Jak hledáte věci?

Od: Datum: 31.10.15 14:29 odpovědí: 23 změna: 01.11.15 10:28
avatar

Máte nejaký postup, pomůcku nebo něco co vám pomáhá při hledání věcí, jedno jakých?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.10.15 14:52
avatar

Jedna věc funguje téměř stoprocentně, nesnažit se udělat ve věcech pořádek.


doplněno 31.10.15 15:08:

Wamp - Chalupáře si tak detailně nepamatuji, ovšem praxe mě naučila, že věci nikdy nejsou na "tom svém místě". Ve svém organizovaném bor... nepořádku je ale najdu většinou spolehlivě.


doplněno 31.10.15 16:01:

Bruno, jsou samozřejmě věci, které své místo mají. Ale např. věci nevyřízené nebo ty, které často potřebuji, by měly logicky vzato několik "svých míst". Proto je mnohem jednodušší a rychlejší když vím, že pro ně musím sáhnout do téhle hromádky.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: wamp®
Datum: 31.10.15 14:56
avatar
U nás se nehledají,protože mají všechny své místo :-D
-----
Pokud nemůžete něco najít,musíte postupovat systematicky.
Nebudete hledat knihu tam,kde jsou duchny,atpod. :-D
doplněno 31.10.15 14:58: Ááá,kolega "Ládin,"očividně sympatizuje s kultovním seriálem "Chalupáři." :-D
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.10.15 15:44

Když už se to stane, že něco nemůžu najít, pak používám následující strategii:

- nejdřív se snažím vzpomenout, kdy naposled jsem tu věc použil

- prohledám místa, kde tu věc zpravidla ukládám a taky kapsy

- nepřevracím dům naruby, protože ta věc je stejně jinde

- buď je věc ztracená, nebo ji najdu až když ji nehledám.

Lovu zdar! ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.15 15:26

No, ládine, tos mě tedy zklamal. Uvedu příklad: jako ženatý jsme měli doma rovný tucet nůžek, nikdy jsem žádné nenašel, aspoň ne hned. Teď mám dvoje a najdu je okamžitě! Že intilegent zvládá chaos je jen populární pověra*frajer*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.15 16:07
avatar

"Když už máš něco v ruce, odlož to tam, kam to patří. Na svoje místo. Nebudeš je muset brát do ruky mnohokrát, když je nebudeš potřebovat, jen proto, abys je přeložila jinam. A aby byly na známém místě, když je potřebovat budeš." Tyhle věty byly tátovy nejčastější. :-D A tak se stalo, že nehledám. Jen ty brýle, ty mi někdo tajně přenáší, protože si stále slibuji, že je z místnosti nikdy nevynesu do jiné. Nenávidím hledání a čekání. Z duše nenávidím! *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.15 16:32
avatar

No já hledám tak dlouho, až najdu. Ale je to postup zdlouhavý, otravný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.15 16:44
avatar

Přestanu hledat.

Většinou si do pár minut vzpomenu,

kde hledané je.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.15 16:50
avatar

dneska jsem hledala brýle všude možně a ejhle - byly na nose *smich* ovšem čtecí brýle jsou specifické, ty své místo nemají, člověk je pořád tahá s sebou a odkládá tam, kde zrovna je... všechno ostatní má své místo a nemívám problém - pokud ano, prověřím místa, kde jsem to použila naposledy a osoby, které to mohly mít v mezičase... chce to mít v ukládání věcí systém - ale když už se to i tak ztratí, tak jsem "v zadeli" a běhám, sháním, nechápu... :-D pak je dobré projít i ta úplně nepravděpodobná místa, jako např. kouknout do lednice (už jsem tam našla nůžky), na záchod apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.15 16:56
avatar

Mindo, nevyřešila by to šňůrka a brýle stále na krku? *hi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.15 18:04
avatar

šňůrku jsem si pořídila, ale při zahradních apod. pracech mi ty brýle na krku vadí... radši občas chvíli hledám...;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.15 16:54
avatar
Pořádek je pro blbce. Inteligent zvládá i chaos... Tak já to mám půl na půl. Kdykoliv si udělám pořádný úklid, zákonitě pak nemohu něco najít. Ale rozhodně si pamatuju, kde to leželo ještě před půl rokem... ;) Mona
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.15 17:10
avatar

nesnáším hledání věcí... jednu dobu jsem měl pocit, že půl života prohledám. Snažím se dávat věci kam patří, ovšem to neeliminuje okamžiky, kdy si sednu na šroubovák, který se snažím hledat 5 minut v brašně, kde zaručeně byl. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 31.10.15 18:17
avatar

Pokud to po nějaké chvíli nemůžu najít a mezitím samozřejmě nacházím věci co jsem hledal dříve, tak postupuju ve stejném duchu. Začnu hledat něco jiného (ideálně se snažím nemyslet na to co jsem hledal prve).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.15 20:06
avatar
Pokud je to doma, mám to jednoduché.
Zeptám se manželky, která disponuje fotografickou pamětí.
Dokáže si vzpomenout, kde tu věc viděla. Na 99 % to tam opravdu najdu.
Jinak na betón vím, že tu hledanou věc jsem včera viděl. To jsem ji ale ještě nepotřeboval.
Jenomže už dnes na beton nevím, kde jsem ji včera viděl!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.15 20:32
avatar

kdyz vsechno zklame, tak systematicky misto po miste, nehlede na to, ze to misto nema zjevnou logiku. Nedavno jsem ztratil bryle behem 3 minut (snad poprve, dulezite veci jako klice, penize apod bezhlave nikdy neodkladam) a hledal jsem je asi 2h, kdy otevirani lednice nebylo nicim neobvyklym*vtip* A kde byly? Pri uklizeni postele jsem je nevedomky stahl perinou ze skrinky, takze byly v posteli pod perinou. Nasel jsem je az pote, co jsem asi 20x znovu a znovu prosel postupne vsechny mistnosti, vsechny mista, kde by bryle mohly lezet :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.15 22:34

Kdysi jsem byla na školení, které vedla psycholožka a ta,mimo jiné, nám dala na toto téma radu :

než jdete spát, tak si řekněte-" chci se vzbudit v ideální hodinu ke komunikaci" a myslete na tu ztracenou věc. A opravdu už několikrát se povedlo a ztracenou věc jsem našla. Jmenuje se to psychorelaxační technika.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.15 22:51
avatar

Někdy bojuji s tím, aby věci měly své místo. Teda takto, většina věcí má své místo, ale občas se mi stane, že myslím na něco jiného a něco jiného dělám. Pak třeba položím klíče od auta jinam, než je zvykem a problém je na světě. Klíče zmiznou. Pak se musím vrátit v čase, úplně stejně, jakobych vrátil film a přehrávat děj od nějakého momentu, kdy jsem ještě o klíčích věděl. Zrovna včera jsem to řešil.

Fofr, jedu na pohřeb ... obléct oblek, ... je malý, neměl jsem ho na sobě asi dva roky...tak něco jinýho. Konečně se mi zdálo, že by to šlo vzhledem k vážnosti chvíle. Klíče...kde jsou klíče. Naštěstí jsem věděl o druhých. Po návratu "přehrávám film" v hlavě, co jsem dělal, když jsem je stoprocentně držel v ruce. Po chvíli se mi to vybaví a sahám do kapsy pracovní bundy.

Takže já "přehrávám poslední momenty". Někdy ale ani ten poslední moment nenajdu v paměti. Pak většinou rezignuji a ono se to časem najde. Když nad tím přemýšlím, skoro pořád něco hledám. Třeba v dílně. Položím šroubovák jinam, než bych měl a "zapíšu" polohu do paměti. Týden kolem něj chodím a přesně vím, kde a jak leží. Pak se rozhodnu ho uklidit, jenomže v paměti zústává informace o místě kde byl a ne kde měl být. Pak přestože je již uklizen, jsem schopen ho hledat a nadávat, že mi ho zase někdo schoval.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.15 23:03

Opravdu zajímavá otázka, ale bez univerzální odpovědi. Někdo má praktické metody, inteligent prý zvládá chaos, zkušený má systém logického ukládání věci, blbec nebo senior si nic nepamatuje. Tož tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zzzlatokopka*
Datum: 31.10.15 23:17

Naštěstí nejsem bordelář, takže mám vše na svém místě :-D, když náhodou ne, tak zásadně nehledám.

Protože za chvíli zapomenu, co vlastně hledám :-D

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 01.11.15 00:13

Nejvíc mě nakrkne, že nevím kde mám brýle, co mi můžou pomoci najít ty brýle...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.15 09:54
avatar

pak je vhodné postavit se před zrcadlo a zjistit, zda nejsou na nose. To se mi už taky stalo. Asi před rokem jsem někam chvátal, balím si věci co potřebuji a volá mi známý, kterého nechci odmítnout. Balím se dál,... mobil na uchu, oblíkám se a jen tak mez řečí utrousím "zase nevím kde je mobil".

Jelikož mám dva, tak jeden už je na svém místě a druhý mi asi někdo schoval. Kamarád zřejmě vycítil mojí nervozitu a ptá se mě " ...a telefonuješ čím?"

aha ... mobil je na světě. Už jsem debil, říkám si a nebo jen roztržitý? Někdy fakt nevím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.15 09:58
avatar

Opičák, to je fajna historka! *palec*


doplněno 01.11.15 10:36:

Kdysi dávno, před odchodem z domu, 2 malé děti už oblečené, jsem zjistila, že nemám šalinkartu. V tom ranním fofru jsem zpanikařila a hledal jako v grotesce. Starší holčička hledala se mnou, malá capkala za námi a stále říkala: "Mami, čačí, mami čačí." Prohledaly jsme odpadkový koš, ledničku, pod polštáři gauče, prostě vše. Pak dcerka říkaá: "Koukni, co má malá v ruce!" No, hádejte! Koukala na fotku na šalinkartě a celá šťasná, že mě poznala, říkala: Mami čačí. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.15 10:28
avatar

já obvykle používám brejle.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.