Čím zaházet drážky nové elektroinstalace

Od: Datum: 01.11.15 10:38 odpovědí: 6 změna: 02.11.15 22:00

Ahoj,

v cihlovém bytě jsem natahal novou elektroinstalaci v mědi a to do drážek, které jsem vyhloubil až do cihly (cca 5cm). Kabely jsem místy upevnil sádrou. Čím by bylo nejlepší drážky s kabely zaházet? Logicky mi z toho vychází jádrová omítka, tedy to co tam bylo předtím, ale nikdy jsem s ní nepracoval, tak nevím jak na to. Zkušenosti mám pouze s klasickou zdící maltou.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 01.11.15 10:46
Klasicka zdici malta a jádrova se moc nelisi. Npracuje se s nimi stejne.
Ohodnoceno: 0x

Od: petrk
Datum: 01.11.15 10:57

Já právě slyšel, že před aplikací jádrové omítky se musí tzv. šprycovat, aby to chytlo. Tak nevím. Není to tedy lepší udělat tou zdící maltou?

Datum: 01.11.15 10:57

ta omítka vám vychází dobře,ona je to vlastně malta akorát je tam víc vápna aby se lépe "přilepila".Normálně ji namícháte(ani řídkou ani hustou:)to poznáte) a poté ji tam lžící (zednickou)naházíte.Poté stahnete zároveň ze zdí a můžete trochu míň aby tam bylo místo na štukovou na rozfilcování

doplněno 02.11.15 19:50:

"prohodit" kolega myslel dělat na dvakrát(první na hrubo poté načisto) protože ta malta nedrží při sobě jako omítka,ale jestli tam máte drážku pouze 1,5cm tak bych tu maltu natlačil špachtlí a po zaschnutí přestěrkoval.Samo že před aplikací nejlépe vysát a pokropit.Ještě by bylo rychlejší řešení vystříkat to nejlevnější pěnou

Datum: 01.11.15 14:36

Není nutno vždy "šprycovat"!

zdicí má větší pevnost v tlaku a hůře se sní ohazuje--teda pokud jde i pytlovanou směs!Optimálně jsem míchali jemnou jadrovou (omítkovou ) se zdicí.doporučené-před prací nezapoměňte štětkou vykropit drážky,jen vodou!Pokud použijete jadrovou,tak doporučím prohodit,nachat zavadnout,pak přemáznoput a druhý den vzít mřížkou a pak přeštukovat.

doplněno 02.11.15 21:23:

Hmm.Rádce Magor odpověděl za mne*palec*,holt dřív jse se k PC nedostal a na MT si musím šetřit FUP.

Tazateli tu šířku drážky jste měl naspat ihned v prvním dotazu!

Od: petrk
Datum: 02.11.15 09:09

Díky - můžu se zeptat, co znamená prohodit? Pro upřesnění ještě uvedu, že drážky na kabely mají pouhých 12mm. Udělal jsem je úmyslně co nejužší a kabely CYKY 3x2,5mm do nich uložil vedle sebe. Do takto úzké drážky by se tedy určitě dobře dávala i zdící malta - pokud ji tedy lze použít. Nevím co je pro tyto účely lepší, ale pokud jádrová, tak ji samozřejmě koupím.

Datum: 02.11.15 22:00

V případě takto úzkých drážek mám docela dobré zkušenosti, se sádrovými stěrkovacími hmotami, Hobikit, Uniflott atd..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.