LED žárovka s pohybovým senzorem

Od: Datum: 01.11.15 09:03 odpovědí: 13 změna: 07.02.16 15:36

Dobrý den.Nemá někdo vlastní zkušenosti nebo názor na LED žárovky E 27 s pohybovým čidlem?Zajímá mi zda je to funkční jak má abych ji za 14 dni nehodil do poplenice.

Potřebuji jednoduše spínat jen světlo na venkovním schodiští u vstupu do rodiného domu.Ani jsem nevěděl že takové žárovky existují a pokud by to fungovalo zdá se mi to jednoduší než volat elektrikáře a nechat ke stvávajícímu světlu tahat čidlo s kabelem.

Děkuji za rady a názory

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.11.15 09:41

Mám tři z lidlu asi přez půl roku, nebyl výběr barvy, tak mají nepříjemnou bílou, ale zase je mám jen na osvícení půdy a šatny u dílny. V provozu jsou každý den, zatím bez problému.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.11.15 09:43

Ledka a senzor spolu nesouvisí. Věc funguje tak, že v nějaké lampě máte senzor pohybu a tento senzor dokáže rozsvítit onu ledku či žárovku, halogenku nebo pošle signál a spustí někde alarm nebo cokoliv dalšího.

Věc není nijak složitá. Jediný problém je, že ono světlo obvykle nemá vlastní zdroj a musí být trvale pod proudem. Takže jestli světlo na venkovním schodišti má vlastní vypínač, pak není problém. Zapojíte světlo, zapnete vypínač a světlo funguje.

Jestli ale ono vaše vnější světlo vlastní obvod a vlastní vypínač nemá, pak budete muset natáhnout další drát.

http://www.ledko.cz/svitidlo-venkovni-71422-01-30.html

Datum: 01.11.15 09:52
Když může být v led zarovce WiFi nebo jiné věci nevím proč by v ní nemohl být zabudovaný senzor pohybu ;) píše že chce žárovku nasroubovat a aby to tak fungovalo, ne dávat ještě senzor navíc.

Od: smiler
Datum: 01.11.15 09:59

Ano.Na schodišti mám nyní mám klasické světlo s vypínačem.Ale možná si nerozumíme nepoptávám světlo společně s pir senozorem,ale jen Led žárovku s pir !

http://i4wifi.blog.cz/1212/ja…guje-led-zarovka-s-pir-cidlem

Zajímají mi osobní zkušenosti, přesnost spínání atd..

I tak děkuji

Datum: 05.11.15 14:27

Zdravím,
koupil jsem jednu tuto LED žárovku před cca 1 rokem v LIDLu, mám ji v poměrně frekvenotvaně navštěvované komoře a zatím jsem maximálně spokojen. Koupil jsem ji tenkrát na zkoušku a když jsem chtěl dokoupit další, tak už sem je v LIDLu nesehnal. A co jsem koukal po netu, tak se z nabídky ztratily všude. Takže věc výborná, ale koupit ji asi bude docela problém.

doplněno 15.01.16 13:05:

Jak už se zminil jeden rádce níže - byly teď v akci v LIDLu. Koupil jsem 2ks - obě jsem hned namontoval a spokojenost, fungují jak mají.

Datum: 15.01.16 09:14

Jsou v nabídce http://www.leduniversal.cz/le…y-senzor-html?tab=description i tady http://www.hiled.cz/cs/led-zarovka-s-pir-cidlem-pohybu Na rozdíl vůči běžným PIR čidlům u nich nelze nastavit časový interval (napevno nastaven nějaký čas - 1 až 2 minuty) a spíná při okolním osvětlení pod 20 lx - nelze nastavit..

doplněno 15.01.16 09:22:

Ale vypadá to, že s těmito výrobky měli výrobci problémy a proto mizí nenápadně z trhu. Vypadá to, že čidlo bylo až moc "vytápěno" vlastní žárovkou, a pokud nejsou použité kvalitní součástky, i při vlastně krátkodobém svícení nebyla životnost dostatečná...

doplněno 15.01.16 09:29:

A přesnost, citlivost spínání, tak je to podobné, jak u většiny PIR čidel. Některá levná - řádově stokoruny- fungují spolehlivě, některá dražší - řádově až tisíce Kč - mají problém. Liší se to kus od kusu, máme šest levných (á 200,-)v provozu cca pět let a bez poruchy, dále 14ks, dražších (á 1000,-) namontovaných v roce 2014 a z nich jedno nedávno odešlo, tož tak...záleží, na co narazíte...

doplněno 15.01.16 09:36:

Ale netvrdím, že levná jsou dobrá a drahá špatná...záleží na výrobci, jak spolehlivé použije součástky...A z druhé strany, co by vyráběl, když by vše vydrželo desetiletí a víc...hlavně aby to fungovalo do konce záruky. Na některé typy výrobků, ale opravdu jen na některé, dává prodlouženou záruku. Třeba Whirlpool dával nedávno záruku na kombinaci chladnička - mraznička pětiletou záruku bez navýšení ceny. Jiná věc je prodloužená záruka od obchodníka...

Od: vladimirleksa
Datum: 15.01.16 08:53

Dobrý den,

žárovku jsem koupil 11.1.t.r. v Lídlu za 229,-Kč,byla funkční,ale spínala bezdůvodně,resp.bez pohybu,tak jsem ji dnes vrátil.

S pozdravem Vlad.Leksa

Od: laso
Datum: 05.02.16 19:12

Zdravím, také jsem koupil žárovku s čidlem pohybu. Funguje dobře, ale jen pokud je lampa bez skleněného stínítka. Což je problém pokud jako já chcete používat žárovku venku. Tak mě nezbyde než ji vrátit a použít jiný zpúsob rozsvěcování při pohybu...

Datum: 05.02.16 19:23

Nebo můžete koupit takovouto redukci s pohybovým senzorem a do ní dát světelný zdroj podle vlastního výběru. Výhodou je, že se u toho dá nastavit čas i úroveň vnějšího osvětlení, kdy má sepnout. http://www.ebay.com/itm/E27-LED-Infrared-Motion-Detection-Light-Sensor-Light-Bulb-Switch-Home-SY-/281880078634?hash=item41a15ca92a:g:9SYAAOSwbdpWaBly

doplněno 06.02.16 09:26:

Samozřejmě, pohybový detektor vám přes sklo nebude fungovat nikdy.

Datum: 05.02.16 20:18

Toto jsem také viděl, nicméně pokud se světlo uzavře skleněným krytem ( použití venku ) tak to asi stejně nebude spínat a zřejně by se to pod to sklo stejně společně se žárovkou nevešlo. Já jsem chtěl aby při pohybu seplo světlo venku na domě.

Datum: 06.02.16 13:19

Tak záleží na použitém svítidle, do některých by se vešel pod sklo radarový senzor.

Datum: 07.02.16 11:12

No ale jak jsem psal, vše funguje , ale jakmile světlo zakryji skleněným krytem, tak čidlo nefunguje. Prý to nesmí být sklo, ale mělo by fungovat přes kryt plastový. Ale ten zřejmě na stávající světlo neseženu.

Datum: 07.02.16 15:36

No jasně, pod sklem PIR čidlo fungovat nebude. Ale pořád nevíme, jaké vlastně svítidlo máte, zda by se tam nevešlo radarové čidlo. To by fungovalo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.