Jak odstranit povlak z hliníku?

Od: Datum: 02.11.15 20:57 odpovědí: 6 změna: 03.11.15 13:00

Dala jsem do myčky teflonovou pánev, která má ucho nejspíš z hliníku, dostalo to takový škaredý našedlý nádech:( a nejde to ničím umýt. Nevíte někdo jak to dostat pryč?

Předem děkuji za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.11.15 21:15

Hliník je docela citlivý na alkalické i kyselé prostředí a měl by se ošetřovat jen roztokem saponátu. Nejde o povlak, jde o narušení povrchové struktury. Neodstraníte ničím.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: lada®
Datum: 02.11.15 22:00

Jak již bylo uvedeno v předchozím příspěvku, hliník, ale i jiné kovy (cín, zinek) se v alkalickém roztoku prášku do myčky rozpouštějí. Ve Vašem případě se zřejmě nejednalo o čistý hliník, ale o slitinu, pravděpodobně silumín. Hliník se tedy s povrchu rozpustil a křemík zůstal a vytvořil onen nepěkný povrch. Jediná možnost, mne známá, je věc mechanicky vyleštit. Nejdříve smirek o zrnu cca 400 - 560 a pak brusnou pastou, např. silichrom a pod.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.11.15 08:23
avatar

A pak důkladně vyčistit, ty brusné pasty většinou nesmí k potravinám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.15 09:25
avatar

Vím o čem píšete a zrovna dneska jsem nad tím přemýšlela, ještě než jsem četla vaši otázku, protože to samé se mi stalo. A schválně jsem se šla podívat na internet, zdali výrobce doporučuje mytí v myčce, protože jsem si nebyla jistá, jestli jsem neudělala chybu já. A v návodu je napsáno, že prý je to VHODNÉ do myčky. Takže výrobce lže. Ale co s tím naděláme? To bychom se všichni museli spojit a naházet jim tyhle všechny takto pokažené výrobky někam před dveře. Kdybychom to udělali všichni z této republiky, byla by z toho za jeden den obrovská pyramida, protože se to stane úplně každému. Pokud se Vám to podaří nějak vrátit do původního stavu, už to v myčce nemyjte. Já osobně jsem se s tím smířila. Co mám dělat, lepší stejně neexistuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.15 10:36

Jistě, nejlepší je nedělat nic a akorát nadávat. Těžko se pak ale můžete divit, že se nic nezmění.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.15 13:00

Já myslím, že myčka samotná za to nemůže, záleží na tom, co za agresivní svinstva se tam dávkují. Osobně jsem myčku zavrhnul, když jsem viděl, jaké výsledky mám já při ručním mytí a co (ne)dokáže myčka. Ale to už je věc názoru a kapánek mimo téma.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.