Předbalkonová roleta upevnění navijáku

Od: Datum: 24.10.15 12:53 odpovědí: 3 změna: 17.02.16 10:02

Možná pro někoho hloupý dotaz ale mám od začátku července novou předbalkonovou roletu a pánové kteří to montovali,vůbec neupevnili šrouby ve zdi pro naviják a krabička s klikou se mi už kýve,,bydlím v cihlovém bytě,takže šrouby se snadno vyviklaly a padá z pod krabičky kousky vydrobené cihly.Už jsem to jednou reklamovala a pánové mi vyměnili jeden šroub za větší a po měsící se krabička hýbá znovu,dva šrouby drží na dobré slovo,musím krabičku když navíjím klikou vždy celou držet a už mě to štve.Budu dávat druhou reklamaci a chtěla jsem se zeptat,zda je lepší šrouby ve zdi zasádrovat nebo dát nějakou pěnu (jako lepidlo ve spreji) aby už se šrouby ve zdi ani nehnuly.Můžete mi poradit abych já těm chlapíkům řekla,co tam mají dát?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 25.10.15 08:06

Dobrý den, to jsou patrně nějací odborníci. Proč to nepřidělají na hmoždinky? Zkrátka, vyvrtat otvory do zdi, zarazit do nich hmoždinky a přišroubovat. Trvejte alespoň na dvou šroubech, protože při použití jednoho se to bude pohybovat. Pokud opadává malta okolo otvorů, tak to spraví trochu sádry. Zdravím!

P.S. Pokud se protáčí (kýve) celá hmoždinka, tak se dá zpevnit zaražením několika špejlí.

doplněno 25.10.15 23:12:

Nevidím důvod, proč by odborná firma nedokázala přidělat naviják na zeď takovým způsobem, aby tam držel. Čtyři pořádně zapuštěné a pevné hmoždinky + vruty to musí udržet. Vám padají ze zdi cihly? No, tak padá omítka, resp. malta - hmoždinky nedrží v otvoru a okolní materiál se pohybem uvolňuje. Lze do otvoru pro hmoždinku dostat i sádru a hmoždinku zasunout do ní, ale kousek dřívka nebo ty špejle udělají také svou práci a hmoždinku zpevní. Pokud to nezvládnou ti odborníci, tak si pozvěte kutila nebo to udělejte sama.

doplněno 17.02.16 10:02:

wanesa - ano, zvolila jste postup viz první věta mého doplnění z 25. 10. 2015.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.10.15 18:30

Naviják je na 4 šroubech a dva se tak kroutí a vypadává přímo zeď,tak si myslím,že ani sádra to neudrží.Čekala jsem spíš nápad na nějakou tuhnoucí pěnu nebo lepidlo na ty hmožinky.Každé vytažení rolety padají kousky zdi a musím celou krabičku přidržovat.Uř jsem volala na firmu,kde jsem jim toto řekla,tak prý příští týden přijedou..At to připevní pořádně,když je to ještě v záruce.

Datum: 17.02.16 07:23

Nakonec přijela firma,.celé to odmontovala,dala nové šrouby a hmoždinky a celé to zalepila nějkakým speciálním lepidlem.Už jsou to cca 4 měsíce a zatím to drží dobře...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.