1xSušička prádla - málo vyždímané prádlo

Od: Datum: 21.10.15 13:07 odpovědí: 10 změna: 22.10.15 20:32

Dobrý den, máme v plánu koupit sušičku na prádlo. V domě na půdě nám prádlo neuschne, když ho pověsím v bytě (bojujem s plísní), tak k tomu zapínám celou noc odvlhčovač, který vytáhne do rána tak 2 litry vody a přes den už dosuším na topení. Máme pračku, která bohužel prádlo dostatečně nevyždímá, odhaduji, že má tak 800 otáček. Jde mi o to, jaký bude rozdíl, když do sušičky dám prádlo vyždímané na 800 nebo 1200 otáček? Předpokládám, že programy jsou automaticky nastavené, ne že se řídí, podle toho, jestli už je prádlo suché. Není tu možnost, že by prádlo bylo stále vlhké, že by sušička méně vyždímané prádlo nestačila vysušit? Děkuji za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: honzajs122
Datum: 21.10.15 13:14

V návodu k sušičce by mělo být napsané, jaké jsou minimální otáčky na odstředění v pračce. Jinak to bude sušit déle = větší spotřeba elektřiny a zřejmě budete muset vylít zásobník kondenzátu v průběhu sušení ...apoň tak to měla Miele, která mi sušila ponožky ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.15 13:24

Moje sušička kontroluje vlhkost prádla a průběžně upravuje délku sušení. Čím více vlhké, tím déle suší. Problém nastává pouze tehdy, když je v sušičce méně prádla, než je předepsáno, případně se mezi prádlem vyskytuje kus výrazně vlhčí. To se ale při běžném postupu nestává.

V každém případě si přečtěte návod. Není problém najít jej ke stažení ještě předtím, než vyberete a koupíte zařízení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.15 15:39
avatar

Já mám pračku s plněním shora a ikdyž má 1 000 otáček, prádlo je dost mokré. V létě je to fajn, ale v zimě nechávám ještě jednou vyždímat na 1 000 otáček.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.15 16:35
avatar
Sušička je hrozný žrout elektřiny. Čím více vyždímané prádlo, tím lépe, jinak se člověk nedoplatí. Nevím jestli bych na Vašem místě raději nepořídila novou pračku, pokud ho máte skutečně tak mokré.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.10.15 17:53
avatar

Jak bylo psáno, čím více otáček při ždímání, tím rychleji vysušené v sušičce. i naše sušička si sama určuje dobu sušení, někdy skočí teba o půl hodiny a tím zkrátí dobu, jindy je zase na displeji 1 minuta do konce a jede třeba 5 minut.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zzzlatokopka*
Datum: 21.10.15 18:18

Snad už každá sušička má senzory, podle nich pozná, že je prádlo suché. Já dnes naložila sušičku bavlnou program má délku 180minut, za hodinu už pípala, že je usušeno. Sušička to pozná, někdy se stane, že prádlo není doschlé, třeba gumy v pase nebo se namotá do sebe, pak prádlo rozmotám a zapnu znova, sušička délku programu upraví a za chvíli je suché.

Některé sušičky mají i programy časové, kde se nesleduje suchost prádla, doporučuji ti sušit na ty chytré programy, např. bavlna do skříně atd. Některé sušičky mají i nastavení úrovně dosušení to znamená že si vybereš, zda ho chceš žehlit, nebo nosit, nebo uložit do skříně.

Pokud se stane, že prádlo bude vlhké, zapni program znovu, jde spíš o el. energii, při slabém ždímání to sušení víc elektřiny žere. Pokud máš noční proud, tak je to sušení i docela levnou záležitostí, téměř nic se po sušičce nemusí žehlit a nepoužívá se u praní aviváž Prádlo je i bez aviváže krásně nečechrané a měkké.

Doporučuji hledej na trhu sušičku se zárukou 5 let. Je v nich kondenzátor a ten se prý občas kazí, tak se dlouhá záruka určitě vyplatí Levné sušičky kolem 8000kč, které nejsou napojené na odpad dělají v místnostech vlhkost, doporučuji hledat sušičku s napojením na odpad.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.15 07:10
avatar

Zlatokopka, někdy je umístění sušičky bez možnosti použít odpad. Na to tam je nádobka, uzavřený kontejner. Žádná vlhkost do vzduchu nejde, sráži se na vodu a odkapává do kanystříku. Moji mladí mají sušičku v předsíni a žádná vlhkost v bytě neexistuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.15 19:57
avatar

Potvrzuji, že se žádná vlhkost u sušičky nekoná, ani když není napojena do odpadu. Já nevím, proč to tady lidé často tvrdí a jak na to přišli, když jak říkají, mají sušičku napojenou do odpadu. Mám kondenzační sušičku, kde jsou možné oba systémy. Buď do odpadu, nebo do nádrže, která je mimochodem hodně velká a když je plná, sušička začne pípat. Prádlo je samozřejmě lepší pořádně vyždímat, dříve ho sušička usuší. Ždímám na 1000 otáček a abych pravdu řekla, v létě nechávám sušit venku a do sušičky dávám jen načechrat a "vyžehlit". Ale to není dobrá rada pro Vás, já vím. Ono by to chtělo novou pračku, aby měla pořádné ždímání, jinak budete dost nešťastná délkou sušení. To ale bude dost velká investice.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.10.15 20:07
avatar

Asi by stálo za úvahu, jestli se sušičkou nekoupit zároveň i pračku. On takový set vyjde většinou levněji, než kupovat oba spotřebiče v nějakém časovém odstupu.

Jinak, sušičku si kup s tepelným čerpadlem, je trošku dražší, ale zase podstatně úspornější.

Jestli s nádobou nebo s odpadem je vcelku jedno. Nádobu mají snad všechny a odpad se dá dodělat taky snad na každou. S nádobou máš navíc zdarma destilovanou vodu třeba do žehličky. Sám mám doma s nádobou a o nějaké zvýšené vlhkosti při sušení nemůže být vůbec řeči.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.15 20:32

Dva litry vydýchají za noc dva lidé. Nevětráte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.