Kdy musí soused podepsat souhlas s vytýčením

Od: Datum: 03.11.15 09:38 odpovědí: 5 změna: 03.11.15 12:52

Dobrý den. Máme problém s naším sousedem. Pozvali jsme si geodeta aby nám řádně vytýčil hranice pozemku, jelikož sme neustále vedli spor se sousedem a chtěli sme tomu učinit jasno. \Pozemek vytýčil a na budoucí body zatím použil dřem. kolíky s tím že napíše protokol a pozve souseda aby mu podal vysvětlení a poučil ho. Asi po 14dnech se s námi a geodetem sešel a prohlásil že s tím nesouhlasí a dost nevybíravím spůsobem obvinil geodeta že to uděll špatně a to vnáš prospěch a že si to nechá vyměřit sám.Toho geodeta sme našli v seznamu na geodeziji a opravdu ho z nás nikdo nezná.No a uplynulo od té dobyasi 6 měsíců a nic se neděje. Potřeboval bych poradit jestli je nějaká lhůta kdy musí soused něco podniknout teda spíš jestli vůbec musí? Děkuju Za pomoc. PS: ještě maličkost soused je bývalej člen Stb a dosti lidem kdysi ublížil tak mám podezření že má známosti a asi nemáme šanci.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.11.15 09:49

Jen pro zajímavost...ze zájmu jsme též využili geodeta, nebyly nám jasné hranice plotu. Geodet říkal, že je tam nějaká tolerance...asi 20 cm a toto se špatně "vyhádá" se sousedem. Když je to tak už na nových mapách zaznačeno z leteckých snímků apod..

Nevím, o kolik máte ten rozdíl...ale asi by musel být větší

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lis®
Datum: 03.11.15 10:37

Plot ještě nemáme ale on tam běhal se starým pásmem a hulákal na geodeta že to neumí a je zaujatej.Sám sem koukal na netu na geo.mapy a převedl sem to v měřítku na cm a pak sem taky vzal pásmo a změřil a lišil sem se oprpti geodetovi asi 10 až 15cm ale sousedovo výměra byla i o 1 až3m a ono pruh 2x22m to je hergot rozdíl.

Od: paw®
Datum: 03.11.15 12:17

Neni presnost jako presnost. Cili stavajici hranice plotu muze byt spravne, podle katastralnich map.Az podepisete geodetovi papir, budou hranicni body s prednosti +- 14 cm, nzni je to +- 1m.

Přesnost vytyčení je dána přesností dosavadních údajů katastru o geometrickém a polohovém určení pozemků. Pokud jsou v příslušné lokalitě k dispozici přímo měřená data, budou podrobné lomové body hranice pozemku vytyčeny se střední souřadnicovou chybou +- 0,14 m. Nejméně přesný výsledek vytyčení bude v lokalitách, kde je k dispozici pouze grafická katastrální mapa v měřítku 1:2 880 nebo katastrální mapa digitalizovaná (KMD). Střední souřadnicová chyba vytyčených bodů je v tomto případě +- 1,0 m.

Vice zde>: http://www.geodezieceskyraj.cz/rady-zakaznikum/presnost-vytyceni-hranic-pozemku/

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.11.15 10:47

Ak sused stále robí problémy,tak si dajte súdom vytýčiť pozemok a výsledok akceptujte,aspoň na Slovensku je taká možnosť,no niečo to bude asi stáť.


doplněno 03.11.15 10:53:

Na internetu sú geomapy len informatívného smeru,platí to,čo je na katastálnej mape na úrade,to čo sa vám zdá na internete ako rovná čiara,tak v skutočnosti môže mať viac zalomení podľa vytyčovacích bodov a tým aj iný rozmer.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.15 12:52
avatar
Soused nemá co podpisovat nebo dokonce schvalovat vysledek práce kvalifikovaného a pověřeného geodeta. Max.může vznést námitky proti jeho měření u jeho nadřízeného nebo u soudu.
Vy se nebavte se sousedem, pro Vás je partnerem geodet. Napište list, kde geodeta vyzýváte k vytýčení hranic pozemku trvalým značením. Zaplatil jste za měření, musíte dostat i jeho výsledek.
Tlačte na geodeta, ať se hádá on se sousedem. Dohodněte se s geodetem, kdy přijde vytýčit hranice, přivolejte k tomu i zástupce Ob. úřadu. Z vytýčení udělejte fotografické záznamy. Nebo i zvukové. Případně vyžádejte záznam o vytýčení od geodeta, uveďte prac. OÚ. jako svědka.
Dejte sousedovi dopředu včas8 vědět, že se budou vytyčovat hranice. Vy budete jednat s geodetem, ne se sousedem.
Známosti sem, známosti tam. Každý úředník má nadřízeného...
doplněno 05.11.15 06:07: Perfektní příspěvek od paw výše!
Stojí za to prostudovat si jeho/její odkaz. Otevře nám oči. I já se z něho o mnohem poučil.Díky!
Palec, palec!
Už vím, co soused geodetovi podpisuje..
Ohodnoceno: 4x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.