Rámeček plastových oken

Od: Datum: 04.11.15 21:14 odpovědí: 9 změna: 05.11.15 06:55

Je u plastových / hliníkových oken nebo dveří mezi skly lepší plastový nebo nerezový rámeček? A proč?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.11.15 21:17
Lepší je plastový... méně vede teplo
Ohodnoceno: 4x

Datum: 04.11.15 21:20

Plastový, páč více izoluje jak nerez.

Pak se nepotí skla. Venkovní tabulka je ochlazována venkovní teplotou, mrazem. Jelikož se dotýká rámečku, ochlazuje i tento rámeček, ten pak chlad přenese i na vnitřní tabulku. Proto se již nesmí používat hliník.

doplněno 05.11.15 06:42:

zzlatokopko, ...ale dřevo je dřevo...

není dřevo jako dřevo. Jakou výhodu má dřevo?

Pokud se bavíme o rámu okna, jednoznačně plast, zasklení trojsklo...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 04.11.15 21:25

Děkuji, ten hliník mě zaráží hmmmmmm.

Uvažuji o nových hlavních dveřích do RD a rozhoduji se dřevo, plast, nebo hliník. Teď si mě s tím hliníkem nahlodal, je pravda, že když porovnám stejné dveře plast/hliník, tak ty hliníkové mají horší U, ale zase prý mají lepší stálost, jsem už z těch informaci zničená:((( Na tu moji hlavu je jich vážně moc :-D

Asi tam necham udělat dřevěné, ty maj sice nejhorší U, ale dřevo je dřevo

Datum: 04.11.15 21:45

Milan myslel hliníkový meziskelní rámeček. Hliníkové dveře se samozřejmě vyrábí dál, jsou ale dražší než plastové. pokud si najdeš hliníkový profil s přerušeným tepelným mostem, nejlépe s vnitřní výplní, budou ztráty zase nižší. Jinak cenově budou nejlepší ty plastové. Jsou bez problémů. U dřevěných zaplatíš, protože jsou pracnější na výrobu a nevydrží tolik jako plastové. Navíc do měkkého dřeva stačí něčím ťuknout a hned tam máš důlek. Taky se musí udržovat speciálním nátěrem.

doplněno 04.11.15 23:16:

Ono těch profilů jsou mraky, takže se musíte ptát, který vám zakalkulovali. Rozhoduje stavební hloubka, výplň, skla a hlavně peníze

třeba

http://www.vokno-plastova-okn…va-okna-dvere-mb-104-passive/

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.11.15 22:06

Já chápu který rámečem myslel

Takže u těch dveží je tepelný most přerušený, a také budou asi lepší s plastovým rámečkem, že?

Plastové jsem nechala nacenit a jen dveře cca 25tis, hliníkové 27tis, tam už moc rozdíl není. Ty dřevěné jsou o dost cenou výš cca 35tis.

Od: rv
Datum: 05.11.15 06:55

A to jsou ještě dveře plechové s izolací

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.11.15 22:03

Rámeček je jen na dolní straně okna?

Datum: 04.11.15 22:07

Já ho mám dokola, dole je ta lišta, ale ta je pod oknem.

Datum: 04.11.15 22:15

Myslíš okapnici?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.