Anténa jak to udelat

Od: Datum: 30.10.15 08:39 odpovědí: 7 změna: 30.10.15 19:15
Dobrý den chci se zeptat přistěhovali sme se do místa kde je to trošku zapadle , tet mám pokojovou antenu která funguje ale občas skočí obraz a nenaistalovalo mi to ČT D a prima zoom . Stačí mi opravdu tyto základní programy a nechci si kuli tomu brát nějaké balicky on firem takže nepotrebuju rady typu zavolej UPC apod. Takže prosím kdo tomu rozumí když koupim venkovní antenu pomůže to? Bude to lepší? Mám setobox v tv nemůže to být také tím nebyl by lepší normální? Děkuji za rady
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.10.15 08:47

Áno,izbové antény sú do oblastí so silným signálom,použijte normálnu vonkajšiu anténu,možno bude dobre použiť aj so zosilovačom.Ak máte niekde staršiu širokopasmovú UHF anténu,tak si ju vyskúšajte lebo anténe je jedno či prijímala analogový a teraz bude prijímať digitálny signál.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 30.10.15 09:13

Jak už radil slavco31, vhodná je širokopásmová anténa, protože jednotlivé multiplexy (vysílací sítě) vysílají na různých frekencích. Například v Plzni vysílač Krašov vysílá českou televizi na 34. kanálu, druhá vysílací síť (nova, prima, barrandov, atd.) na 48. kanálu, třetí vysílací síť (prima love, primazoom, šlágr, atd.) na 52. kanálu.

Kde co vysílá podle regionu najdete například na http://www.digitalnitelevize.…/informace/dvb-t/regiony.html

Vhodný typ antény vám poradí prodavač. Také si koupíte vhodný kabel a konektor od antény do televizoru. Dobrý konektor, některé šmejdy se stále rozpadávají a zlobí.

Anténa vydrží dlouho, kabel, který je na střeše v působení sluníčka (ohřev, rozpraskávání), mrazu (křehnutí, rozpraskávání), rosy, deště, větru, vydrží méně, chce to, aby kus na střeše nebo kolem domu byl co nekratší, je lepší vést kabel domem. Anebo když je vedený ze střechy kolem domu a dírkou do okna, na to myslet a po čase ho jednoduše vyměnit za nový.

Také se podívejte na střechy sousedů, kam mají antény směrované a jaký vysílač asi přijímají.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.15 09:28

V místech, kde není silný signál, dává pokojovka vždy horší výsledky. Set top box na to nemá vliv. Dodatečný vnější box je nutný na staré televizory s CRT obrazovkou (bedny), u plochých LED tv je součástí vnitřní elektroniky. Nejdřív se podívejte, kde jsou nejbližší vysílače a co vysíjají: http://www.digitalnitelevize.cz/vysilace/ . Podívejte se po sousedech, kam míří jejich tv antény. Budete potřebovat možná 2 antény, ne všechny vysílače vysílají všechny multiplexy. Směrové antény dávají vždy lepší výsledky, jejich instalaci bych zadal specializované firmě, pokud tomu sám nerozumíte. Skákání obrazu není projevem slabého signálu, ten se projevuje "čtverečkováním", případně úplnými výpadky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: herm
Datum: 30.10.15 09:58
Jasné no máme novou TV a má setobox vsobe ,co se týče antény nevim jakou koupit bydlime v Kralupech nad Vltavou v Lobči toje nezapadlejsi část no :-/ antenu bychom dali asi do okna máme predsebou stromy a kus panelaku to vadí?
Datum: 30.10.15 10:09
avatar

Dobrý den,

Pokojová anténa je vhodná spíše do míst s velmi dobrým pokrytím signálu - z pravidla do měst nebo blízkostí vysílače, pro vás by byla vhodnější venkovní anténa, případně ještě v kombinací s anténím zesilovačem.

Pro zjištení urovně signálu a proto jakou máte koupit anténu a případný zesilovač kontaktujte elektrikáře (signál se může lišit i v rámci několik metrů, může vám stínit nějaký dům, kopec který sousedům třeba nestíní.)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.15 19:15

Elektrikář nemá vzdělání ani vybavení na měření televizního signálu. Volat odbornou firmu, která se specializuje pouze na anténní techniku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.15 16:18

Šmánkote, já myslel v bůhvíjaké díře nejste! Co vlastně řešíte? Vždyť jste na dostřel od Prahy, signál jako bejk! Vysílače máte jihovýchodně, nevím kterým směrem máte zmiňované překážky. Bohatě stačí anténa typu síto možná i malé síto: http://www.televiznianteny.com/sito-velke-p12712.html Chytíte všechny televizní multiplexy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.