Potrebuji poradit

Od: Datum: 23.10.15 13:40 odpovědí: 5 změna: 24.10.15 14:44

Dobry den, koupili sme dvougeneracni baracek zkouseli sme zatopit nejdrive hrali vsechny radiatory v dome jen nahore v predsini hralo topeni jen z puulky tak sme topeni ovzdusnily po druhem pokuse uz netopily v horni patre 4 raditory vubec ...nevime co s tim nevite nekdo nejakou radu (pri rozpaleni kotle se vubec nezveda tlak tak nevim jestli to neni tim)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.10.15 13:50
avatar

Jak čerpadlo pracuje?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 23.10.15 13:52

Po odvzdušnění jste zkontrolovali vodu v otopné soustavě a doplnili?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.10.15 14:33

Tak jak píší ostatní.

U kotle musí být tlakoměr. Tento musí ukazovat hodnotu tlaku vody v topení.

Pokud je to uzavřený obvod (bez expanzní nádoby s volnou hladinou někde na půdě), tak tam musíš mít tlakovou expanzní nádobu.

Pokud máš expanzní nádobu s volnou hladinou na půdě, tak si změř výšku expanzní nádoby vůči podlaze v kotelně. Když budeš mít expanzní nádobu třeba ve výšce 7metrů, tak ještě odečteš výšku tlakoměru nad zemí (třeba dva metry) a zbývá 5metrů vodního sloupce cež je 0,5bar = 50kPa.

Takže abys měl topení naplněné až po horní expanzní nádobu, musí tlakoměr ukazovat těch 50kPa.

Topení musí být naplněné, aby mohla voda cirkulovat.

Když budeš znovu odvzdušňovat, tak napřed se odvzdušňuje spodní parto a když je spodní patro odvzdušněné, tak dopustíš vodu a odvzdušňuješ horní patro. Přitom někdo musí hlídat tlakoměr, aby tlak nepoklesl a při poklesu tlaku musí dopouštět vodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.10.15 15:24

V případě tlakové expanzky dopustit vodu tak, až tlakoměr ukáže 20 - 30 kpa. Pak odvzdušňovat - zásadně v patře a radiátoru nejvzdálenějším od kotle. Postup opakovat, bude-li třeba. Ale pozor: v expanzce musí zůstat vzduch, takže tlakovat i pumpičkou přes ventilek na vrcholu exp.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.15 14:44

Pravděpodobně máte na půdě otevřenou expanzní nádobu a v systému málo vody. V expanzní nádobě musíte mít i po odvzdušnění minimální hladinu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.