Benzín v sekačce

Od: Datum: 31.10.15 08:45 odpovědí: 8 změna: 31.10.15 14:40

Dobré ráno rádcové. Letošní rok jsem vyměnil elektriku za benzín co se úpravy délky trávníku týká. Chtěl bych se zeptat jestli je lepší vyjet benzín do sucha, nebo ho přes zimu v sekačce nechat? Předem děkuji za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.10.15 08:56

Co v sekačce zůstane, nechávám. Nádrž je plastová, takže nějaká koroze nehrozí. I letos to tak bude už po dvanácté a sekačka bez poruchy stále na jaře jede, jakobych ji odstavil minulý týden.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.10.15 09:07

Nejde o nádrž, ale o alu karburátor. Přísady v benzinu časem degradují a ucpávají kanálky, vstřiky atd. Problém se nemusí projevit hned a u každého, ale je lepší mu předcházet. Sekačku nastartovat a počkat, až sama zhasne.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 31.10.15 11:34

Jak píše dusger, určitě vyjet do sucha. Ty karburátory jdou do háje, jednou jsem nechal přes zimu benzín v křoviňáku a na jaře jsem to už nenastartoval, musel do servisu. Někdy jde vyměnit zalepená membrána, někdy celý karburátor. U sekaček to bude asi podobné.

Ohodnoceno: 2x

Od: asd1
Datum: 31.10.15 11:55

Vyjet do sucha - biosložky v současných benzínech vytváří usazeniny které zalepí filtr, trysky v karburátoru atd.

Druhá možnost je benzín bez biosložky a plnou nádrž.

Praktičtější je vyjet do sucha = pokud je zbytek tak vylít, natočit a nechat vrčet do zdechnutí.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.10.15 13:52

Jaké jsou biosložky v benzínu, tedy kromě ethanolu (který nemůže uškodit)?

Datum: 31.10.15 14:00

návod říká jasně vyjet do sucha, ale je pravda, že ne každý rok se mi to povedlo... a nic se zatím nestalo :)

Datum: 31.10.15 14:27

Pro Bruna: Biolíh, který trpí hygroskopií (ano, hygro... nikoli hydro...), což znamená, že biosložka na sebe váže vzdušnou vlhkost, a s ní pak po 2 – 3 měsících začíná klesat ke dnu palivové nádrže.

Datum: 31.10.15 14:40

Vím, co je hygroskopie a že ethanol váže vodu je dobře. Díky tomu se mi voda nikdy neodsadila a nedostala se do karburátoru. Před zimou jsem občas deci přidal a nikdy jsem nezamrznul. Voda v benzínu není ze vzdušné vlhkosti, prostě ji občas načerpáme na pumpě.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.