Vyklízení bytu a bydlení v něm po zemřelém

Od: Datum: 30.10.15 15:25 odpovědí: 13 změna: 05.11.15 15:24

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na důležitou životní otázku. Stala se hrozná situace, tedy že nám zemřel příbuzný a ležel v bytě dlouhou dobu tzv. byl ve fázy rozkladu, chtěla bych se zeptat jaký by jste volili postup? Nyní jsme udělali sanaci bytu a dezinfekci, v plánu bude komlpetní vyklizení bytu. Chtěla bych se zeptat zda se mohou nechat věci jako - pračka, lednička atd.?

Další otázka je, po jaké době bude možné byt prodat nebo zda vůbec je možné aby v něm někdo žil? Zda je to zdravotně nezávadné, nebo kolik let je potřeba čekat? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.10.15 15:40
avatar

Njměte firmu, která se na tyto práce specializuje a máte klid ta uvede byt do stavu užitelnosti. Spotřebičům se nic nestane. Mnozí lidí koupili byty aniž by tušili v jakém stavu původně byly a bydlí v nich zcela normálně.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: misicka1230
Datum: 30.10.15 19:24

Firmu jsme najmuli aby to provedla, dnes jsme tam byli a opravdu se to nedá vyklízet, profesionálové to udělají. Myslíte že nebudou žádné zdravotní komplikace? Měli jsme roušky atd.? Z toho zápachu a zbytků bilogického odpadu.

Datum: 04.11.15 18:10

Pokud zemřelý sám neměl žádnou nakažlivou nemoc, tak z dýchání zápachu vám nic nehrozí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.15 16:27
avatar

Ani bych firmu nenajímal. Byt bych vyklidil, vymaloval, pak pořádně uklidil a vše co jde vč. spotřebičů omyl s přidání Sava do roztoku. A hlavně větrat. Dá to trochu práce, ale ušetříte za služby a byt bude v pořádku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: misicka1230
Datum: 30.10.15 19:22

Firma se opravdu na tento případ najmout musí, že tohle se nedá ani vyklízet. Nelze tam jít bez ochraných prostředků. Větráme, ale hlavně nás zajímá jaký čas to potrvá.

Datum: 30.10.15 21:03

Nepíšete, jak dlouho tam nebožtík byl. My jsme takhle měli mrtvého souseda 6 týdnů (totální rozklad + počínající mumifikace) Zápach byl cítit (i na chodbě), přes intenzivní větrání, do doby než se byt zcela vyklidil, což trvalo několik týdnů od nálezu. V první fázi byly odstraněny předměty nejvíc zasažené (postel), ale pomohlo to jen částečně. Úplně se zápach ztratil až po vyklizení všech textilií, papíru, koberců a jiných savých předmětů. Účinek byl okamžitý. Problém nastane, pokud tělní tekutiny nasákly do podlahové krytiny nebo v horším případě do stavební konstrukce. Vše napadené musí pryč, stavební konstrukce se pak opaluje nějakým hořákem. Takové věci jako je elektronika, pračka, nářadí apod. jsou v pohodě.

Držím palce.


doplněno 31.10.15 21:47:

Co se týká zdravotní závadnosti, tak žena strávila na internetu snad 2 dny, aby o tom něco nastudovala a nic. Nakonec jsme volali na hygienu a ani tam jsme se nedozvěděli nic kloudného, že prý s tím nemají žádné zkušenosti. U nás šlo o to, aby byt byl vůbec zpřístupněný, protože odvezli jen tělo, lůžkoviny a potraviny. Zbytek věcí, včetně postele (matrace) zůstal v zapečetěném bytě. Na chodbě jsme nemohli existovat, větrat okny taky nešlo, policie nechala v bytě otevřené větračky, takže to táhlo i okny. Těch několik týdnů do vyklizení bytu jsme přežili, vy tu krátkodobou expozici určitě taky.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: misicka1230
Datum: 31.10.15 13:44

Děkuji vám za odpověď, takže ležel tam pravděpodobně 14 a více dní, momentálně je stále ve vyšetřování a stále nevíme. Ležel na zemi a v bytě se hodně topilo, tím pádem byl v totálním rozkladu. Zápach byl cítít z oken až na ulici, opravdu všude po celé bytovce. Děkuji za informace, moc nám to pomůže. Máme najmutou firmu která vyklidí byt úplně se vším, protože je to zasaženo všude. V bytě se nedá být bez ochranných prostředků, nevíte zda je to zdravotně závadné i když jsme v něm byli s rouškou a rukavicemi a všechny věci co jsme měli na sobě, jsme vyhodili? Děkuji.

Datum: 04.11.15 18:50

Pokud zemřelý sám neměl nějakou nakažlivou nemoc, tak vám nic nehrozí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.15 19:50

Především se spojte s policií - předpokládám, že u toho byla - zda můžete s bytem hýbat. Měla jsem toto s tetou a museli jsme 14 dní čekat, než nám byl povolen vstup a vyklizení bytu. Předpokládám, že jste dědici dotyčného, protože jinak toto rozhodnutí o vyklizení a likvidaci majetku musí provést on!

Pokud byla zasažena podlaha, bude se muset vytrhat a vyčistit - ujistit se, zda tělní tekutiny nepronikly až do stropu spodního bytu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrejka1*
Datum: 04.11.15 17:10

Myslim,že vyklizet byt vlastnimi silami je nesmysl jiz z toho duvodu ze se musi vyhubit bakterie a smrtelny jed.Pokud telo je v pokrocilem stadiu rozkladu a s poloviny vytekle neumim si predstavit to vyklizet sama.Co zraneni skrabnuti a jste hotovej.Totot se musi vyderatizovat vytrhat podlahy vyhodit nabytek a musi to udelat firma,ktera vse vystehuje a po te znovu vystrika.

Datum: 05.11.15 14:56
avatar

Dalsi reklama? Nevim proc by to nemohl udelat clovek sam. Ochranne pomucky se daji bezne koupit. Ano, pokud je podlaha drevena, tak je potreba vytrhat. JInak uz vidim, jak bourate podlahu v panelaku :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.15 15:05

Dakone, podlaha se v paneláku asi nebourá, nicméně se musí provést desinfekční vyčištění. Věř, že v bytě kde jsou vsáklé tělní tekutiny po nebožtíkovi se bydlet nedá.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: andrejka1*
Datum: 05.11.15 15:24

Žadna reklama vazeny ja v tom byte byla a byl to muj strejda takze asi pro ujasneni a vim co jsem videla a verte klouzat se v odpadu z lidskeho tela neni horsi zazitek.Ja to videla ja to citila a neumim si predstavit to delat sama protoze v tom smradu nevydrzite ani 15 minut.Jinak podlahy musi ven to je jasne a pokud je zasah i v podlaze jako v betonu tak to musite nekolikrat asanovat v pripade prosaknuti ani nedomyslim.A pro ujasneni panelak to neni a verte ze tam lidi nemuzou vydrzet takze myslim ze je jedno zda panelak nebo obytny dum i za cenu hluku se toho smradu zbavi to mi verte.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.