Zastínění okna sousedovou terasou

Od: Datum: 17.10.15 17:01 odpovědí: 4 změna: 17.10.15 17:58

Zkusím ve stručnosti vypsat situaci. V zimě mě na ulici potkala sousedka. Tedy pouze příležitostná. Bydlí v Plzni a po otci zdědila sklep sousedící s naším. Ptala se mě, jestli jí dám souhlas s výstavbou terasy za jejím sklepem. Neviděla jsem důvod jí ho nedat. V červnu mi přišlo oznámení o povolení přístavby a nástavby nad sousedním sklepem doplněném o terasu. Ani v tom jsem neviděla problém, protože projekt zpracovával projektant a ve vyjádření stavebního úřadu byla věta: Stavba nebude mít negativní vliv na své okolí. Sice jsem viděla, že terasa je před naším oknem do ložnice ale neviděla jsem v tom zásadní rozpor. Ve schválení byla definována jako terasa s pergolou. Ovšem během stavby začaly vycházet na světlo zarážející skutečnosti. Jedna z obvodových zdí zasahuje cca 30cm do okna. A podstava terasy zase odkousne z prostoru spodní části okna dalších cca 30cm. Přitom vzdálenost sousední stavby od našeho baráku je 1.2 metru. To všechno bych dokázala akceptovat, protože nástavba nad sklepem rozhodné nemohla začínat v polovině klenby. Ovšem šok a vztek se mnou zacloumal, že ona terasa má být obedněna do výše dvou metrů nějakými lištami. A to přímo před mým oknem. Z ložnice tím pádem budou katakomby. V pondělí mířím na stavební ale podle toho, co tam údajně sedí za paní, moc v úspěch na změnu projektu nevěřím. Proto honím rozumy kde se dá.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 17.10.15 17:20
Pokud bude stavba podle projektu, ke kteremu jste dala souhlas, asi moc nenadelate.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ronana
Datum: 17.10.15 17:32

Projekt jsem bohužel nikdy neviděla a asi bych z něj ani moc nevyčetla. Nezbývá zřejmě nic jiného než apelovat na základní lidskou slušnost.

Od: hledinek
Datum: 17.10.15 17:48

Je důležité, jestli někde figuruje Váš podpis. Měla byste podepsat souhlas a mít k dispozici plánky. Jinak Vás měla zarazit vzdálenost jeden metr a něco od oken Vaší ložnice. Na terase se povětšinou sedí, popíjí, klábosí, kouří, griluje do nočních hodin a pokud budete chtít večer brzy do hajan, tak i přes zavřené okno bude těžké zabrat.

Určitě dojděte na úřad a prohlédněte vše, co jste neměla v ruce. Konflikt se sousedkou určitě bude, protože již do toho dala nějaké peníze. Doporučuji požádat o zastavení stavby a vzít si zastupujícího člověka, který vše zhodnotí a bude za Vás jednat.

Budiž Vám to za ponaučení, že příště na ulici nic neodkýváte a dáte si čas na rozmyšlenou. Stačilo, aby sousedka přišla večer na kafe a podrobně řekla a nakreslila, jak bude asi stavba vypadat a Vy to přednesla svojí rodině. Víc hlav víc ví. Unáhlila jste se.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: romana*
Datum: 17.10.15 17:58

Dala jsem pouze souhlas se stavbou jako takovou. S podrobnostmi mě nikdo neseznámil a já, naivní důvěřivec, předpokládala, že podrazy se dějí jen těm druhým. Hluku bych se neobávala, jezdí sem asi 2x ročně a vzhledem k jejich věku na divoké večírky nevypadají. Se zastavením stavby nepočítám, stačilo by mi, kdyby terasa zůstala bez bočních stěn.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.