Jak skrýt elektroinstalační krabice na jádře?

Od: Datum: 03.11.15 13:45 odpovědí: 5 změna: 03.11.15 15:22

Dobrý den,

prosím o radu olhedně elektrokrabiček v panelovém domě, konkrétně na jádře. Problémem je množství krabiček, které jsou umístěné na jádře a to v horní i dolní části, viz přiložené foto. Tyto krabičky jsou přibližně do poloviny zasekané v panelu, ale bohužel cca půl cm stále vystupuje a tedy nelze použít tapetu pro jejich zakrytí.

Největším problémem jsou krabičky umístěné ve spodní části :(, které jsou bohužel tak nízko, že pod ně nelze instalovat krycí lištu. Esteticky to vypadá příšerně, jelikož není jak zakončit ořízlou hranu položeného lina.

Prosím kdo by měl nějaké zkušenosti, či jen dobré nápady, sem s nimi ;)Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vilik
Datum: 03.11.15 14:06

Z čeho jsou? Z obrázku to bohužel nepoznám. Pokud plast, jde odbrousit rašplí. Hlavní je, jestli se do nich po úpravě vejde elektroinstalace a jestli tam zbyde možnost uchycení. S kovem by to bylo horší, ale dá se taky. Možnost je i výměna krabic. Nebo tapetu v místě krabice rozříznete, upravíte a dáte zpátky víko, které zakryje okraje tapety.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hradus
Datum: 03.11.15 15:04

Ano, krabičky jsou z plastu. bohužel moc brousit nejdou jelikož jsou ve zdi tak trochu na křivo a už je někdo tímto způsobem srovnával :( pokud bychom je ještě zkrátili, už by nezbyl prostor na šroubek.

přemýšlely jsme i o obložení jádra dřevem, ale nedovedu si představit, jak by to vypadalo...

Od: zzzlatokopka*
Datum: 03.11.15 15:11

Dřevo ne, to raději sadroš.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.15 15:18
avatar

Víčko lze odstranit a do krabice vložit destičku z pěnového polystyrenu.(Používám odřezky z polystyrenových dekoračních desek)Povrch lze pak upravit akrylovým tmelem.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.15 15:22
avatar

Podle obrázku to vypadá, že přední hrana krabice je v úrovni zdi (možná se mýlím, ale není zde žádný detail) a nad plochu vyčnívají pouze víka krabic. Když použijete jiný typ víček krabic (plochá víčka), bude stěna vypadat jako běžná s podomítkovými odbočnými krabicemi, třeba zde jako příklad víček, případně s nějakou úpravou dírek pro uchycení (neznám rozměry krabic - snad 80x80mm?) http://www.elima.cz/obchod/krabice-vicka-c-283_557.html Vypadá to, že byly použity krabice s víčky pro lištový rozvod...

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.