Roháčky za kuchyňskou linku

Od: Datum: 18.10.15 12:47 odpovědí: 5 změna: 18.10.15 17:48

Dobrý den, mám připravené rozvody pro kuchyňskou linku - jedna vodovodní trubka a tři plastové zátky vedle sebe - z leva myčka, pak dřezová baterie a podlesní bude asi pro průtokový ohřívač, pokud není lepší tyto dvě poslední prohodit (teplá/studená voda - podle toho na které straně pak má být). Chtěl bych se optat, zda se místo těchto zátek našroubují tři shodně roháčky pro všechny tři spotřební místa? Průměr šroubení zátek je snad stejný 1/2", ikdyž ta prostřední vypadá jinak. Prosím i trchou o návod, jak našroubovat takové roháčky, abych něco nepoškodil, předpokládám, že krytky dávat nebudu, protože plastové zátky jsou blízko sebe a vše bude za linkou. A pokud by byl odkaz, jaké jsou nejvhodnější...

Situace viz obr...

Děkuji moc za případné za informace.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: honzajm
Datum: 18.10.15 14:29

Podle fotografie se vám tam bude pracovat dost těžko, pokud to vůbec půjde - první a poslední roháček půjdou, ale vzhledem k blízkosti trubek asi nebude možné šroubovat - otáčet roháčkem v sousedním šroubení. Co se týká průtokového ohřívače nepíšete zda bude tlakový, a umístěný třeba i dole, nebo beztlaký, umístěný nad linkou. Nerozumím co a proč byste chtěl prohazovat - jak píšete teplá/ studená, když podle obrázku a popisu se zmiňujete o třech vývodech studené vody, nic teplého tam nevidím. Pokud se týká montáže roháčků - závit utěsnit silikonovou těsnící páskou, natáhnete pevně na závit roháčku směrem do prava, 2- 3x, nasadíte roháček na závit ve zdi, rukou závit "chytíte", a šroubujete, rukou, pak klíčem (přesným) s citem, když to začne jít ztuha nastavit jen do požadované polohy. Chce to cit, vědět co dělám. Pokud klíč přímo "nepasuje", viklá se, obtočit v těch místech roháček filcem nebo jinou měkkou silnější pevnou látkou a přes ni dotahovat - aby se nepoškodil povrch.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: liborrekonstruk
Datum: 18.10.15 15:00

Myslím to tak, jestli není nějaké pravidlo, kde se napojí průtokový ohřívač = teplá voda a kde studená voda do dřezové baterie, ale je to tedy jedno. Jinak ta blízkost roháčků kvůli šroubování by se asi dala obejít, kdybych na levý dal ten dvojitý myčka/dřezová baterie. Pokud bych ale zašrouboval roháček vývodem nahoru, jak se to dělá, tak by nemusel překážet vedlejšímu. Jaký je prosím rozdíl - práce/složitost mezi silikonovu těsnící páskou a teflonovou?

Děkuji za předchozí info a návod.

Od: lamela
Datum: 18.10.15 15:53

Já si myslím,že kdo dělal vodu a to dodělá.Rohové ventily tam našroubovat půjdou i když možná bez růžic.Napadá mně,že to dělal Ferda mravenec,nebo jste nezaplatil instalatérovi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzajm
Datum: 18.10.15 17:08

Ony roháčky by si nemusely překážet - kdyby tam už byly. Jenže aby tam byly, je třeba je tam zašroubovat, čili s nimi otáčet - a to už asi nebude dost dobře možné vzhledem k blízkosti sousedního, již namontovaného. Jedině použít dvojitý, který ale je větší od zdi a mívá rozdílné šroubení, prostřední otvor zaslepit, a použít zase až ten třetí. Co se týká těsnící pásky - je to jedno, když dobře uděláte, je to napořád, časem i vodní kámen pomůže a těsnost pojistí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.15 17:48
avatar

Pokud je tam dopředu prostor tak místo roháčků dejte normální přímý kulový kohouty s roháčkama je po čase dost problémů s hybností.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.