Odstranění malby až na omítku

Od: Datum: 04.11.15 21:39 odpovědí: 3 změna: 05.11.15 15:37

Zdravím,

máte nějaký fígl jak odstranit ze zdí v paneláku malbu až na omítku, jedná se o otěru a vodě odolnou malbu. Malba je velice odolná, takže škrábání jde velice pomalu a umývání nepřipadá vzhledem k výše uvedenému v potas.

Předem děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ondra*
Datum: 04.11.15 21:59
Ja jsem to doma drhnul ocelovym kartacem.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.15 10:23

Trošku pojezdit tímto válečkem, a teprve poté namočit, chvilku počkat a zkusit oškrábat, případně parní odstraňovač tapet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.15 15:37
avatar

Tento proces je velmi jednoduchý.Pokud je malováno interierovými barvami standartními,tedy klíženou hlinkou,stačí použít váleček na malování a horkou vodu.Ta se postupně nanáší na stěnu a po několika minutách se škrábe celá vrstva.

Pokud je vymalováno latexovou barvou,pak je stahování nátěru zcela zbytečné,pokud po celé ploše drží.Stačí ji zdrsnit na příklad brusnou síťkou a vymalovat disperzní akrylátovou barvou(na př. HET)Odloupnuté částu se širokým hladítkem a finální stěrkou snadno opraví.

Stejně tak je potřeba i u normální malby se rozhodnout,zda není škrábání zbytečné.My jsme to používali jen u kontrastních maleb,či válečkované tapety.Pokud je malováno jemným odstínem,nebo bíle jen se opraví poškozená místa a celá místnost se vymaluje normálním způsobem.Je ideální používat vždy stejný typ barvý,který byl použit předtím.Není vhodné malovat vápnem na hlinku,nebo disperzí na hlinku.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.