Jsou tyto praskliny v panelu nebezpečné?

Od: Datum: 24.10.15 18:44 odpovědí: 9 změna: 25.10.15 16:09

Zdravím,

chtěl bych se prosím zeptat, podkuď lze posoudit z těchto fotek, zda jsou takovéto praskliny na zdech panelového bytu ok, běžné nebo jde o vážný problém? Případně co s tím, jak je možno opravit.

Děkuji.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.10.15 18:53
avatar
Pokud se jedná o nosnou zeď, tak nebezpečné být mohou.Pokud se o nosnou zeď nejedná, tak pravděpodobně je z hlediska bezpečnosti vše OK.
Nicméně je třeba zavolat statika aby vše odborně posoudil ve všech souvislostech, případně navrhnul řešení, ev.udělat sádrové terčíky pro zjištění zda se zdi ještě hýbou.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 24.10.15 20:20

Myslím,. že barák nespadne, ptejte se statika, tedy vlastník domu, zřejmě SVJ, družstvo?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.15 21:41
avatar

Podle fotografií to vypadá na popraskané zamazání spojů panelů, tedy nejde o narušení panelu jako takového, tedy žádné nebezpečí. Zkuste kousek odloupnout a uvidítě zda to nejde do panelu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.15 22:28

Ahoj. Tak ta horní prasklina je divná. Asi by bylo vhodné se číhnout na druhou stranu tý zdi a zkontrolovat, co se děje pod tím o patro níž. Jeden nikdy neví, co kdo tropí vedle. Všechno se nezachytí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.10.15 22:31
avatar

Dle obrázku Vám zde nikdo neřekne zda jsou nebezpečné či nikoliv-nemáme křišťáklovou kouli !Udělejte pokus-přelepit prasklinu a sledovat zdali povolí (dělá se to přesádrováním pásku ,třeba tkaniny ,na obou stranách praskliny)neb dvě rysky tužkou na obou stranách, třeba centimetr od sebe a průběžně (min.měsíc ) měřit a sledovat zda-li se nezvětšuje!

Spodní obrázek - pokud jde o stěnu s oknem (to tmavé je garnyž?) mi přijde dodatečně vyzděné ostění po demontáži původních meziokenních vložek a není to kvalitně a proto to praská.Ten horní ve kterém místě to je,tam nevidím kde ji umístit a proto posoudit nebezpečnost.


doplněno 25.10.15 14:37:

Jak, píšu-první tambych měl obavy-je vidět i prasklý beton zato druhý bez obav!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.10.15 10:35
avatar

Tyto praskliny jsou docela běžné na spojích panelů.Jde spíše o praskání omítek.Opraví se spolehlivě tak,že se vyškrábnou,aby se odstranily nepevné vrstvy a vytmelí flexibilním tmelem,akryl,nebo přebarvitelný silikon.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kajbrsrot
Datum: 25.10.15 11:02

Ok, děkuji za odpovědi. Je mě jasné že takto z fotek přesně říct, věštit nejde.

Měl jsem ještě uvést že tento byt nevlastním, chystám se ho koupit, tudíž nemohu podbrobit pořádnému průzkumu do hloubky. (Obávám se že domluvit statika není čas, musím se rozhodnout bez větších průtahů a nechci o byt zas přijít) Šly by jste do toho? :)

První foto je stěna vedle okna, cca 1 - 1,5 m dlouhá prasklina zasahující do betonu jak lze vidět. A ano, druhá (vypdá jen na omítkovou trhlinu) je stěna také vedle oken / lodžie. Z venku nic vidět nebylo.

Datum: 25.10.15 12:59
avatar

Právě proto, že se ho chystáte kupovat! Navíc na to máte právo a měl by to zajistit prodejce, protože pak už bude pozdě. Jestliže jste o tom spolu mluvili, nemůžete to pak udávat jako skrytou vadu. A navíc, tohle ani není skryté. Můžete snížit na tento úkor cenu bytu. O to bych se snažila já na druhém místě. Na prvém místě bych se napřed zeptala, jakého rázu praskliny skutečně jsou a kolik bude stát oprava.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.10.15 16:09

Přivést klienta před hotové, zbagatelizovat chyby, dostat do presu a natlačit do smlouvy. Klasická taktika, která jasně říká, že je to s největší pravděpodobností šméčko. Zeptejte se, zda jsou ochotní smluvně deklarovat, že uhradí náklady na opravu zdi.

Hlavně si pamatujte - dokud máte prachy v kapse a ruce na kapse, jste král a vy si můžete diktovat. Jakkoli se budou cukat, musíte zahrát zklamaného klienta, klidně odejít ať se ozvou zítra a nechat je vydusit. Když se neozvou, je to šméčko.

Oni mají větší zájem to prodat než vy koupit. Každý obchod je show a proto s nima musíte hrát divadélko...

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.