Jak slepit nádobí

Od: Datum: 07.11.15 20:07 odpovědí: 13 změna: 17.11.15 14:15
Zdravím, potrebuju slepit nádobí, jmenovitě ulomenou porcelánovou zapékací mísu a nerezovou pokličku s odpadlým vrchním madlem. Čím? Jde mi o to, aby bylo lepidlo zdravotně nezávadné, aby vydrželo chemii v myčce a hlavně vysoké teploty na sporáku a v troubě. Byl mi zatím nabídnut jen nějaký silikon, ale měl červenou barvu, což na nerezua nádobí nebude moc žádoucí.
Máte nějaké zkušenosti nebo radu? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.11.15 20:31

Takhle z hlavy nevím, nicméně teplota v troubě jde přes 200°C, to málo které lepidlo vydrží. Silikon je ve své podstatě tmel, teplotní odolnost je v pohodě, lepení taky, nicméně si nedovedu představit, že by někdo pekl v míse upatlané silikonem. To madlo by snad mohlo jít, nejsou jen červené, jsou i černé a transparentní, třeba Loctite 5366. Jak píšete, je dobré si uvědomit, že lepidlo přijde do styku s potravinou (buď přímo nebo prostřednictvím výparů), tak to nemůže být červený silikon, určený pro těsnění van motorů. Co se týká lepení kameniny nebo porcelánu, nevím, zda to vůbec má řešení (o ekonomické výhodnosti nemluvě). Byl by vhodný nějaký dvousložkový epoxid, ale to, co vydrží alespoň 200°C není zdravotně nezávadné a asi to nebude levnější než nová mísa.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.11.15 20:32

Myslím, že k této vaší otázce přistupujete velmi a velmi povrchně. Chcete poradit a vůbec vás nenapadne, ze by jste měl ( či měla) třeba dát perfektní popis poškozených částí věci, nebo ještě lépe foto, aby se případný rádce mohl zaměřit na různá kriteria opravy. Obecně však mohu říci, pokud se jedná o větší opravu s možným úniku chemických látek při pečení dovnitř zapékacího prostoru, tak snad by jste si raději měl(a) koupit novou resp. jinou zapékací mísu, a né se pokoušet to lepit s nejistým výsledkem.Jen na bleších trzích jich seženete možná dost ve velmi pěkném stavu, mnohdy stavu výborném a to za relativně pár korun..

Datum: 07.11.15 20:32

Snad někdo poradí lépe než já, protože já bych poškozené nádobí slepil dvousložkovým epoxidovým lepidlem a pak toto nádobí povýšil na dekoraci. To znamená přestat používat a pouze z něj utírat prach.

Myslím si, že na tvoje požadavky nebude fungovat žádné lepidlo.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.11.15 21:18

Koupě lepidla a plácání se s nejistým výsledkem?

Jděte do většího bazaru a tam nakoupíte velmi dobře a rychle.

Datum: 07.11.15 21:24

Božínku snad ta mísa nestála majlant, vyhodit a koupit novou. Minulý týden rozbila vnučka broušenou karafu po prababičce, všichni čekali jak budu vyšilovat a já s klidem řekla, hlavně že ses nepořezala. V září havaroval synovec, nic se mu nestalo, auto na odpis, sestra vyšilovala jen do té doby než jsem ji řekla, že ten plecháč si pořídí druhý ale děcko v jejim věku už ne. Ještě pořád trváte na tom, že tu mísu musíte slepovat?

Ohodnoceno: 3x

Datum: 07.11.15 22:35

v práci používáme toto lepidlo slepí i různorodé látky ale jak je to se zdravotní nezávadností vám nepovím

http://bohemiaflux.cz/produkty/b7670-p-weld-super.html

Od: pepa*
Datum: 08.11.15 09:03

Neexistuje lepidlo, které by sneslo pečení v troubě a ještě slepilo nerez. Silikon ani omylem. Kdo vám takovou blbost, že je silikon lepidlo tvrdil? Kupte si nové a to už nerozbíjejte.

Datum: 08.11.15 09:37

takové věci se neslepují

Od: teotihuacan
Datum: 08.11.15 21:34
Zdravím a děkuiji za konstruktivní odpovědi, do tak drahého lepidla určitě nepůjdu, to se již nevyplatí. Dostal jsem ještě na tip na obchod specializovaný lepidly, tak se tam zkusím zeptat, popř. nahodím ten Loctite 5366 a jeho závadnost.Ostatní odpovědi nechápu. "Kupte si nové a to už nerozbíjejte" "plácání se s nejistým výsledkem" "Ještě pořád trváte na tom, že tu mísu musíte slepovat", tomu opravdu nerozumím. Kdyby auto nebylo na odpis a jenom se urval nárazník, určitě byste ho, milá paní, dala taktéž sešrotovat. Vždyť je to jenom auto.Věci se prostě opravují a některé se rozbíjejí vlastní únavou.
Datum: 08.11.15 22:17

Klidně si lepte.

Moje rada byla dobře míněná. V současné době poměrně hodně prodávám různé věci v bazaru. Chodím tam často. A samozřejmě vidím, za jak směšně nízké ceny se prakticky úplně nové nádobí prodává.

Od: pepa*
Datum: 17.11.15 13:56

Lepit nádobí do rozpálené trouby je 100 % mrhání penězi. Ten ztracený čas věnujte raději sportu a ne kupováním lepidla pro lepení nádobí do trouby. To je tedy rada...

Datum: 09.11.15 08:15

Nárazník? Jaký nárazník? Vždyť Vy jste to auto sešrotoval ve 160kmph vo zeď...

Datum: 17.11.15 14:15

Nádobí má smysl lepit, jen pokud je památeční a pověsíte si ho na zeď. Jinak vyhodit.

Vzpomeňte si, až Vás to slepené opaří. Nebo až tím opaříte dítě.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.