Jak chránite vy pilový list na ruční pile?

Od: Datum: 17.10.15 18:03 odpovědí: 6 změna: 17.10.15 21:57

Ahoj, jakým způsobem chránite pilové listy na obyčejných obloukových pilách před poškozením?

na některých nových pilách je taková černá platová nandávací lišta. Prodává se to někde?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.10.15 18:16

Pilu chráním tím,že ji pověsím na stěnu,kde je poškození nemožné.Za 50 let jsem nepotřeboval žádný návlek.Když se pila ztupila,koupil jsem nový list(od 35 Kč do 100 Kč).

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Od: honza12
Datum: 17.10.15 18:37

díky, ale mi nářadí často převážíme autem, ať už do lesa nebo na stavbu...

Datum: 17.10.15 18:40

Tak já ji taky nijak nechráním, taky mi visí v dílně s povoleným pilovým listem, ale pro časté převážení přece není problém takovou krytku vyrobit. Já bych použil kůži a cvočky pro rozebíratelné spojení.

Jinak na některých pilách se prodávají magnetické kryty.

doplněno 17.10.15 18:44:

Teď mě napadla podél rozřízlá gumová hadice odpovídající rozměrům pilového listu.

Od: paw®
Datum: 17.10.15 18:43
Bud kuzi a cvocky jak je psano vyse nebo list zabalit vzdy do kusu hadru a zaprovazkovat. Klidne muze byt i jutovy pytel.

Datum: 17.10.15 21:54

Od: buss®
Datum: 17.10.15 21:57

Nijak, nepohodím ji přece jen tak někde.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.