Snímek z fotopasti jako důkaz?

Od: Datum: 26.10.15 14:42 odpovědí: 6 změna: 02.11.15 09:10

Dobrý den, byla nám spáchána majetková škoda a máme důvodné podezření n a souseda, se kterým nemáme moc dobré sousedské vztahy. Ve dne, kdy jsme všichni v práci, vstoupil neoprávněně na náš pozemek a znehodnotil nově zbudovanou kanalizaci a odcizil její část . Můžeme použít snímky z fotopasti jako usvědčující důkaz proti němu?

Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.10.15 14:47
avatar

Ano můžete, předejte PČR spolu s oznámením.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 26.10.15 15:16
avatar

Předpokládám, že to řeší policie. Předejte vyšetřovateli všechny informace, které máte. Co z nich je nebo není důkaz použitelný u soudu, to už je na něm.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: rv
Datum: 26.10.15 15:59

Raději si ty snímky zazálohujte.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: buss
Datum: 26.10.15 19:51

Za důkaz může sloužit vše, co může přispět k objasnění věci ...trestní řád. Hodnotí je v konečné fázi soud.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.10.15 22:39
avatar

Moc si od toho neslibujte. Ukradli nám kameru na baráku. Poslední uložený záběr, než přestala fungovat, byl do tváře toho hajzla, s rukama nataženýma za kameru. Nicméně policie nás s tím vyhodila, že i kdyby ho chytili, tak se z toho lehce vyvlékne. Nebudu tu dávat návod jak.

Kolegovi vykradli dílnu a ukradli spoustu vercajku. Protože na vrátnici bylo záznamové zařízení a kamera, dalo by se možná poznat, kdo tam tou dobou projel. Když se po třech nedělích, přes známosti dostal k tomu záznamu, tak kromě jiného zjistil, že policajty ten záznam nezajímá, nebyli se něj zatím ani podívat. Natož projevit nějakou snahu záznam zazálohovat apod.

Takže na policii moc nespoléhejte. Na hajzly se musí jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karel2
Datum: 02.11.15 09:10

Ano ano,

hajzli mají vetší práva, aby se jim náhodou neublížilo.

Možná jim budem dle nového zákoníku platit za psychickou újmu, a trýznění, že museli být vyslýcháni, že museli před soud. A platit jim ušlý zisk za to, že nemohli pracovat/ nebo krást/ mezi tím co byli v kriminále.

P.S . A už vůbec jsem nepochopil, proč zavírají " převaděče uprchlíků" - když jim v podstatě pomáhají.? To můžou zavírat lidi, co jim dají oblečení, nebo jídlo, nebo nedejbože je dokonce ubytují.

To je nějaká schizofrenie. Vlády křičí pomožte uprchlíkům. A když jim někdo pomůže , tak je zavřou. To můžou zavřít autobusový dopravce a zřizovalele vlakových spojů- ty taky asi převezli nějakého uprchlíka- a také z toho mají "zisk".

P.S. Ten svět je něják na ruby.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.