Led zarovky vs trafo 12v

Od: Datum: 26.10.15 21:57 odpovědí: 8 změna: 27.10.15 09:10
Dobry den, mam ve strope bodovky halogen mr 16 3 kusy do jednoho trafa, vse funguje. Ale ted jsem si poridil led zarovky a nevim co si mam myslet. Kdyz zapojim jednu led a dve halogeny, sviti led slabe. Kdyz zapojim dve ledky a jeden halogen, sviti uz ledky dobre a kdyz zapoji vsechny tri ledky, tak je konec. Jen to problikne a nic. Muzete mi napsat cim to je? U ledek je napsano na 12v AC\DC, tak nevim kde je chyba.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.10.15 22:07

Napiš co máš přesně za zdroj, jaký výkon té hologenky a výkon LED. Nezapojuješ to sériově nebo sérioparalelně?!

Ohodnoceno: 0x

Od: ivoivo
Datum: 26.10.15 22:13
Je to zapojeno od trafa k jedne bodovce a od te bodovky k dalsi a pak posledni treti. Takze za sebou - z trafa jen jeden vystup na prvni bodovku. Vykon halogen je 35w a led 3x3w takze 9w. Trafo znacky paulmann, blize zatim nevim.
Od: ivoivo
Datum: 26.10.15 22:17
Tady je to trafo http://www.60.cz/svitidla-pod…0-12V-105VA.html#.Vi6X7G_hbIY ale pisi tam pro pouziti zdroju od 20w do 105w. To by me nenapadlo resit.
Datum: 26.10.15 22:25
Musíš zajistit odběr min 20W, jinak trafo nedá. Taky jsem to zjistil, že nemůžu vyměnit 2x20w halogeny za 2x6W ledky. Tak jsem dal jeden halogen a jednu led.
Ovšem je divný, že jedna led a dvě halogenky nesvítí dobře. Že nesvítí jen 3 ledky je jasné.

Datum: 26.10.15 22:25

Neznám ten typ na obrázku, ale většina zdrojů pro halogenky potřebuje pro správnou činnost nějakou minimální zátěž. A ta bude při připojení samotných LED světlech příliš malá. A nejsou náhodou ty zdroje pro halogeny střídavé? Pro LED potřebujete stejnosměrný výstup.

doplněno 26.10.15 22:28:

Skoro na sto procent budou ty zdroje mít střídavý výstup. Jsou označeny jako trafo, nikoliv zdroj stejnosměrného napětí.

Datum: 27.10.15 09:10
Píše údaj z LED, 12 V DC/AC, takže klidně i na střídavý proud.

Od: luha®
Datum: 26.10.15 22:28

Když máš trafo 12V, tak nemohou být zapojeny žárovky 12V za sebou (sériově), ale určitě vedle sebe (paralelně).

Datum: 27.10.15 09:07

Už tu něco zaznělo, nicméně mám dvě poznámky:

1. Napájecí zdroj pro halogenky nemusí být nutně střídavý, navíc přímé LED náhrady žárovek, např. s paticí G4 si dokáží poradit se střídavým zdrojem.

2. Problém je ovšem v tom, že - jak už zaznělo - zdroj pro halogeny potřebuje minimální zátěž, což po náhradě LED není splněno. Dále důrazně doporučuji výměnu stávajícího zdroje (navíc, když nefunguje s LED vůbec) za zdroj určený pro LED, a to proto, že zdroj pro halogeny tvoří na výstupu špičky, které LEDky likvidují.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.