Rozvod tlakového vzduchu

Od: Datum: 25.10.15 19:55 odpovědí: 5 změna: 26.10.15 18:09

Dobrý den,

budu dělat ke kompresoru do dílny rozvod tlakového vzduchu pomocí svařovaných PPR trubek (jako na vodu). Je to vyzkoušený a v pohodě, o to nejde. Jde mi o to, jaký průměr trubek zvolit. Kompresor má maximální množství dodaného vzduchu 700 l/min a maximální tlak 10 barů. Výkon kompresoru využíváme naplno (pneumatické utahováky atd.), takže je potřeba, aby rozvod opravdu všechen vzduch rozvedl a nebyl ,,užším místem". Délka rozvodu (hlavní větev) bude mít cca. 20 metru a cca. 4 pravoúhlá kolena, na vstupu od kompresoru redukční ventil a filtr vzduchu. Z této hlavní větve bude postupně po celé délce pomocí T kusu ,,stáhnuto dolu" asi 6 vědlejších větví pro rychlospojky - toť vše. Nějaké rady prosím? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 25.10.15 20:24
Hlavni rozvod d32, zbytek d25. Tak bych to udelal ja.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.10.15 20:27

Takhle nějak to mám taky. Používám trubky o vnějším průměru 20mm, v nastěnkách mám kolem dílny asi 6 rychlospojek.

Jinak jakousi další informaci můžete získat zde:

http://www.marinfo.cz/foto/htm/technickenormy/prutok.html

doplněno 25.10.15 20:29:

tím nejuzším místem jsou stejně rychlospojky a hadice - pravděpodobně vnitřní průměr 9 mm.

Od: driftlukyn
Datum: 25.10.15 20:38

Díky za odpovědi. Také jsem tipoval hlavní rozvod 32 mm, a svody 25 mm. Akorát jsem váhal, jestli neudělat ten hlavní 40 mm. Mimochodem, nemáte někde zkušenosti s umístěním pístového kompresu (atmos 5,5/150) venku? Teoretici tvrdí, že teplota by neměla klesnout pod nulu, ale běžně vídám kompresory mimo dílnu. Funguje To, nepůjde kompresor za 50 tis za chvíli do háje? Díky.

Datum: 25.10.15 21:20

Pro takovýho 5,5kW prcka je 32mm trubka v pohodě. Co se týče toho umístění - z praxe - mnoho jich skutečně venku běhá, pokud vím problém s nimi není.

Údajně je lepší použít tento olej

http://www.weha.cz/olej-rarus…resory-ean7292105-skup715.php

ovšem ten kompresor i v mrazu dosáhne rychle provozní teplotu, takže si myslím, že je to vcelku jedno, jaký olej tam je. Důležité je pravidelně jej měnit.

Datum: 26.10.15 18:09

Ahoj. Vlastní kompresor snad venku být může, ale určitě by neměly být na mrazu součásti jeho odkalení a pojistný systém. Aby se mrazem nepřetlakoval a v poho si odfouknul, při stanoveném dosaženém tlaku. Jímače kondenzátu jsme mívali po dílně a to i několik kusů. Několik desítek velkých lisů mělo docela spotřebu tlakového vzduchu a tak se několikrát denně musela odfrknout zachycená voda. To měl na starosti určený proškolený kompresorista.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.