Odstranění zápachu z barvy

Od: Datum: 24.10.15 12:38 odpovědí: 6 změna: 24.10.15 23:01

Dobrý den, na nátěr dřevěné podlahy nám byla doporučena barva na bázi syntetické pryskyřice zn. Swingcolor, podle výrobce použitelná do interiéru, bez aromat, schnutí 10 hod., přetíratelná za 24 hod. Po 14 dnech od nátěru, při intenzivním topení a větrání, barva stále silně zapáchá, není vytvrdlá (nehtem jde lehce udělat rýha), při pobytu v místnosti způsobuje nevolnost. Je možné odhadnout, za jak dlouho tyto problémy zmizí, jestli vůbec? Je možné schnutí ještě nějak urychlit? Je možné nějaké jiné řešení (odstranění nátěru, přetření něčím jiným ...)? Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.10.15 13:30
avatar

Tyto laky jsou na bázi organických rozpouštědel,pokud jte nedodrželi technologický postup a nanesli příliš silnou vrstvu,pak bude zápach trvat tak dlouho,než se všechno rozpouštědlo odpaří a vyvětrá.Pokud jste na rozpouštědla alergičtí,tak používejte na podlahu(dřevo,parkety,OSB desky)laky disperzní vodou ředitelné.Pak bude i zápach snesitelný.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.15 14:18

Bohužel teď to už asi jinou barvou nevyřeším, vodou ředitelné barvy nám na podlahu kategoricky rozmluvili, po tom se prý nedá chodit. Vrstva je jen jedna a slabá. Teď jde jen o to, jakým způsobem to schnutí urychlit.


doplněno 24.10.15 15:07:

Uvítal bych i informaci z vlastní zkušenosti - jak dlouho taková barva páchne. Všichni výrobci uvádějí pouze dobu, za kterou barva nelepí a dobu, kdy je možný opakovaný nátěr. Doba úplného vytvrdnutí a jak se dá urychlit se neuvádí nikde.

Datum: 24.10.15 16:16
avatar
Tak jak urychlit schnutí, s tím ti bohužel neporadím. Ale nevidím to moc nadějně, jen čekat.
Kdo ti tvrdil, že vodový laky na podlahu ne? Vůbec nejsou špatný, ale rozhodně nejlepší co se dá na podlahu dát je nějaký tvrdý olejovosk.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.15 16:42

Už fakt přemýšlím, že ten nátěr nějakým sajrajtem smyju a natřu to něčím jiným. Ale počítám že by to smrdělo dál. To že vodou ředitelné barvy na podlahu nejdou nám tvrdil prodejce. Olejovosk tam asi také nepůjde, je to starý masiv, už několikrát čímsi natíraný. Brousit to také nejde, prkna jsou na polštáře přibitá hřebíky.

Od: paw®
Datum: 24.10.15 22:55
Jedine dvouslozkovy epoxidovy lak.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.15 23:01
avatar

Doba dvousložkových epoxidových laků je nenávratně za námi.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.