Lepidlo cementové

Od: Datum: 08.11.15 09:00 odpovědí: 6 změna: 08.11.15 13:41

Dobrý den, v koupelně panelákového bytu je "připravený" odtah do šachty v koupelně - překryto jen mřížkou.

Je to tam udělané tak, že je šachetní profil je obdelníkový/kvádr, zakončený hliníkovým flexi do cca tvaru kruhu ale stejně je celý otvor ve zdi realiován jako čtverec pomocí rámečku a na ně nasazena právě zmiňovaná mřížka.

Rád bych udělal "nucený" odtah. Napadlo mne zakrýt čtvercovou díru (asi 25x25 cm) pomocí sádrokartonu, do kterího bych vyřízl kulatý otvor 100mm, zakončil bych koncovou přírubou a do toho by se již nasadil ventilátor. Na začištění a sjednocení "zdi" bych penetroval, natáhl lepidlo s perlinkou a poté naštukoval - jedná se o malý prostor, který se bude takto opracovávat a proto bych se rád zeptal, zda existuje lepidlo na perlinku v malém balení, třeba i již namíchané? (podobně jako se prodává štuk namíchaný v kyblíku)? Popř. lze v tomto případě nahradit klasické cementové lepidlo na perlinku (25 kg...) nahradit nějak jinak? Moc díky za rady! Hezký den všem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.11.15 10:38

A co použít klasickou dobrou sádru ta se prodává i po kilách

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.15 11:18

Díky za reakci! Myslíte sádrovou omítku a do ní dát perlinku? Ta je ke koupení již hotová v kyblíkách?

Datum: 08.11.15 11:56

ten kousek bych zatahl uniflotem a zabrousil bez použití fajnové i lepidla

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.15 12:06
avatar

Uvědomujete si,že instalace nuceného větrání do společné šachty omezuje práva dalších nájemníků?Přetlak par ve stoupačce znamená,že vaše pachy a smrady a vlhkost bude foukat ostatním do koupelen?Zásah do společného majetku je samozřejmě zakázán bez svolení ostatních nájemníků,nebo vlastníků.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.11.15 12:43

Super konstruktivní reakce :) ale i tak díky. Vy asi ale nevíte v jakých podmínkách a za jaké domluvy se toto realizuje.. A mj. to aby si všichni nechali odpojit také digestoře, že? :D

Datum: 08.11.15 13:41
avatar

Shrnu to.Původně byla tato vzduchotechnika taky s odtahem-ale centrálním,který mnohde nefunguje nebo je odpojen při reko střech!Takže násílí jak píše Jabraka bych si nedělal,navíc jak je tu spr.připomínka snad 99% digestoří má odtah!

Jinak-nevím jak to máte v sumáru řešené ale perlinku,na to lepidlo a pak ještě štuk? není toho zbytečně moc?maximálně bych spáry přesádroval (tmelem na SDK byť píši sádru!)a do čerstvého na to určenou "tkaninu či mřížku" pak po ztvrdnutí púřebrousit a druhou stěrku a opět přebrousit a pak jen vybílit!S lepidlem je to zbytečně náročné zdlouhavé a dražší!

Jinakj pokud ale na to budete trvat (osobně jsem si to sám udělal jen tmelem bez sdk bandáže a vše OK!jakože pro mne není jakožto stavaře problém odsypat si v arbajtu kousek lepidla a vzít perlinku) tak si zajděte v okolí na stavbu,vezměte plech buchet nebo láhev brambor (RUM) nebo taky jen dobré slovo a zedníci Vám jistě 1/4 pytlíku lepidla dají!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.