Oprava malé praskliny na zdi

Od: Datum: 29.10.15 12:09 odpovědí: 5 změna: 30.10.15 09:03

Ahoj, jak opravit tuto malou prasklinu na zdi? Zkoušel jsem podobnou opravit loni, ale je tam i po malování vidět nanesená vrstva vyrovnávací stěrky a to jsem se to snažil brusnou mřížkou obrousit co to šlo...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.10.15 13:40

Sádra, do ní trochu písku a špachtlí dostat do spáry. Naneste tam malou vrstvu navíc a počkejte jak směs trochu zavadne. Pak "rozpucovat" kouskem polystyrenu navlčeného ve vodě. Po zaschnutí už nebruste, jen spáru vydrolíte a pak je vidět.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.10.15 15:08

Já, za svoji osobu, bych to zasádrovala a do mokré sádry natáhla obvaz. Ten bych zatřela malým štětcem, namočeným v řídké sádře. ;) Do sádry do praskliny i do řídké bych kápla disperzního lepidla. Příjde mi to jako cesta nejmenšího odporu.

doplněno 30.10.15 07:34:

Kimba, máte pravdu. Jednou muž se nasejřil, když už nic na spáru nepomáhalo a natloukl hluboko do ní ocelové klínky. Pak zasádroval. Stejně to znovu prasklo.

Datum: 29.10.15 16:15

Tyhle spáry mají tendenci se trochu pohybovat. Protože je sádra tvrdá, reaguje na pohyb praskáním. Já bych spáru pořádně proškrábl do hloubky a vyplnil bílým plastickým akrylovým tmelem na spáry z tuby. Vyhladit a po zaschnutí přemalovat. Bude to nepatrně znatelné, ale hlavně už nebude praskat. Např. http://tmely-silikony-lepidla…styk-akrylovy-tmel-310g-bily/

Od: host
Datum: 29.10.15 22:49

Ontime šlehaný tmel

doplněno 30.10.15 09:19:

OnTime tmel je hustá pěna, vypadá jako bílý hustý krém. Dají se s ním zatmelit i vlasové trhliny a ne moc široké větší trhliny. Nejlépe se nanáší starým železným, pružným příborovým nožem s kulatou špičkou nebo úzkou pružnou ocelovou špachtličkou, případně v nouzi třeba i pružnou kreditní kartou nebo starší kartou do telefonního automatu, nebo prostě nějakou pružnou úzkou destičkou z umělé hmoty. Dobře se přetírá. Drží. Praskliny mezi materiály které se hýbou, se samozřejmě prasklina udělá znovu, ale na nějaký čas je to zakryté. Je do interiéru, ne ven.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.10.15 09:03

To neopravíte nikdy. Časem se zase objeví. Prostě tam je a bude. Prasklina vznikla jako následek nějakého pohybu zdiva a pokud do ní vpravíte nějaký vyplňující materiál, bude časem vytlačen, okraje se ještě zvednou.

Kdysi jsem sehnal tmel, který dokázal hodně zamaskovat. Bylo to něco jako akryl s obsahem písku. Musela se ale vyškrábnout silnější drážka, protože tmely mají určitou pružnost (např. 0,2 mm na 1 cm).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.