Lze předělat FAB na jiný klíč?

Od: Datum: 18.10.15 05:37 odpovědí: 2 změna: 18.10.15 22:10

Dobrý den.

Měl bych dotaz, zda lze předělat ( kde dělají klíče ) FAB - klasický, obyčejný - na jiný klíč než který je původní.

Mám totiž zámek FAB, který mi občas " zlobí " - zasekává se. K tomu to zámku mám větší množství klíčů, tak jsem si myslel, že bych dal zámek nový ( mám již koupený doma z dřívějška ) - a ten by se předělal na ty klíče co už jsou v oběhu u lidí - příbuzné. Tím bych nemusel ty klíče od FAB co " blbne " vyhodit a přidělávat další mnoho ( 25 ) klíčů.

Děkuji za případnou odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.10.15 05:51
avatar

Ano, lze. Ale neudělají Vám to v provozovnách, kde pouze prodávají zámky a kopírují klíče, musíte se obrátit na odbornou zámečnickou firmu. Na přání zhotoví třeba i několik vložek na stejný klíč. Není to problém.


doplněno 18.10.15 07:34:

Vložka jde většinou opravit, vyjde to levněji. Ovšem nebývá to na počkání, takže tam, kde není možné nechat dveře bez vložky je dobré mít rezervní (shodnou) vložku. Případně se dá zhotovit vložka, do které pasuje několik různých klíčů (tak zvaný systém generálního klíče)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.10.15 22:10

pokud jste z Brna, na Merhautové 177 vám původní vložku opraví za 140.- Kč nebo za tutéž cenu novou přeskládají - za předpokladu, že obě vložky mají stejný profil, tzn, že do obou jde zastrčit stejný klíč

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.