Kamenny koberec

Od: Datum: 18.10.15 20:22 odpovědí: 6 změna: 20.11.15 12:59

Zdravím chci se zeptat nemáte někdo zkušenost s firmou Piedra a jejich kamenným kobercem? Vyděla jsem fotky na jejich facebooku z rekonstrukce bytu kde tento povrch použili. Docela by se mi to v kuchyni líbilo.... Myslite že by to zručny člověk dokazal položit sam? Nevite jestli o tom třeba nebyla reportáž i v receptaři nebo v nějakém kutilském pořadu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.10.15 20:42

Našla jsem tohle video


a když mrknete na youtube, tak jsou tam i jinná videa pokládky. Také jsme o tomto koberci uvažovali- na terasu a k bazénu- ale prý se musí za nějaký čas doplnit ta pryskyřice...tak nevím. Zručný člověk to určitě zvládne položit sám.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 20.10.15 08:37
avatar

Sabrino, tak Vám dám bodík alespoň já, protože jste perfektně odpověděla na daný dotaz. A zrovna mně se video bude hodit. Sice až na jaře, ale alespoň vím, kde mám hledat. Vůbec nechápu, proč se tazatelka vůbec neobtěžovala alespoň k tomu, aby napsala slovo "díky". Ale asi to nevyděla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.15 09:33
avatar

Zkušenost mám vlastní z letošního července. Když pominu administrativní nedostatky u firmy, vlastní položení kamenného koberce bylo skutečně jednoduché, jen je třeba mít patřičné vybavení. Zvolila jsem kamenivo typ Malaga, frakce 4-8 mm pro exteriér. Přijeli tři chlapíci, v jedné nádobě smíchali dvě složky pojiva a pak dávku smíchali ve větší nádobě elektrickým míchadlem s kamenivem. Jeden pokládal malé kopečky hmoty a dva roztírali nerezovým hladítkem, které si neustále otírali ředidlem. Jednalo se o 6 m2, položeno bylo cca za hodinu, pochozí po 24 hodinách. Vyptala jsem se i na použití v interiéru - tam se používá jiné pojivo, které tvrdne rychleji ( je i patřičně dražší ), a po zatuhnutí se ještě zalije tak, aby vrstva byla nepropustná. Já jsem zatím maximálně spokojená, ale do interiéru bych si to nedala...

Reportáží s videem bylo několik, na př. v pořadu TV Nova - Rady ptáka loskutáka v roce 2014, nebo v pořadech Prima TV - Jak se staví sen 2015.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: lea
Datum: 19.11.15 19:22

Dobrý den ,můžu se zeptat na cenu za těch 6m2? Děkuji .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.15 22:38

Já to mám dané venku okolo bazénu - po 2 zimách se to začalo na okrajích hran odlupovat. Na rovné ploše to drží.

Domů jedině s aplikací silnější vrstvy té pryskyřice, jinak se to bude špatně vytírat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.15 12:59
avatar

Reportáž o kamenných kobercích byla myslím v Radách ptáka Loskutáka, asi před půlrokem.

Dejte si pozor na vodopropustnost, abyste si zrovna v kuchyni nevykutili trvalý problém. Kamenné koberce nejsou vodotěsné.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.