Jak vyčistit sifon WC

Od: Datum: 02.11.15 19:36 odpovědí: 12 změna: 04.11.15 17:02

Dobrý den,

na stěně sifonu mám usazeninu, kterou bych potřeboval odstranit. Mechanicky se mi to nepodařilo. Tak asi nějaká chemikálie? Poradí někdo? Děkuji.

Jan Sekyra

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.11.15 19:39

NaOH - louh, lepší je "čistý" než ty míchané z drogerky, je také levnější. Dá se koupit v barvy laky.

Ohodnoceno: 0x

Od: luha®
Datum: 02.11.15 20:13

Louh je na organické nečistoty (vlasy atd.). Na usazený vodní kámen se používá HCl (kys.chlorovodíková).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.11.15 20:50

Ano souhlasím, na kámen je to nejlepší, ale jak víš, že to má kámen? že to nemá usazenou a zalepenou kávu atd.?

Jinak hacka je dost agresivní, hlavně k ní nečichat.

Nevím, zda se dáještě volně koupit. Když nesežene, tak žere to i ocet.

Datum: 02.11.15 20:38

Louh opravdu ne, ten je dobrý třeba na ty organické zbytky a tukové zátky v sifonu pod kuchynským dřezem. Kyselina chlorovodíková z drogerie je nejradikálnější řešení, ale pozor na výpary. Nalejte na noc, nechte působit, ale ne rovnou celou flašku! Tak nejvýš 2-3 deci. Postup případně opakovat. Keramice to neublíží.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.11.15 22:23

Ahoj. Někdo použije CILLIT, a někdo šplíchne kus COCA COLY. Oboje s tím něco udělá.

Datum: 03.11.15 07:36

Já bych zvolila cestu nejmenšího odporu. Večer bych do mísy nalila láhev octa. A ráno by se vidělo, jestli kyselina octová rozpustila vodní kámen. Měla by. ;) Když ne, pak bych v drogerii koupila lahvičku kyseliny solné a tu bych do místy nalila, měla připravenou štětku, kterou bych zapracovala, ale až po chvíli, až bych viděla, jak to funguje. Kyblík s vodou na odložení štětky. Obě varianty jsem už v životě odzkoušela a obě fungovaly.

Datum: 03.11.15 07:43

už jsme to tady rozebírali. Na zkamenělé usazeníny v záchodové míse se používá kyselina solná, případně kyselina sírová. Kupte někde v barvách lakách jednu litrovou butylku, nalejte do WC, nějakou tu hodinku nechte stát a pak normálně spláchněte. Záchod svítí jako nový.
Louh vám se zkamenělinami příliš nepomůže. Ten se používá spíš na odpady v kuchyni a koupelně.

Datum: 03.11.15 14:11

Sírovku ne, ta jen přemění vodní kámen (CaCO3) na sádru (CaSO4) a ta je taky nerozpustná. Kromě toho je to jako vzít bazuku na komára.:-D

Datum: 03.11.15 16:19

no tak strašný to není. Sírovka z obchodu má koncentraci kolem 35 procent a když naleješ do WC litr takové sírovky, pak z těch 35 procent máš takových nějakých odhaduji dvacet. Ale je lepší hlavně v tom, že tak pekelně nesmrdí. Vodní kámen rozpustí v pohodě a úplně stejně jako solná. Mám to vyzkoušené.

Datum: 03.11.15 17:00

Ahoj. Bruno Bruno. Neměl by jsi tak moc ponocovat. Pak jsi unavený, nesoustředěný a píšeš nepřístojnosti. Kdybych tyhle věci neměl vyzkoušený, tak o nich nepíšu. Měl by jsi vidět, jak taková Cola dokáže vyčistit zlaté šperky.

Datum: 04.11.15 10:04

Janošku, napište co jste použil a jak se to povedlo. Chlapi se alespoň přestanou přít. A my se poučíme. *hej*

Datum: 04.11.15 17:02

Díky všem diskutujícím za příspěvky. Použil jsem HCl a výsledek je perfektní.

Jan Sekyra

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.