Matné skleničky z myčky

Od: Datum: 06.11.15 20:20 odpovědí: 13 změna: 08.11.15 15:15
avatar

Proč mám matné skleničky, když ostatní nádobí je umyté perfektně? Mají takový matný povlak. Používám sůl, leštidlo, prášek, ne tablety. A pokud se přijde na to, čím to je, umyjí se zase do lesku, nebo už zůstanou matné?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 06.11.15 20:24
avatar
Protože nejsou určené do myčky.
Ten matný vzhled jim bohužel zůstane.
----
Musíte příště řádně zkontrolovat,co do myčky nepatří ;)
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.11.15 20:46
avatar

Skleničky jsou z Ikea, takové ty obyčejné, co vypadají jako "duritky". Myslím, že určitě můžou do myčky,

Datum: 06.11.15 20:25
avatar
Málo lestidla nebo moc, obojí tohle udělá. Tipuji spíše na moc lestidla. Pohrajte si s dávkováním.
doplněno 06.11.15 20:25: Jde to matné prsty utrit do lesku?
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 06.11.15 20:49
avatar

Právě že to drží. Už jsem to zkoušela leštit utěrkou za vlhka, setřít prsty, ale drží. S tím leštidlem to zkusím vyladit. Dík.

Datum: 06.11.15 20:51
avatar
No pokud to nejde utrit ani za vlhka tak mají pravdu ostatní. Mám snad stejné sklenice a jsou z myčky ok. Používám jen program na 50°C.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.15 21:13
avatar

Já požívám program na 60, ale teplota by snad neměla vadit, věřím, že ty skleničky vydrží i víc.

Datum: 06.11.15 20:26
avatar
Zůstanou již matné...
Je to tzv.koroze skla.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: fbiswaz
Datum: 06.11.15 20:31

Je to koroze skla.Musite zvolit setrnejsi program jen na sklenicky jestli to umi vase mycka

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lada®
Datum: 06.11.15 22:12

Dobrý den. Po instalaci nové myčky jsme se s tím též setkali. Jak se píše v předchozím příspěvku, nejpravděpodobnější se mi též jeví koroze. Skla mají různá složení a některá špatně odolávají agresivnímu roztoku prášku do myčky Možná jste již zjistila, že i některé další materiály tento roztok naleptávají. Zvažte též takovéto mytí domácích potřeb z hliníkových slitin.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 07.11.15 08:29
avatar

Přidáváme tam ocet.Ty skleničky jsou potom krásně čisté,Je fakt že je to sklem.Nebo také tvrdou vodou.Ale ocet tomu pomáhá.A navíc ocet pomáhá i myčce a pračce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lada®
Datum: 07.11.15 20:23

Dobrý večer. Dnes jsem ještě nahlédl do diskuse o skleničkách v myčce a ohromil mne poslenní příspěvek o přídavku octa do myčky. Doufám, že ten přídavek octa nedáváte současně s práškem před mycím procesem. Anulovalo by to totiž účinek prášku, který je vysoce alkalický a tím i velmi účinně rozpouští zbytky jídel a mastnoty.

Ještě mě napadla také velmi důležitá věc. Máte nastavené dávkování soli podle Vaší naměřené hodnoty tvrdosti vody? V myčce totiž probíhá tzv. demineralizace přiváděné vody a ta se teprv použije, aby na závěr mytí a sušení nebyly po sklenicích bílé "mapy" vyloučeného vápence. Nastavení najdete v manuálu.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 07.11.15 21:25

Já bych řekl, že věci je třeba nazývat pravým jménem a zdůvodněním. Ta tzv. koroze skla z myčky je zejména proto, že používáme některé druhy skla, které je méně kvalitní. U kvalitních výrobků se s tím moc nesetkáte, prostě jsou věci lepší a horší, slušně řečeno,, nenáročným lidem to však nevadí, mně také ne. Proto máme na čaj a kafe doma i ty skleněné čiré hrnky s ouškem, které jsou velmi četné,ale jsou již dost opotřebované, ale např. whiskovky či jiné sklenice, jsou po letech jako nové a používají se často na běžné ovocné nápoje a pod. Není sklo jako sklo, takže abychom neházely myčky do jednoho koše.. Na druhou stranu mnohdy tyto méně kvalitní hrnky zas taháme na zahradu , k ohni atd., atd., hodně vydrží, jsou odolné, málo kdy se rozbijí.., a tak to má být..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.15 15:15
avatar

Tomu, co píšete, rozumím. Spíš nerozumím těm mým sklenicím. Jsou koupené v Ikea, v jeden den (15 ks), všechny stejné, asi před pěti lety. Dřív jsme myčku neměli. Teď máme rok a půl novou kuchyň i s myčkou. Sklenice používáme naprosto běžně na pití studených nápojů. Všechny je, tak jak mi přijdou pod ruku, dávám do myčky. Některé jsou zářivé, jako nové, některé mají ten matný povlak. Některé ten povlak mají více, některé jen malinko, některé vůbec. Nechápu. Běžně dávám do myčky sklenky na víno, panáky, vše v pořádku.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.