Změna výpočtu tepla pro ústřední topení

Od: Datum: 03.11.15 20:36 odpovědí: 2 změna: 03.11.15 21:33

Tak jsem si přečetl článek na novinkách o změně výpočtu nákladů za teplo od 1.1.16, chci se zeptat někoho kdo tomu rozumí (pro mě jsou ty výpočty španělská vesnice). Jsem zvyklý mít v bytě chladněji a prakticky vůbec netopím (topím samozřejmě stoupačkama), než na mě někdo začne útočit jak mě vytápějí sousedi - jsem rohový byt v přízemí. Celý život jsem žil v činžáku kde byly jedny gamaty na byt 3+1 a 18 stuňů byl standard :). Teď k otázce... Zvednou se mi náklady, sníží nebo se mě změna více méně nedotkne? Díky za názor

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pepr®
Datum: 03.11.15 21:06

Záleží kolik jste platil do teď.

Od příštího roku bude platit, že "nejnižší účtované náklady by měly být nejméně ve výši 80 procent průměru domu na metr čtvereční"

Pokud jste platil míň než těch 80% průměru, tak se vám náklady zvednou.

Ohodnoceno: 1x

Od: bd
Datum: 03.11.15 21:33

Článek je neúplný. Redaktor zapoměl na podstatnou věc a to, že ten procentní poměr (dnes 50% spotřební:50% základní nebo 60:40) závisí jen a jen na rozhodnutí SVJ-shromáždění, kolik ty složky v procentech budou dělat. SVJ pak uzavře s účtovací společností smlouvu na uvedená procenta, ta lze samozřejmě měnit každým rokem. Vaše otázka - podívejte se na vyúčtování služeb souseda, co má stejný vlastnický podíl (stejnou výměru bytu) a porovnejte cenu za vytápění. Ti co moc netopí, mají totiž na haléř stejné vyúčtování, protože se odečtem tepla dostali pod minimum, tudíž platí i to, co neprotopí. Redaktor ale zapoměl v článku na i na další důležitou položku, dle které se účtuje (ne všude) teplo. A to je koeficient polohy. Ten je u rohových místností třeba 0,7 nebo 0,6, stejně to je u bytů pod střechou nebo nad sklepem. Středová místnost nemající okna a nemající zeď na obvodu budovy koef. např. 1,0. Jde o to, že naměřená položka na radiátoru se pronásobí příslušným koeficientem polohy. Pro koumáky - teplo z jednoho radiátu v bytě pak není stejně drahé jaké z jiného (právě díky koef. polohy místnosti ve které se topí). Vše zjistíte z vyúčtování tepla (tam to vše najdetete). Topte průměrně a budete platit stejně, jako když netopíte - tak to je i dnes a bude i v budoucnu.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.