu je vyšší než u staré žárovky a tak sice dosáhne na středový kontakt (plíšek) ale nedojde ke kontaktu závitu se dnem objímky. :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.