Rekonstrukce schodů

Od: Datum: 27.10.15 09:18 odpovědí: 5 změna: 27.10.15 18:56

Zdravím všechny kutily. Mám na Vás otázku - chtěli bychom ve starém domě zrekonstruovat schody. Jde o to, že to nejsou klasické betonové, ale jen dřevěné desky a pod nimi zkosený povrch (snad jsem se vyjádřila srozumitelně). Otázka tedy zní: jak dlouho by schnuly klasické betonové schody? A neříkejte mi, že podle vlhkosti. Jde mi o to, že se prakticky nemáme jak dostat do patra. A další věc - nevím, zda si moc nevymýšlím. Ale pokud by nešel položit beton, šla by na starou schodovou desku dát nová (prostě kus dřeva) a do pravého úhlu jakoby zábrana, aby nešlo vidět pod schod? Jestli se to vůbec dělá? Děkuji. Jana

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.10.15 09:52
Srozumitelný popis dle meho názoru vypadá úplně jinak :)
Není jasne jestli je schodiště betonové, dřevěné, samonosne, atd...
Dejte sem fotku a hned bude jasno.
Jinak beton tvrdne 28dní do sve maximální pevnosti.
.
Nebo nechte od truhláře udělat dřevěné samonosne schodiště, a až ho bude mít přípravné tak teprve zrušite to stare
Ohodnoceno: 2x

Od: delfinjanca
Datum: 27.10.15 13:20

To víte, ženská :)...

Fotka bude až o víkendu. Zkusím to jinak - schodiště je mezi dvěma stěnama. Na tyto stěny je vždy pověšená dřevěná deska (schod). Pod schody je mezera asi 20cm, než začíná zkosená betonová plocha, která vlastně určuje úhel zkosení. Takže ten schod drží jen na levé stěně a na pravé stěně, jinak je jakoby ve vzduchu, nic ho nepodpírá. Ta zkosená betonová plocha se mi nelíbí, chytá se tam prach, nedá se tam dostat a právě to je to, co chci zakrýt. Je tam děsný vlez, malý prostor, i schody jsou dost příkré. Tudíž se tam nemůže dát samonosné schodiště někam vedle... Zkusím dodat fotku. Spíš mě napadl truhlář, že by znovu udělal jen desky, které se na to staré schodiště položí a kolmo na ně druhé, co zakryjí ty mezery...

Moc se omlouvám za vysvětlení, nějak to nedokážu přesněji popsat :(

Datum: 27.10.15 13:41
Popis také zmatený, ale alespoň uz vime ze stupně drží jen na bočních stěnách.
Ještě zjistit jak je to k té stěně pridelane a jak jsou schody široké...
Nic na staré nepřidělávejte a udělejte to celé znova.
Šikovný truhlář to ma za 1 den
Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.10.15 18:56
Som z toho volaaký zmätený...Nějak tomu stejně nerozumím. Jen nějak dedukuji, že se jedná o dřevěné stupně, ale jestli jsou ukotvený do zdi, či do nějaký schodnice, to opravdu netuším.Proč chceš měnit stupně? Jsou prošlapaný? Dávat na ně něco jinýho nelze, neb by pak byl první stupeň vyšší a poslední nižší a strašně blbě by se po tom chodilo.Já bych nechal udělat nový dřevěný, samonosný, s podstupni. Ty se jen nahoře opřou o stěnu a dole se nasadí na ocelový trny. Jen tak pro jistotu se může schodnice přišroubovat do zdi. Truhlář si to oměří, během týdne či dvou to vyrobí a až nastane den D, tak přiveze nový schody, vyřeže ty starý, složí nový a postaví je. Když se ráno začne, do odpoledne je hotovo. Betonovat schodiště je na dlouho, zvláště, když tam potřebuješ chodit. Ale rozhodně sem dej o víkendu nějaký fotky, ať máme nějakou přesnější představu, o co vlastně jde. Takhle každej vaří z vody a to se pak těžko radí, zvláště když nikdo z nás křišťálové koule nemaje.

Datum: 27.10.15 15:47

Ideální je celé schodiště dřevěné.Skládalo by se ze dvou postranic,fošen,které by se připevnily po straně do stávajících stěn,v nich by byly vyfrézovány drážky pro schodnice.Také by šlo boční fošny vyříznout schodovitě pro uložení schodnic,toto by zvládnul i amatér s amatérským maflem.K tomu pak ještě zvládnout zábradlí,nakonec povrchové úpravy.

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.