Skládací francouzské okno

Od: Datum: 22.10.15 00:22 odpovědí: 2 změna: 23.10.15 19:49

Dobrý den, máte někdo zkušenost se skládacím francouzským oknem?

Čeští výrobci mi tvrdí, že do otvoru 200x200cm musím mít 3 dílné. Bojím se, že to bude samé dřevo a málo skla a navíc netuším, jak to vůbec funguje. Výrobci jsou na slovo skoupí a tvrdí, že to skoro nedělají.

Nemáte skládací okno z dílů metr šikokých a jak se chová?

Díky SALL


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.10.15 05:28
avatar
Nemáte představu...
Franc. okno do otvoru 2x2 metry jsou vlastně dveře.
Uvědomte si, že u dvoukřídlych dveří bude mít křídlo šířku 1 metr. Teda při skládání a potom otevřené bude to křídlo zasahovat 1 metr do prostoru místnosti, pokud nebude složené hned u rohu.
Vezměte dvě dřevěné tyčky metr dlouhé a zkuste si z nich na podlaze nasimulovat dveře. Skladejte je jako harmoniku, posouvejte a posuďte, kolik místa před nimi bude potřebné na otevření - zavření.
U třetinových dveří to bude jen nějakých 66 cm, ne 100.
Další aspekt je váha. Tabule izolačního dvojskla má velkou váhu. O trojskle ani nemluvím. Na velké křídlo je potřeba silnější širší profil. Tomu se právě chcete vyhnout!
Zkuste kontaktovat jinou firmu, která bude schopná Vám vysvětlit důvody, proč trojdílná...
Muže se totiž stát, že některý výrobce podle Vašeho přání vyrobí dvojkřídlo z tenkého materiálu, který se časem prohne, zkřiví, bude se špatně otvírat, praskne sklo a pod. Bude mu to jedno, on svoje peníze dostane.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.10.15 19:49
avatar

No, dělá se to opravdu vyjímečně. Skládačky jdou tak jednou za dva roky. To už podstatně více se dělá Patio. Tedy dveře posuvné, což ovšem asi nebudeš chtít, půlka je prostě napevno.

Ono to s tím dřevem není tak strašný. Rám s křídlem je dohromady široký 12 cm, 8 cm rám a 4 cm jde křídlo přes rám. zbytek je v rámu. Navíc kus rámu máš stejně schovanýho, takže bude vidět ještě míň. A na srazu to je podobný. Je úplně jedno, jestli bude okno 68, 78 nebo 88 mm silný, šířka je stejná.

A výrobci mají pravdu, že skládačky musí být nejméně třídílné. Ono totiž neexistuje kování na dvoudílný skládačky. Nebo alespoň já o něm nevím. První křídlo se otvírá jako klasické okno a pak se začne celá sestava skládat. To jaksi u dvoukřídlé skládačky nejde. Tam nejde aby se jedno křídlo klasicky otevřelo, muselo by se to rovnou začít skládat z prostředka.

Nešlo by tam dát klasický otvíravý dvoukřídlý okno? Po otevření by byla celá plocha otevřená.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.