Máte doma kuchyňského robota?

Od: Datum: 29.10.15 13:03 odpovědí: 29 změna: 05.11.15 14:22

Chci si koupit kuchyňského robota, aby uměl šlehat a míchat těsta. Žádné krouhače ani mlýnky nepotřebuju, a proto nechci investovat 10.000,- Kč. Poradíte? Máte dobré zkušenosti s nějakou značkou?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.10.15 13:06

tak pokud mohu doporučit tak asi klasika Eta je dobrá značka já stím mám dobré zkušenosti

Ohodnoceno: 0x

Od: monika67
Datum: 29.10.15 13:15

Známí mi tvrdili, že koupili Etu a vraceli ji, prý byl hrozně cítit plast? Dnes je takové množství výrobků. Někdo doporučuje Dedru, hodně chválí Kitchen Aid, ale tam je pro mě zbytečně moc doplňků a tomu samozřejmě odpovídá i cena.

Nicméně díky moc za názor.

Datum: 30.10.15 07:35

Děkuji pěkně za názory i doporučení. Vyrazím určitě to některého elektra a omrknu to přímo na místě. Mám doma robota, který ovšem kynutá a vánoční těsta neeeee*nevi*, mám tyčový mixér, stolní mixér na smoothie, drtič i elektrický mlýnek, takže bych jen nerada koupila opět nějakou kuchyňskou výzdobu:-D. Prostě potřebuju opravdu fachmana, který umí. Pěkný den.

Datum: 29.10.15 13:13

Já mám Etu, a už to není dobrá značka :( je to šmejd :(

Mám hodně starý šlehač Eta asi 30 let, šlehá perfektně, je pouze ruční, nemá mísu, metličky jsou pevné. Před časem jsem dostaala nový šlehač Eta a to je šmejd šmejdů, metličky jsou tenké, už i rezavé, šlehač má sice mísu s víkem, ale pokud šlehám v něčem jiném, tak hrozně prská, to ten starý nedělá. Navíc ta mísa je takový plast, co dlouho nevydrží.

Už bych si od Ety nic nekoupila, už to není kvalita:(((

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.10.15 13:17

Taky mám ruční Etu, oranžovou, věk bude podobný vašemu - dárek ke svatbě a naštěstí, uk uk, je to držák. Ale počítám s tím, že má odslouženo a máte pravdu, ruční šlehač sehnat v dobré kvalitě, to je kumšt.

Proto jsem chtěla - hlavně i kvůli vánočnímu pečení, když jsem vždycky oddělaná na ruce, výkonnějšího pomocníka*hi*

Datum: 29.10.15 13:48

Také mám oranžovou

Datum: 29.10.15 13:52

V tom se dá ušlehat maximálně kynuté, na rohlíčky nebo na linecké to není schopné těsto udělat :( Mám k tomu novému i drtič s nožem, je celokovový, tak to je asi jediná využitelná věc.

Datum: 29.10.15 15:55

Moniko, udělejte si výlet do nějakého velkého elektra a koukněte. To, co vidíte na netu, může být veliké, nebo prachsporostý bakeliák. Koukněte v reále, ofote visačku a pak poklikejte na http://www.heureka.cz/ a najděte, kde je nejlevnější.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.10.15 16:02

Mám robot Eta. Na míchání těst i krémů... Stál asi 1500 Kč, nemám ho zase tak dlouho. Ale dívala jsem se na stránky ETA, a už ho nevyrábějí. Jen nějaké jeho náhrady za 5 a více tisíc... Tak asi neporadím.

Datum: 29.10.15 16:21

Zatím jsem nedělal nic co by nezvládla kombinace pekárny (eta) a tyčáku se šlehací metlou (bosch) :) A to se u nás peče nadprůměrně často, pokud můžu posoudit.

Datum: 29.10.15 17:02

Je tomu tři roky, co jsem si koupila kuchyňský robot Professor EP 1101. Má silný motor a jsem s ním nesmírně spokojená. Kupovala jsem ho v Okey obchodu a nestál ani 4 tisíce. Má mlýnek na maso, dobře mele, Je tam i velká mixovací nádoba ze skla, hnětací hák na kynutá těsta, šlehací metla na sníh a krémy tříštivý mlýnek na koření, nebo mák. Všechno za ty roky mnohokrát odzkoušené a na kynutá, hutnější těsta je výborný. To používám ten hák na hnětení a peču každý týden, někdy i dvakrát. Šlehání naprosto bez problémů. Jak krémů, tak sněhu. Jediné co u něho nefunguje je výroba domácích těstovin. Zkoušela jsem to ale jenom jednou, a naštvalo mne to, tak jsem to už nikdy nezkoušela. Není to domyšlené a vůbec to nepostrádám. Já jsem toužila právě po Kewood, protože jsem ho kdysi měla, ale když jsem viděla tu cenu a četla recenze, tak jsem si koupila tenhle a nelituji. Koukněte se na něj, mají ho za 3.990 Kč asi v pěti obchodech. Není tí to žádný krasavec, jako je ten Kenwood, ale fachčí a zase tak ošklivej není. Metly se otáčejí dokola v míse a těsto se krásně našlehá, nebo uhněte. Není to sice to planetární otáčení, ale co bych zase za ty peníze chtěla. Myslím, že srovnání cena a kvalita je u toho robota velmi dobrá. A věřte mi že jsem napřed hledala známé značky, ale byl slabý motor a tak nějak to všechno vypadalo jako hračky.

doplněno 29.10.15 17:04:

Mám také starou Etu, tu oranžovou. Ta zatím funguje, ale je už zastaralá. Ale novou Etu bych si už nekupovala. Je to šmejd. Všichni si na to stěžují. To kupujete jenom jméno, samotný výrobek je aušus.

Datum: 29.10.15 17:41

Dobrý den.Máme doma již pátým rokem robot KENWOOD.Jsme velmi spokojeni.

doplněno 30.10.15 17:08:

Kenwood drahý není.

Datum: 29.10.15 17:51

To určitě, ale tazatelka se ptala na nějaký levnější robot. Kenwood je drahý.

Datum: 29.10.15 18:54

mohu poradit jedině tento http://zkraceno.cz/m2m máme ho už pár... let, pořád se vyrábí, umí mezi jiným i jeden z nejlepších "sněhů" z bílků...mohu potvrdit...předtím ETA022, ale ta už před delší dobou dosloužila...

Datum: 30.10.15 16:54

Nonek, tenhle robot jsem měla v ruce v elektro Oáza, ale na mne to nezapůsobilo dost festovně. Mísa je malá a plastová. Na sníh určitě dobrý a na lehká těsta také, ale kynuté těsto tenhle robot neutáhne. Anebo s potížema. Celkově je lehoučký, připadal mi jako hezká hračka.

Datum: 03.11.15 12:52

Nádoba 3,9l je akorát. Nikdy jsem neměla s velikostí nádoby problém. U nás má Bosh mumm mamka už mnoho let a my děti jsme si ho do domácnosti pořídili též - tedy jeho další generaci. Ten můj má sice plastové převodové kolečko, ale vzhledem k tomu, že jsem omylem do robotu vysypala sekací nůž ze sekáčku od ručního šlehače, možná můžu být ráda, že se zničilo jen to plastové kolečko, protože být železné, mohly by být škody větší.. ale jen můj názor.

Kynuté těsto v robotu nedělám, protože mi přijde škoda ho vytahovat kvůli takové maličkosti, ale s těsty na Vánoce, je opravdu pomocník.. jen nasypu ingredience a vyklopím hotové těsto..

Od: robot*
Datum: 29.10.15 20:38

Vítěz testu Bosch MUM4655 EU a je opravdu dobrý

doplněno 29.10.15 21:15:

Koukám že nonek radí tentýž, nᚠje ve variantě EU. Rozdíl nevím. Mnoho dalšího příslušenství. Dokoupili jsme jen struhadlo na bramborák.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.10.15 13:43

Asi bych se, být vámi, rozhodla podle výsledků dTestu. Pokud jde jen o šlehání a míchání těsta, v dTestu 2/2015 vyhrál mezi 12 vybranými spotřebiči Bosch MFQ4020. Pokud nemáte možnost kouknout se na celý test, zkopírovala jsem z něj výsledky.

Testované produkty a jejich hodnocení:

Bosch MFQ4020dobře (77 %)Kitchen Aid 5KHM9212dobře (69 %)Krups 3 MIX 5000dobře (65 %)Philips HR1574dobře (65 %)Electrolux EHM4100dobře (61 %)Russell Hobbs Illumina 20200-56dobře (61 %)Concept SR-3370uspokojivě (58 %)ETA Cuore 1089uspokojivě (58 %)Bravo B-4189uspokojivě (57 %)Morphy Richards 48954uspokojivě (57 %)Zelmer 481.5uspokojivě (55 %)Sencor SHM 5270uspokojivě (44 %)

Aby bylo jasné, co uvedená procenta znamenají a co se testovalo, ještě přiložím toto:

Podíl skupin zkoušek na celkovém hodnocení

Funkce 55 %, hlučnost 10 %, obsluha 30 %, konstrukce a zpracování 5 %.

Limity hodnocení

Některá dílčí hodnocení mohou být limitována hraniční hodnotou. V takovém případě nemusí celkové hodnocení odpovídat váženému průměru dílčích hodnocení.

Funkce

Testování funkcí ručních šlehačů probíhalo vždy na základě dostupnosti příslušenství.

Sníh z bílků: hodnocení kvality sněhu, nárůstu objemu a času ušlehání (5 vaječných bílků)

Šlehačka: hodnocení kvality šlehačky, nárůstu objemu a času ušlehání (250 ml smetany ke šlehání).

Piškotové těsto: hodnocení doby uhnětení těsta, jeho rovnoměrnosti a nárůstu objemu dortu po upečení (150g hladké mouky, 150g cukru, 150g másla a 3 vajec).

Lité těsto: hodnocení doby umíchání těsta, hladkosti, míry pěnivosti, tekutosti a sedimentace (250g bílé pšeničné mouky, 500 ml čerstvého mléka s obsahem tuku 3,5%, 200g vajec a 6g soli).

Chlebové těsto: hodnocení doby uhnětení těsta, jeho kvality, nárůstu objemu těsta po upečení a struktury chleba po upečení.

Majonéza: hodnocení doby míchání, rovnoměrnosti majonézy a její stability po 24 hodinách v lednici (1 žloutek, 1 lžička octa a 2 dl oleje)

Mléčné koktejly: hodnocení doby šlehání, vyváženosti a správné konzistence (1 banán, 1 cm oloupaného a nakrájeného zázvoru, 100 ml bílého jogurtu, 100 ml mléka a 2 lžíce medu). Tento test se týkal pouze několika konkrétních šlehačů, které byly vybaveny i nástavcem ručního mixéru.

Kojenecká výživa: hodnocení doby mixování, struktury, vyváženosti, jemnosti, kontroly zbarvení nástavce tyčového mixéru a zda na něj mají potraviny vliv (200g brambor, 200g mrkve a 200g hovězího masa). V konečné fázi pak bylo pyré proséváno skrz síto a hrudky zváženy. Tento test se týkal pouze několika konkrétních šlehačů, které byly vybaveny i nástavcem ručního mixéru.

Hlučnost

Hlučnost byla u všech šlehačů měřena v decibelech a to při nejvyšším rychlostním stupni ze vzdálenosti půl metru.

Obsluha

Zde je posuzována přehlednost, úplnost a srozumitelnost návodu k použití. Dále snadnost obsluhy při běžném použití, sestavování a rozebírání, stabilita šlehače, vibrace při práci, kvalita ovládacích prvků, čištění a skladování přístroje i veškerého příslušenství.

Konstrukce a zpracování

Hodnotí se celkové zpracování přístroje, bytelnost konstrukce, pečlivé zasazení jednotlivých dílů. Stejně tak i kvalita a umístění ovládacích prvků, odolnost značení i barvy.

Bezpečnost

Krom kontroly přítomnosti výstražných symbolů byla do testu bezpečnosti zahrnuta i hodnocení ochranného vodiče, vysokého napětí, izolace a kontinuity elektrického připojení.

Datum: 30.10.15 13:50

Děkuji moc za vyčerpávající odpověď, ale tento šlehač-mixér mám, teď právě hledám robota s velkou pokud možno nerez šlehací mísou, typ https://www.eva.cz/zbozi/70915/robot-professor-fp1104/, ale kvalitní a festovní, aby utáhl těsto, když se kouknu na tyhle metličky a háčky, tak jim moc dlouhou životnost nedávám.

Musím prostě vyrazit přímo do elektra a omrknout to naživo.;)

Datum: 30.10.15 16:47

Moniko, ale tenhle bílý robot není ten, o kterém jsem psala. Je úplně jiný jak cenou, tak výkonem. Ten můj má 800W a když Vám říkám, že převážně dělám kynutá těsta, tak nelžu. Nemám to ve zvyku. Proč si nevyukáte do vyhledávače Professor EP 1101? Já bych sem ráda dala také ten links, ale neumím to. Sama jsem to udělala jak Vám říkám. Na seznamu jsem to napsala a ihned mi vyskočil. Ale Bude opravdu nejlepší dojít si do obchodu osobně. Když jsem robot kupovala, tak jsem také myslela v prvé řadě na jeho výkonnost. Na sníh mám také ruční šlehač, který mi stačil. Ale teď už ho ani nepoužívám, protože mám toho robota na lince a při ruce a je snadnější ušlehat bílky v něm. Mísa je velká a nerezová. metly a hák je samozřejmě kovový, žádný plast.

Datum: 02.11.15 12:38

Děkuji, budu hledat, zatím mi to pořád hlásí značku LP.

doplněno 02.11.15 12:42:

Resp. FP.

Datum: 02.11.15 18:16

/Cmd+V Tak takhle to dopadlo, když jsem chtěla přeposlat ten links. Zmáčkla jsem ctrl napsala Cmd+V a Ok. A žádný links se neobjevil.

doplněno 02.11.15 19:17: http://www.nejlepsiceny.cz/roboty/professor-fp-1101.html Zdroj: https://www.poradte.cz/spolec…t-links-pomuze-nekdo.htmlAha, tak už se mi to povedlo.*uf* Podívejte se na tento robot, fakticky jsem s ním moc spokojená.

Od: jentak
Datum: 30.10.15 14:39

Ptejte se po kovových převodech. Bude to o něco dražší, ale máte jistotu, že vydrží. Výkon motoru může napovědět, ale není nejdůležitější. Hnětací hák je lepší kovový, nerez. Plastové háky toho moc neumí. U šlehače si hlídejte jestli má planetový pohyb a zkontrolujte si nasucho, jak je metla těsně nade dnem a jaká je mezera mezi metlou a kotlíkem. V recenzích si najděte, jak který šlehač dopadl při tzv. "vajíčkovém testu". To je schopnost ušlehat sníh z co nejmenšího počtu vajíček, ideálně z jednoho. Nerezovou nádobu schvaluji. U plastové je to vždy sázka do loterie. Neřiďte se úplně cenou. Tady platí víc než jinde, že kvalita odpovídá ceně.

Datum: 02.11.15 12:41

Taky si myslím, že za cca 3.000,- Kč to nebude to pravé ořechové. Snad poradí někdo z prodavačů přímo v obchodě. Děkuji za radu, už mám popsaný lísteček v peněžence.

Od: robot*
Datum: 02.11.15 20:47

Prodavač poradí ten největší šmejd, hlavně aby prodal.

doplněno 06.11.15 03:41:

MUM4655 má i ve výbavě nerez mísu a skleněný mixér. Nechá se přikoupit, nebo rovnou koupit sestavu s nerez mísou. Ta bude pod jiným označením. Ovšem pěkně si připlatíte.

Datum: 02.11.15 19:10

pokud to mate jen na toto co pisete, kaslete na robota a kupte si klasicky hnetac/slehac s nastavci a 2 pekne nove misy, vlezete se do 500 - 2000 a u tech drazsich vam to vydrzi x let. Navic v ruce uhnetete i testo tvrde jak kamen, u robota si nejsem jisty, zda by to nebylo pak rovnou na reklamaci.

Datum: 05.11.15 14:21

Já napsala robota, vy zřejmě myslíte totéž, ale nazýváte to hnětačem? Šlehač se u mně rovná ruční šlehač, klasický do ruky. Já prostě chci robota-hnětač, stojací monstrum, které má nerez mísu (viz dorty od Markéty, příp. vaření s Halinou*smich*Díky za tipy. Takže dneska jdem na to a uvidíme, jak a co pořídíme.

Od: ruzeŽ
Datum: 02.11.15 19:48

Já mám levného robota,už 31 let,v kuchyni i jinde udělá vše co mu řeknu a o co ho poprosím, zn. manžel! :--))

Datum: 05.11.15 14:22

Já naštěstí také;), ale někdy se chci prostě spolehnout sama na sebe a nečekat, až dorazí z práce, ale ochota a pomoc se cení nade vše.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.