Rozvod-co s inkasem

Od: Datum: 06.11.15 22:09 odpovědí: 4 změna: 08.11.15 23:40

Odešel jsem od manželky a čeká mě rozvod s tím, že jsme se s manželkou rozešli ve zlém. Plyn,voda, elektrika je psaná na mě, stejně tak inkaso. Mám to tak nechat být a nebo jak postupovat? Jde mi hlavně o to, že je tu jisté riziko, že tam vznikne nějaký dluh tím, že nebude zaplacený doplatek za energie. Člověk nikdy neví.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 06.11.15 22:15
Pokud zena stale bydli na byvalem miste, prevedte smlouvy na ni. Ona uziva, tak at ona plati.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.15 07:59

Obávám se, že převést smlouvy nebude možné bez spolupráce s manželkou. Doporučil bych je proto spíše ihned vypovědět. Pamatujte na lhůty, které je při výpovědi nutno dodržet a během kterých budete své budoucí "bývalé" manželce hradit provoz domácnosti. Zajistěte si, aby skutečně platby odcházely a také, aby se k vám dostalo vyúčtování. Pokud jste se rozešli po zlém, bude se vám manželka zcela jistě chtít pomstít - ženy už jsou prostě takové.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.15 12:17
avatar

Pokud jste se z bytu odstěhoval, oznamte manželce, že odhlašujete Sipo, je na ni aby si vše přepsala na sebe. Jste-li schopni se domluvit, je to snadné, vy odhlásíte a ona hned přihlásí. Pokud se nedomluvíte, tak vy vše odhlásíte a ona si pak při přihlášení bude muset zaplatit za znovu zapojení např. elektroměru a plynoměru. Na nic nečekejte a konejte.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.11.15 23:40

Ještě bych doplnil radu nicka liduš : Pokud byste chtěl mít jistotu, že na Vás nebude manželka chtít platit nějaký podíl na inkasu za byt, tak dejte soudu návrh, aby rozhodl, že Vaše manželka je jediným uživatelem toho bytu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.