Tlakový spínač z Aliexpressu

Od: Datum: 05.11.15 12:56 odpovědí: 9 změna: 13.11.15 11:51

Zdravím!

Máte, prosím, někdo zkušenosti s tímto tlakovým spínačem? Jakou má hysterezi a rozsah nastavení spouštění a vypnutí? Nikde se o tom nezmiňují, je tu jen max tlak. Spouštěcí tlak se nastavuje tím šroubem se šestihrannou hlavou? Má to odfuk přetlaku po vypnutí? Díky

http://www.aliexpress.com/ite…m=2114.031010208.0.372.lZpXUI

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.11.15 14:08
takový spínač je tak jednoduché zařízení, ze se na něm nemá co rozbít.
Vámi vybraná varianta ma odlehcovaci ventil který k lednickovemu kompresoru potrebujete.
Nastavení vypinaciho tlaku se dela sroubem v pruzine, hystereze je podle mě napevno. Nebo tam alespon nic nevidím.
Osobně používám trochu jinou verzi a ta to nastaveni ma...
doplněno 05.11.15 14:32: Otázka jestli nutně musite měnit rozdíl tlaků...
http://m.ebay.com/itm/240V-1-…-1-4-/121347212288?nav=SEARCH
Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.11.15 21:35

Díky za info!

Pravda, rozdíl tlaků není zas tak důležité nastavovat.

A musím pochválit pěknou práci, tzv. co dům dal.Tak se mi to líbí. Využít to, co je po ruce. Za jak dlouho natlakujete tyhle nádoby a na co kompík používáte? Mám ze šroťáku taktéž jeden komp. Danfoss a druhý z ledničky Calex VOE a rád bych je zapojil parlalelně. Ty hadičky a přípojky máte také z Číny z Ebay? A jak často řešíte doplňování oleje do kompresorů? Jaký dáváte? Díky.

Datum: 05.11.15 22:00

- jako základ kompresoru mám originál plech z dvojkompresorové ledničky, do kterého pasují snad všechny druhy kompresorů. takže vždy když se mi do ruky dostane výkonější, tak ho prohodím.

- nádoby to tlakuje cca 3 minuty. vypínám při 10bar a zapínám při 8bar.

- skoro všechny komponenty jsou z ebay, hadice jsem mě doma, hasičáky a kompresory u známých

- používám ho cca 2 roky, za tu dobu jsem postupně vyměnil 3 kompresory (za lepší), jeden tam je ale stále stejný a pořád bez problémů. Olej jsem zatím nedoplňoval.

- kompresor používám na všechno, nyní nejvíc na hřebikovačku. Už na stavbě nastřílel přes 20tis hřebíků při spotřebě 4l na výstřel a super.

doplněno 05.11.15 22:02:

spíš než doplňování oleje, je problém skondenzací vody.

budu muset do nádrží doplnit odkalovací ventilky.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.11.15 23:32

Paráda! Radost pohledět! *palec*

Ještě by mě, prosím Vás, zajímalo, kde máte zpětný ventil? Předpokládám, že kvůli odlehčovacímu ventilu tam být musí.

Datum: 06.11.15 07:23
Ano zpětný ventil tam opravdu musí být.
Je na vstupu do spodní nádrže.

Datum: 13.11.15 10:52

Tak už mám skoro všechny komponenty objednané! Psal jste ale, že ještě budete muset vyřešit kondenzaci vzduchu v nádrži - odkalovacím vetilem. Jak ho tam budete přidělávat a který? Také o tom uvažuji. Napadlo mě ho buď připájet nebo přivařit. U vaření mám trochu obavu z následného pnutí. U pájky si zase nejsem jist její pevností. Jak to tedy co nejlépe provést?

Datum: 13.11.15 11:51
Tak jelikož používám většinou regulovaný vystup za odlucovavem, tak me ta voda tolik netrápí abych to musel akutně řešit.
Jinak normálně navrtam do nádrže díru a mosazi tam připajim zavit pro obyčejný maly kohoutek. Někdy... :)
Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.11.15 21:11

Toto je asi ten nejběžnější čínský tlakový spínač, hojně k vidění na levných kompresorech, většinou se 24 a 50 l vzdušníkem. Odlehčovací ventil (tzv odfuk) to má. Funkčne jsou celkem spolehlivé, hystereze bývá tak 2-3bar. Seřizovat se to dá, bohužel to nemá možnost nastavit zvlášť spínací a zvlášť vypínací tlak. Ale za ty prachy...

Datum: 05.11.15 21:37

Díky za odpověď, pomohla!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.