Snížení podlahy sklepa

Od: Datum: 01.11.15 11:52 odpovědí: 11 změna: 03.11.15 07:12

Dobrý den vážení rádci.Jak profíci v oboru,tak lidi z osobníma zkušenostma.

Měl bych dva dotazy ze stavařiny.Mám starší barák z cca 1930 a ve sklepních prostorech jsou nízké stropy a vzhledem k tomu,že jsem čahoun,tak bych potřeboval snížit podlahu o cca 20 centáku,abych tam mohl stát rovně.Měla by to být dílnička.Je to reálné? Dá se to pořešit? Ta současná podlaha sklepa je asi 150 cm pod terénem.Jako vlhkost tam je... Tak či tak do budoucna plánuju kolem baráku nějakou drenáž-odvodnění...

A druhý dotaz je ohledně překladu na dveřmi.Někde tam jsou staré dveře cca 170 cm a samozřejmě bych tam chtěl dát normální dveře 200 cm.Nebude problem dát tam nějaké druhé íčko a zvednou to? Jako zatím sbírám jen základní info.

Předem díky všem za rady,typy,názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 01.11.15 12:04

Někde staří stavitelé věděli, kde staví, jaké je podloží a jak vysoko vystupuje při jarním tání nebo dlouhodobých deštích spodní voda a tak udělali podlahu sklepa jen tak vysoko (a sklep jen tak hluboko), aby byla v suchu. Někdy se stává, že si někdo prohloubí sklep a narazí na problém s pronikáním vody.

Jestli máte ve sklepě vlhko, je to ideální pro uložení jablek. Při uložení nářadí vám rychle zreziví. Dílnička by asi chtěla sucho. Vy samozřejmě znáte situaci nejlépe, jste rozhodnutý sklep prohloubit, tak jsem vám neporadil, pouze přidal jedno téma k uvážení při vašem rozhodování.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.11.15 16:26
avatar

Když jsem koupil starý dům, měl jsem ve sklepě vlhkost. V některých místech byla jen hlína. Chtěl jsem betonovou podlahu, ale obával jsem se "uzavření" takové plochy, že vlhkost půjde do zdiva. Proto jsem nejprve udělal drenáže kolem domu. Po vykopání do hloubky konce základu bylo ve výkopu druhý den 20 cm vody. Je tu jílové podloží a voda se špatně vsakuje. Udělal jsem drenáže v několika vrstvách a sklepy do měsíce vyschly. Dnes tam mám 15 roků betonovou podlahu a je sucho. Proto bych doporučoval nejprve sklep vysušit a pak pokračovat v jiných činnostech.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cupakabra*
Datum: 01.11.15 19:52

Zatím nic konkrétního,ale i tak díky všem za poznatky.Ano,cítím to taky tak,že by bylo vhodné nezdříve drenáž a pak řešit podlahu ve sklepě...

Datum: 01.11.15 23:39

Ahoj. Z tvého popisu víme poze to, že je barák z roku 1930 a výška sklepa je 150cm. Nic o tom, z čeho jsou zdi,z čeho je podlaha v přízemí a co by ukázala sonda v patě zdi? Jak hluboko sahají základy? Z čeho jsou? Kolik má ten domek pater? Jestli má nějaké ztužovací věnce? Jak moc je ten sklep zvenčí zahrabanej? Jsou do něj nějaké dveře z venčí? Kam je odváděna dešťová voda z okapů střechy? Je toho dost, co může, by mohlo mít nějakou souvislost s tvým záměrem.


doplněno 02.11.15 18:49:

Ahoj.

Ještě jsi nedoplnil, co je pod tou omítkou ve sklepě? Je tam snad nějaká žula, vypálená cihla, velké kvádry pískovce? S čeho se skládá ten strop ve sklepě? Jak hluboko jde základ pod úroveň podlahy ve sklepě? Kolik je místa nad dveřmi ke stropu? Je tam v tom místě něco betonového? Že by třeba šlo dodat fotku toho místa? Asi by tyhle věci chtěl znát i kolega Milan Cukrář.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cupakabra*
Datum: 02.11.15 09:09

Výška sklepa je cca 170-180 .To ta podlaha je cca 150 cm pod urovni terenu. cca 30 cm je nad terenem.Pak je tedy lehce zvýšené přízemí a nahoře jedno patro se sedlovou střechou.Jako omítky ve sklepě jsou na oklepání...Zatím jsem žádnou hlubší sondáž nedělal.Jak jsi psal o té deštové vodě,tak to bylo první čeho jsem si všimnul-že je vyustěná tak metr od baráku.Což budu řešit vlastně uplně nejdříve-byť zatím provizorně...Zatím defakto sháním jen základní informace.Jestli by to vubec šlo-byť třeba s více opatřeníma nebo to třeba nejde,protože by to byl zásadní zásah do stavby .

Od: cupakabra*
Datum: 02.11.15 10:09

Jinak jako pal to čert ze sklepem.Kdyby to byl opravdu problem,tak dílnu vybuduju v zahradním domku a ze sklepa třeba bude uložiště jablek a zavařenin a holt se na pár vteřin skloním

Ale co ten druhý dotaz stran těch překladu nad dveřmi? Zvednout z cca 170 na klasických cca 2 metry...

Kde je milan cukrář-chodí tu ještě? Spoléhal jsem na něj :-D

Datum: 02.11.15 21:56

Osobně jsem ve svém sklepě snižoval podlahy o 80 cm. V mém případě to znamenalo i postupné podezdívání stávajícího zdiva, provedení drenážního systému a nové hydroizolace. Pokud by jste snižoval podlahu o cca 30 cm tak už nemá cenu zvedat překlady, jelikož by oněch 200 cm vzniklo tak nějak samo.


doplněno 02.11.15 22:05:

Zlatokopko: Nejsem, tedy o tom nevím :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zzzlatokopka*
Datum: 02.11.15 22:13

:-D se mi to špatně zobrazilo:-D

Já myslela cupakabra, jestli náhodou není Ell?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zzzlatokopka*
Datum: 02.11.15 21:58

nejseš ty Ell?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cupakabra*
Datum: 03.11.15 07:12

Jasně-mělo by to být el cupakabra-vysávač koz.Záhady to je moje zlatokopko :-P

Datum: 03.11.15 02:58

Přesně tenhle problém jsem měl před asi deseti léty .V rohu sklepa máme studánku ,ve které je neustále průsaková voda. Hluboká je asi 70cm. a vody normálně je tam 30 cm.Podlahu jsem prohloubil o 30cm a když je venku nadnormál srážek-asi dvakrát do roka- ,zvlhne mi beton a studánka se úplně naplní ,vyjímečně vynesu dva kýbke vody.Je to můj případ u Vás by to v každém případě řešila drenáž, pokud máte kam vodu odvést. My máme barák z roku 1851 a hloubku 2,2m.

Co se týče dveří ,tam je mnoho otázek ,které Vám vyřeší na místě odborník- kvalita zdiva ,prostor,atd.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.