Obrácená hypotéka pro důchodce

Od: Datum: 19.10.15 17:04 odpovědí: 5 změna: 19.10.15 17:50

Dobrý den,

jsem důchodkyně, která bydlí v domě, jehož není vlastníkem. Majitel po mně dostud nechtěl žádný nájem, jsme totiž jedna rodina. Z ničeho nic změnil názor a požaduje po mně měsíčně nájem, který nejsem schopna zaplatit. Pobírám totiž jen důchod.

V televizním pořadu snídaně s novou sem 14.10.či 15.10. viděla rozhovor s bankéřem, kde nabízeli "Obrácenou hypotéku pro důchodce" bohužel už si nepamatuji, o kterou banku šlo ani konkrétní podmínky.

Myšlenka byla taková, že se banka pokusí odkoupit nemovitost od majitele a pokud se to podaří, nechá mě v domě dožít. Později bude nemovitost majetkem banky.

Ptám se tedy: Neví někdo z Vás, o jakou banku šlo? Popřípadě, kde bych sehnala více informací?

Děkuji za případné reakce na mou otázku...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.10.15 17:12

Zde: http://www.novinky.cz/finance…-kvuli-rente-je-rizikove.html

Ale bacha na to, je to opravdu rizikové !

PS: Ale pokud nejste vlastníkem RD, jak píšete, a teď to čtu, tak to není možné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.15 17:19

nešťastná. Moc Vašemu dotazu nerozumím. Na nájem nemáte a na placení splátek budete mít? Uvědomte si, že to není pomoc lidem. Je to byznys a velice tvrdý. Výhodný především pro toho, kdo půjčuje. Navíc tyto firmy nepůjčují celou částku potřebnou na koupi domu. Půjčují tak 70 - 80%.

A to, co Vy zmiňujete je trošku jinak. Jsou oslovování důchodci, kteří již vlastní nemovitost. Firma jim na tuto nemovitost půjčí určitý obnos peněz. To potom dlužník splácí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.15 17:21

Musíte být vlastníkem nemovitosti, bez toho není co řešit. Hodně bych si rozmyslel půjčku od firmy, která má základní kapitál milion, dva mladé společníky, na trhu je půl roku a má zhruba 50 živnosťáků na kde co, včetně výroby psího žrádla, ubytovacích služeb a prádelny.

Bližší info zde včetně názvu poskytovatele zde: http://www.novinky.cz/finance…-kvuli-rente-je-rizikove.html

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zzzlatokopka*
Datum: 19.10.15 17:25

Já mám takový dojem, že tohle bude novodobej šmejd:(

Musíte být vlastník domu, oni vám pak vyplatí zlomek jeho hodnoty a nechají vás tam dožít. Nevěřím, že toto podnikání bude férové:(

Ohodnoceno: 1x
 
Od: paw®
Datum: 19.10.15 17:50

Musite bt vlastnikem nemovitosti. Ale spolecnost vam vyplati pouze cca 2/3 odhadni ceny. Navic je to omezeno dobou. Neco malo je o tomto napsano napr. zde. Je smutne, ze vlastni rodina zacne na sobe ryzovat.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.