Jak vybrat kávovar, výběr vhodného kávovaru

Od: Datum: 26.10.15 09:00 odpovědí: 5 změna: 02.11.15 11:30

Zdravím, potřebuji poradit s výběreme kávovaru. Moje představa je že bude umět vyrobit i capuccino a nebude na kapsle. Zakoupil jsem nyní kávovar Severin KA (cca za 1300,-) s pákou a jsem velmi zklamán (kávovar vracím, špatné provedení, špatně se ovládá nedokáže našlehat mléko na capucchino ...). Existuje nějaký přístroj v rozumné cenové relaci cca do 3000,-, který dokáže kvalitní kávu vyrobit. Nejraději bych automat bez kapslí, jelikož chci zkoušet různé druhy káv a kávovary na kapsle mi přijdou neúměrně drahé na provoz co se týká nákladu na kafe. Ale absolutně se nevyznám ve vlastnostech strojů, dosud jsme kávovar nevlastnili.

Lze sehnat v této cenové relaci nějaký automat nebo budu muset jít do "pákového kávovaru"? Chceme udělat espresso, capucchino i latté pro domácí použití.
Děkuji za praktické zkušenosti. Poradíte?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.10.15 09:30

budete se muset kouknout po pressu, který vám mléko napění párou, jinak v této ceně nemáte šanci. Koupili jsme před cca 6 lety Delonghi za cca 20tis. Jedním tlačítkem udělám latté, capuccino... letos jsem pořizoval další (to první stále funguje skvěle), v podstatě to stejné za 7tis z druhé ruky. Minimálně používané. Promyslete jak často budete mléko pěnit.

Znám jedinou osobu, která má trpělivost pěnit mléko každý den párou ručně. :)

Delonghi šlo prej s kvalitou dolů za poslední roky, ale i tak si myslím, že to bude jedna z lepších značek.

doplněno 26.10.15 09:34:

osobně bych espresso bez mlýnku nekoupil... a v tom případě je cena na 8tis za nové. http://kavovary-cajovary-espressa.heureka.cz/f:4484:19925;10820:360006;4487:1/?o=4

Rodiče s pákou vydrželi hooodně dlouho, ale mléko nikdy nepěnili. Ohledně pěnění je potřeba vyzkoušet různé tučnosti mléka i jejich teplotu. Vše na to má vliv.

Ohodnoceno: 1x

Od: mot
Datum: 26.10.15 10:53
za ty penize kvalitni nebude.
doplněno 26.10.15 10:55: ja kazdy den delam jedno kafe s napenenym mlikem, samozrejme rucne parou. a trpelivost na to mam, je to krasna prace ;)
Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.10.15 12:22

v této cenové relaci není moc velká šance sehnat kvalitní kávovar. Mám také pákový a spokojená nejsem.

Datum: 26.10.15 12:26

Za uvedené peníze je jediná rozumná volba kávovar na kapsle. S trochu štěstí pořídíte solidní pákový. Já jsem si domů pořídil po několika anabázích kávovar značky Jura, který umí i cappuccino, ale takový je zcela mimo uvedený rozpočet. Ale kávu dělá výbornou.

Ohodnoceno: 1x

Od: monika67
Datum: 02.11.15 11:30

Mám od loňského Jéžiška tento https://www.datart.cz/Espresso-DELONGHI-ECOV-311-BK.html, + samostatný mlýnek na kávu. Co se týká napěnění mléka - někdy napěním hůř, někdy líp, mléko musí být dobře vychlazené. S prací kávovaru jsem spokojená.

Dcera má automatický, který stál ovšem tolik, co ojeté auto*ee* a stále jí něčím obtěžuje - schránka na odpad je plná - stačí když spadne odpadová káva křivě do "šuplíčku" a už kávovar bliká. Záleží, kolik chce člověk investovat do koupě.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.