Dírka v ramínku u dřezové baterie

Od: Datum: 19.10.15 10:23 odpovědí: 7 změna: 19.10.15 21:15

Ahoj, potřebuji poradit, čím zalepit malinkou dírku v ramínku u dřezové baterie, je to malá prasklinka, zespod ramínka,když pustíme vodu tak to okolo stříká, ramínko měnit nechci, ani nevím, jestli se dá samotné sehnat, protože bydlím v podnájmu a zařízení není moje, baterie je stará jen 2.5 roku. Existuje nějaký tmel, či lepidlo? Díky za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 19.10.15 10:32
avatar

Dobrý den, zkuste to místo pouze olepit průhlednou lepící páskou. Nejdříve to místo dobře utřete, aby byl povrch suchý a potom zalepte (omotejte ramínko). Zdravím!

doplněno 19.10.15 21:20:

nadap - ten perlátor můžete odstranit a voda poteče bez tlaku na ramínko. Předpokládám, že jeho vyčištění již proběhlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.15 10:34
avatar

Víte naprosto jistě, že je prasklinka v ramínku? Toto nebývá. Může se stát, že prasklo těsnění mezi ramínkem a baterií a voda stříká tudy. To by bylo bez problémů, stačilo by těsnění vyměnit. Možná také, že je zacpané sítko na konci a pak to stříká tudy, ale vypadá to, že stříká odjinud. To se také dá koupit za nějakých 30 kč. *hej*Jinak ta ramínka se dostanou koupit, ale musíte mít sebou to staré. Konec, je u každé značky jiný.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.10.15 10:42

Dírka nebo prasklina na trubce ramínka znamená, že je nejvyšší čas koupit nové ramínko a vyměnit je.

Při zalepení jakoukoliv izolepou se tam bude tlačit voda a časem to povolí. Krom toho to nevypadá hezky.

Pokud by to někdo zkoušel svařovat / pájet, tak je to tak tenká stěna trubky, že se to hned propadne. Přitom ještě "shoří chom" takže to zase nebude pěkný pohled.

Když tu prasklinu najdeš a vyplníš ji vteřinovým lepidlem, tak to možná chvilku vydrží.

Jinak opravdu nové ramínko.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.15 13:50

Když říkáš, že to stříká zespod ramínka, nejedná se náhodou o perlátor? Ten je našroubovaný na nebo do konce ramínka.Ten zakoupíš za pár korun v železářství.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.15 14:10

Průsvitná lepící páska je asi blbost, maximálně bych použil speciální natahovací izolačku, která pružně spoj "dočasně zafixuje" - viz foto, musí se ale řádně utahovat..Osobně bych ale koupil nové mosazné ramínko( cena cca 200,-Kč), které se dá normálně koupit, pokud nemáte peněz nazbyt, zajděte třeba někam na blešák, tam se to dá toto snadno sehnat, ale změřte si délku tzv. ramínka..


doplněno 19.10.15 14:20:

nadap - jinak máte vnitřní poštu..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.15 15:29
avatar

Čím víc přemýšlím o vašem problému, tím více mi příjde, že stříkat voda z ramínka prostě nemůže. Když je volný odtok, v ramínku nemůže být žádný tlak. Chyba bude na samém konci ramínka. Tam, úplně na konci, je taková kulatá věc, která jde rukou vyšroubovat. Uvnitř je sada sítek. Možná, že bude stačit sítka vysypat a vyčistit, případně namočit na chvíli do hrnečku s octem, který rozpustí vodní kámen. Ale než se s tím trápit, pak bude lepší s tou věcí se sítky zajít do železářství a koupit nové, za 30kč.;) Napište, jak to dopadlo.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.10.15 21:15

Děkuji za rady,

jinak se jedná opravdu přímo o dírku v ramínku.

Jedná se o tento typ ramínka: http://www.rr-naradi.cz/data/…-22cm-35mm-chrom-balletto.jpg

Mám tam ale asi moc účinný perlátor a proto když se pustí páka hodně, tak když stisknu ramínko, tak je cítít, jak se ramínko rozpíná, jak je velký tlak, proto asi prasklina vznikla...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.