Důchodci berou mladým práci

Od: Datum: 16.10.15 17:39 odpovědí: 73 změna: 05.02.16 16:39

Dobrý den, dnešní někteří důchodci berou mladým práci přitom mají svůj důchod a ještě do toho podnikají takže vlastně mají dva platy. Můj názor je takový že bud podnikání nebo důchod je to nespravedlive aby měli důchodci dva platy. Potom se nemůžeme divit že nám mladým lidem nezbude na důchod. Myslím si, že dnešní zdraví důchodci se mají dobře ale my mladý se takhle jako dnešní důchodci nikdy nebudeme mít dobře. Je to nespravedlive aby měli dva platy podnikání a ještě k tomu důchod a ještě mají čas slídit sousedi co kdo dělá atd. Bohatý důchodci se mají dobře nic jim nechybí. Tak si myslím, že by se zákonodárci měli více zamyslet spíš na ty chudé který mají mizerný důchod jako třebo to, že žijí jenom pro zaplacení složenek a sotva jim zbyde na živobytí. Proč také zákonodarci nemyslí na invlidní důchodci mají velmi mizerný důchod jako třeba já pobírám 4 500 Kč z toho se žít nedá mám zdravotní problémy za které já nemohu. Nemohu vykonávat těžkou práci nesmím zvedat těžká břemena takže jsem už několik let v invalidním důchodu a žiju od koruny do koruny proč také nikdo nemyslí na nás na invalidi když každý rok přidávají zdravím důchodcum důchod, tak proč také nepřidají na důchod nám invalidum copak my nejsme lidi? Chceme se mít také dobře jako ostatní důchodci bez rozdílu zda jsme zdraví či invalidi. Každý rok se zdražuje a jak z malého důchodu se má člověk živit a ještě platit složenky je mi z toho smutno že na nás na invalidi nikdo nemyslí abychom se měli dobře jako ostatní zdraví důchodci. Co si o tom myslíte vy co jste na tom podobně jako já? Díky za vaše názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.10.15 17:57

Vadí Vám, že Vás živí důchodci?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 16.10.15 18:04
avatar

Nemocný člověk, který je fakt invalidní, že není schopen manuelně pracovat a vydělat si a ještě žije úplně sám, je jistě smutné. Ale máte možnost také začít podnikat, uplatnit nápad, a zrovna v něčem, co by přineslo invalidním důchodcům ulehčení do života. Máte štěstí, že je u nás systém, který Vás zaopatří a důchod Vám vyplácí. Co kdybyste žila jinde a nedostala nic. A co Vám chybí? Vila, auto, chata, zahraniční dovolená? Máte střechu nad hlavou, máte na jídlo? Tak zaplať pánbůh za to. Nepíšete, zda jste měla pracovní úraz, nebo jiný úraz, či Vás ničí nějaká nemoc dlouhodobě. Víte jsou nemoci, které dokáží člověka vyčerpat, taková "Fibromyalgie" a inv. důchod se nepřiznává. Myslím si, že Vám spíše chybí společnost lidí, s kterými si popovídáte, vyměníte si myšlenky, nápady, to pak člověk na nějaké ukřivděnosti a nespravedlnosti zapomene. Tak můžete chodit na diskuze a popovídat si, třeba najdete spřízněnou duši. Každý se chce mít dobře, jen si pod tím "dobře", každý představí něco jiného.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 16.10.15 18:42

Není to zakázáno a nebude, nelze. Sám, bez rodiny, děcek? Každý si může vydělat kolik chce, včetně invalidů, pokud něco umí jiného než těžce dřít. To je jeho problém a kdysi to nebylo. Nemusíte přece dělat, můžete organizovat, ne dělat zrovna rukama, že? Času máte dost, využijte ho. Mohu si myslet, že invalida odkázaný na jiné nic nepřináší. Ti pracující, podnikající důchodci odvádí daně, i na vás.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 16.10.15 19:19
avatar

Schválně, vyjmenujte mi, prosím vás zaměsnání, které byste chtěl vykonávat, ale není volné, protože tam pracuje důchodce. Moc vás prosím, jmenujte! *hej*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 16.10.15 19:22
avatar

Dobrý den, je mnoho natažených rukou - a jen jedna kasa, která je má uspokojit. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.15 20:24
avatar

S tím, že důchodci berou práci mladým nesouhlasím. Jsou obory, ve kterých by se firmy bez důchodců neobešly. Třeba v naší firmě pracuje skoro polovina důchodců. Mladým se prostě pracovat nechce. Bohužel, je to tak. Je mi 27. Takže nejsem důchodce. Kdo chce mít práci, tak si ji vždycky najde. Ale málo komu se chce za prací třeba stěhovat, jít pracovat mimo svůj obor, přitom ve svém oboru práci často skutečně nemůže najít a nebo né na takové pozici, jakou požaduje.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: uska®
Datum: 16.10.15 20:31

4500,- Kč odpovídá invalidnímu důchodu asi 1. stupně. U 1. i u 2. stupně se předpokládá, že budete pracovat. Když nepracujete, nedosáhnete na starovní důchod a zůstanete do smrti na 4500. Kč.

Je spousta práce kde nezvedáte břemena. Proč nepracujete ? U kasy vezmou všechny, alespoň brigádně. Je jednodušší závidět podnikajícím důchodcům, brblat, nadávat a natahovat ruku.. Proč nepodnikáte?

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 16.10.15 22:00
avatar

No, já si myslím, že práci čechům "bere" úplně někdo jiný.Protože dnešní naší mládeži se nechce moc pracovat rukama.Proč v naší zemi pracuje tolik cizích státních příslušníků,kteří u nás práci bez problémů seženoui? Nevyjímaje i lékařů a zdravotního personálu.Podívejte se jak se u nás zabydleli vietnamci. A mají se dobře.Proč jste se zrovna zaměřil/a na důchodce?Snad nám nezávidíte tu almužnu 40,-Kč, které nám letos odklepli.Zrovna tak vám já nezávidím vaši neutěšenou situaci.Jestli je tohle opravdu váš jediný příjem, proč se nesnažíte využívat veškerých sociálních příspěvků. V tomhle tom ohledu je jedna naše menšina úplný kabrňák! Nevím, kolik vám je roků a jak dlouho jste, vzhledem k vašemu zdravotnímu stavu pracoval/a, ale např. jeden můj příbuzný má plný invalidní důchod pomalu stejný jako můj bratr - jak píšete zdravý důchodce.Důchodce, který podniká , určitě práci nikomu nebere, naopak může zaměstnat další lidi a ještě přispívá do státní pokladny přiznáním daní.Věřte ale, že spousta důchodců nejsou zas tak bohatí, jak si myslíte. a se zdravím, ,aby dál mohli pracoval, taky nejsou na tom nejlépe.Pravdou je, že s penězi umí ale lépe hospodařit, jsou skromější. Vždy se říkalo, že vizitkou státu je, jak se stará o důchodce ,ať už zdravé tak invalidní a o děti.Vaše otázky by tedy měly směřovat úplně jinam - k naši vládě a politikům. Moc vás lituji,jak na tom jste a zároveň lituji i dnešní mladé lidi, kteří chtějí založit rodinu, nebo samoživitelky s dětmi.Ale nikdy by mě nenapadlo je porovnávat s důchodci.Je to směšné. Každý z nich má svoje nezáviděníhodné problémy.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 16.10.15 23:54
avatar

No, myslím si, že je to jinak. Důchodci pracují, protože jsou volná místa. Proč jsou volná místa? Protože mladí nechtějí pracovat. Tedy nechtějí práci obětovat tolik, jako ti staří. Pomalu se blížím do věku důchodců a podnikám od roku 1988. Nikdy jsem nebyl bez práce, nikdy jsem neměl nouzi o peníze. Mám se opravdu dobře. Nemám žádné speciální vzdělání a pracuji v tom co mě baví a věnuji tomu skoro veškerý čas. Za posledních 8 let jsem byl na jedné dovolené na 8 dní. Jsem na telefonu nepřetržitě, ve dne v noci už přes dvacet let. Co kdyby mě někdo potřeboval.

Také nemohu vykonávat těžkou práci, operaci páteře jsem neprodělal jen proto, že mi lékař řekl, že nepřinese zlepšení a když, tak jen krátkodobě. "Budete rád, když budete chodit" mi tenkrát řekli v nemocnici, když jsem ležel a nemohl se ani otočit. "Naučte se žít s bolestí", byla jejich druhá rada, poté co jsem chodit začal.

Vy tady pláčete, ale myslíte si, že jste udělal pro sebe maximum? Nebo jinak. Myslíte se, že nemůžete dělat víc? Kolik hodin volna máte denně? Kolik volných dní máte za týden? Zamyslete se sám nad sebou, jestli nechcete za osm hodin práce denně být milionářem.

Možná jste jiný a já Vám křivdím, ale já se setkávám často s fňukaly, kteří brečí že nemají peníze, že nemají na splátky, že si nemohou koupit třeba auto nebo jen ledničku, ale když vidím jejich pracovní nadšení, tak se vůbec nedivím. Samé večírky, zábavy, posezení s kamarády, značkový oblečení atd. Ne, nejsem proti tomu. Tedy jestli Vám křivdím, tak se nezlobte, ale stejně se zamyslete, zda pro sebe děláte maximum.

Ohodnoceno: 6x
 
Od: jakoproc
Datum: 17.10.15 08:46

Zdá se mi, že jste závistivý jedinec. každý má práco pracovat podle svého uvážení. Že vy nemůžete, je váš problém. Když můžete prohlížet internet, můžete si najít také přivýdělek na internetu. A jestli jste takový, že čekáte, kdo vám co dá, tak máte smůlu dvojnásob. To vaše "když ne já, tak ani jiní " je názor blba.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.15 11:10
avatar
Co tady lžete? Důchodcům se přidává každý rok? To myslíte těch 40 Kč? Vždyť invalidní důchod se zvedá taky a o víc než těch 40korun. A podnikat můžete klidně taky, aspoň dáte těm mladým práci, důchodce zaměstnávat nemusíte.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzajm
Datum: 17.10.15 15:47

Však i vy můžete podnikat - co vám brání? Důchodci si na důchod celý život platili - a z toho, co platí nyní pracující lidé, dostáváte i vy váš invalidní důchod, a jak píšete, jste mladý a už dostáváte důchod, na který pracuje někdo jiný. Píšete co nemůžete, ale peníze byste chtěl stejné jako mají ti, co dřou např. na stavbách, v horku, v zimě. Záleží kolik jste svojí prací dal do balíku peněz na důchody. Někdo dělá i těžkou práci, přesčas, o víkendu, když je třeba i v noci - a vy byste chtěl stejné peníze co má on? To by bylo spravedlivé? Spravedlivé je už to, ačkoli jste, jak píšete mladý, že pobíráte onen důchod z peněz jiných lidí, čili solidarita ostatních - a ještě jim to chcete vyčítat?! Nehledě na to, že je dost - spíš většina pracovních míst kde se žádná těžká břemena nezvedají, můžete si najít práci odpovídající vašim možnostem a schopnostem, nebo, jak jste se sám už zmínil, začít podnikat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.10.15 15:58

Zdravím,u nás ve firmé,státní správa, je 5 důchodců kteří ani do důchodu neodešli. Pobírají důchod i plný plat,nikdo je nemůže nutit jít do důchodu,dokud nebudou oni sami chtít. Připadá mi to nefér vůči mladým,kteří zakládají rodiny,mají na danou pozici vzdělání a musí čekat až se důchodci už nepostaví na nohy. Na personálním je několik desítek životopisů a žádostí o práci,takže to není o tom,že se mladým nechce! Myslím,že alespoň ve státním by se měla místa uvolňovat pro absolventy,aby se neflákali doma na podpoře a mohli si vzít hypo na bydlení a zakládat rodiny. V soukromém sektoru je to samozřejmě jinak,tam si na sebe musí každý vydělat a majitel sám vidí,jestli se mu důchodce vyplatí,nebo ne. Podotýkám,že nikomu souběh platu a důchodu nezávidím,jenom si myslím,že někteří lidé prostě hamtají peníze i když je vlastně už tolik nepotřebují.A vyhodit je nikdo nemůže,protože mají smlouvy na dobu neurčitou. Tak můj názor a moje zkušenosti...:(.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: honzajm
Datum: 17.10.15 16:57

Ale ti žadatelé mohou pracovat i jinde, třeba i v dělnické profesi - pokud chtějí dělat, ale ve státní správě to asi bude pohodlnější. Také jsem vzal takovou práci, ve stavebnictví, a při tom si našel práci odpovídající a pak na ni přešel. Proč doma hekat že není práce - vezmu abych se uživil a můžu hledat podle vzdělání a schopnosti. Na druhou stranu právě ti důchodci mohou mít potomky, kteří nemají práci, tak jim takhle přispívají. Podívejte na jobs.cz, sprace.cz a podobné stránky kolik míst se tam nabízí - ale holt to není vždy státní správa nebo aspoň stabilní kancelář ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.15 17:16

No a není to paradox,pracující důchodce živí svoje děti na podpoře,kdyby jim uvolnili místo,tak staří mohou odpočívat a mladí makat a bude spokojenost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzajm
Datum: 17.10.15 18:47

Chcete říci, že by onen důchodce měl jednoho dne přijít do práce a oznámit: toto je můj syn (vnuk) a teď tu bude pracovat místo mě? Nehledě na to, že každý může žít někde jinde, že každý má jinou kvalifikaci, schopnosti - a zaměstnavatel také potřebuje člověka, který odvádí potřebnou práci. Sice máte pravdu, ale definoval bych to jinak - proč se zvyšuje věk odchodu do důchodu, čili zůstávají obsazená místa i tam, kde by raději šli lidé na odpočinek - zejména ti těžce pracující, a mladým se vyplácejí podpory? Má to další negativní důsledek - pokud se v mládí nenaučí nějakým návykům, režimu, v pozdějším věku si budou těžko přivykat. Proč ti mladí nevezmou do začátku práci na místech která jsou volná?

Původní otázka tu však byla, že si mladý invalidní důchodce stěžuje i závidí těm, co víc pracují, když sám se nijak nesnaží, navíc dal příklad o podnikání - čemuž se sám vyhýbá, nevyužívá této možnosti - a nemusel by zvedat těžká břemena. Kde si stěžuje vlastně na lidi, kteří svojí prací a peněžními odvody přispívají na jeho důchod. Nesrovnává co předcházelo tomu, aby lidé měli co mají, ale vidí jen současný stav. To už říkal Gottwald - "všichni máme stejné žaludky" - tak ať děláš nebo se flákáš, dostaneš stejně - a to samé napasal onen ukřivděný invalida jinými slovy ... a o tom to je ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.10.15 16:01
avatar

Proč? Chápu jediné, máte-li malý invalidní důchod a žijete od jednoho výplatního dne ke druhému a počítáte každou korunu, tak vám všechno ostatní připadne jako nespravedlivé. Začít podnikat s nulou na účtu, jak tu někdo vzpomínal, v současné době lze velmi těžko. Ale jde to. Prosím, ukažte mi zdravého důchodce? Ve svém okolí neznám žádného. Většina má nějaké ty zdravotní problémy. A že ještě pracují? Možná, že se přemáhají, nenadávají a raději do té práce ještě jdou, protože se jim nechce jen tak sedět doma, krmit ptáčky v parku nebo něco na ten způsob.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: akon
Datum: 17.10.15 16:02

Důchodci podnikatelé mi nevadí, ti si vytvářejí pracovní místo pro sebe sami nebo ještě i pro jiné. U důchodců zaměstnanců je to ovšem zcela něco jiného. Ono to není tak, jak tu někdo píše, že důchodci pracují proto, že jsou volná místa, protože mladí dělat nechtějí. To je zásadní omyl. Pakliže důchodce odejde do důchodu, ale zároveň neuvolní svoji pracovní pozici, těžko ho může někdo mladý vystřídat. Nebavíme se tady o místech, která jsou za velmi nízký plat, ale důchodcům to i tak vyhovuje, jelikož mají již svůj důchod a tak logicky můžou jít dělat i jako přivýdělek za malé peníze a navíc se dostanou i mezi lidi a nenudí se doma (osobně takových několik znám). Čili skutečně je situace taková, že někteří důchodci se drží na svých postech dokud jim to zdravotní stav alespoň trochu dovolí a znaží se co nejdéle udržet 2 platy. Jenže logicky pakliže má někdo 2 platy, tak někdo nebude mít žádný. Tito důchodci, jako jedna z posledních generací, která ještě bude brát alespoň nějaký důstojný důchod, tedy svoje mladší kolegy trestají hned dvakrát, jelikož je připravují o místo a mzdu v současnosti a díky tomu, že mladší nepracují budou mít i menší důchody v budoucnosti, které by i bez toho byly mnohem menší, než mají oni teď. Osobně jsem jednoznačně proto, aby si tito lidé vybraly jestli jsou tedy již důchodci a nebo ještě zaměstnanci a brali jen jeden plat. Výjimka pouze u důchodců podnikatelů, kteří si pracovní místo vytvářejí sami nebo dokonce vytvářejí i pracovní místa pro další.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 17.10.15 17:50

A není náhodou na zaměstnavateli koho zaměstná? A pokud jde o dnešní mladé a jejich důchody - je to jen na nich.

Nepřebírají zemi rozbitou válkou, inteligence nebyla vyvražděna, vysoké školy fungovaly, embargo nikde žádné, vědeckotechnická revoluce jim dala neuvěřitelné možnosti.

Tak proč sakra skučí?

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 17.10.15 18:26

Co třeba proto,že málokterý zaměstnavatel,podnikatel tím spíš chce zaměstnat absolventa bez praxe.Má-li požadavek tř. na mzdovou účetní,tak automaticky počítá s tím,že mladá naskočí a hned se bude orientovat. Bude ji někdo zaučovat? Proto radši vezmou starší s praxí a je to. Kde se mají teda ti mladí otrkat a tu praxi si udělat? Kdo z nás může říct,že někam po škole nastoupil a hned věděl a uměl,že nepotřeboval zaučit?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.15 18:43

Mladá zase déle vydrží a umí líp s počítačem. Zaměstnavatel ať rozhodne. Nebo se mohou zavést nějaké socialistické metody podpory zaměstnávání absolventů.

A to si představte, že bývaly časy, kdy studenti dostávali od zaměstnavatele stipendium za to, že se mu upsali a pár let u něj laskavě pracovali. A byt třeba dostali. A klíčema od toho bytu zazvonili a pohádky byl konec ..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzajm
Datum: 17.10.15 19:01

Může nasoupit u podniku na jinou profesi, a postupně se vypracovat na místo o které mu jde, až zaměstnavatel pozná kvality (slušný zaměstnavatel), také jsem měl podobný postup - začal jsem jako šmudla ve zkušebně a dostal se na vedoucího (v jiném oddělení), a ne žadoněním, ale vedení mě takto posunovalo. Jediné co za tím bylo byl vtah k podniku který mi dal práci a živil mě. Vznikl tam kolektiv, byla to parta víc jak 20 lidí. Začátek byl však také za málo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.15 19:37

Nechtěla jsem být konkrétní,ale budiž. Moje dcera dnes 28 let,maturovala s vyznamenáním,promovala na červený diplom na státní VŠ,celá studia brigádničila,v pojištovně,prodávala,uklízela atd. Po škole marně sháněla práci,brala by i pozice nakteré stačí SŠ. Rozeslala mraky životopisů,chodila po městě,ptala se,volala na inzeráty a nic .Nemáte praxi,jste na tu pozici převzdělaná, .. Nyní už rok pracuje na pozici na kterou by jí stačil výučák, za 11000 hrubého! Práci má ráda,je šikovná,ale profesní postup je možný pouze na pozici vedoucí,která má o 3000 víc . Je to soukromá firma a je ráda,že něco má. Samozřejmě hledá dál. Nač studovala,když si nemůže pronajmout ani garsonku o hypotéce nemluvím. Nač jsou jí jazyky,státnice z psaní na počítači a léta studií.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 17.10.15 20:02

Je-li schopná, proč nepodniká, proč jen hledá kdo ji zaměstná? Proč hledá zaměstnání v místě, ne jinde, i v zahraničí? Nejsou jiní chytřejší?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 17.10.15 20:14

Je-li schopná, proč nepodniká, proč jen hledá kdo ji zaměstná? Proč hledá zaměstnání v místě, ne jinde, i v zahraničí? Nejsou jiní chytřejší? Má netušené možnosti.


doplněno 17.10.15 21:30:

Vážení, je tolik možností, kde žádný kapitál nepotřebujete. Můžete organizovat, psát, fotografovat, kázat, sportovat, učit, radit, jít do politiky, zprostředkovávat a spousta jiných možností. Jen se dívat kolem sebe. Jak to, že jiní vyšli z nuly a uchytili se, jsou úspěšní, bohatí? Edison pobyl ve škole 3 měsíce, Baťa švec, Horáček, Šíp atd. Podívejte se na ty úspěšné, jak za úspěchem šli, jak sportovci. Chtějí prohrávat? Máme svobodu, můžeme se realizovat v čem chceme. Zisky neomezené. Jsme furt v zajetí komunistů, co bylo, co dovolili, ale i tehdy si lidï uměli vydělat.. Kdo na to nemá, je zaměstnán. Viděli jste poslední Všechnopárty na TV1 a toho zprostředkovatele studia v USA? Přemýšlejte a nebečte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.15 20:39
avatar

- myslíte, že je plné Česko podnikatelů?


doplněno 18.10.15 10:52:

- buss-

- a co když je někdo vynikající odborník, znalec, atd... - ale neumí podnikat, organizovat, kalkulovat - atd.. - co s ním? - pořád se zde zmiňuje podnikání jako jediná možnost "živobytí" ! ... ale všichni nemohou být podnikatelé, ne?

- ale v případě, který zmiňuje "jiskra" bych to asi taky zkusila někde v zahraničí, to máte pravdu.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: uska®
Datum: 18.10.15 11:56

Začít podnikat je vždy riziko. Myslíte, že někdo začal pracovat sám na sebe s jistotou, že mu to vyjde? Kdo spoléhá na jistotu, nechce mít starosti navíc, chce mít s opuštěním pracoviště čistou hlavu, musí hledat zaměstnavatele, což se vždy nedaří. Ale každý má na výběr co se svým životem udělá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 18.10.15 13:06
avatar

culdo, to je fakt, někdo neumí podnikat, neumí organizovat, neumí nic. V tom případě zaplať pán Bůh, že dostává ID a má z čeho žít. Ono, kdo chodí do práce, podává výkon, vstává brzy ráno, pracuje do noci, dělá rozpočty, návrhy, realizace, což vše zabere čas, tak také má větší výdej energie a potřebuje víc jíst, dopravovat se a platit za dopravu cizí nebo benzín do svého auta. Pokud nikdo nic neumí, sedí u PC a u TV, může dlouho spát, tak ani tolik toho nesní, neutratí za dopravu ani za oblečení. Vidím to nyní v důchodu, žádné kostýmky do práce, žádné lodičky, kabelky, holič, kosmetika. Vše nyní v klidu, hlavně zahrádka, odpočinek, čtení knížek, vycházky s pejskem do okolní přírody a na to mi stačí něco obyčejného na sebe.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.10.15 23:29
avatar

Správně culdabulda, kdyby byli jenom podnikatelé, kdo by dělal pro ně rukama ! Kde by sehnali manuální zaměstnance? Nemluvím o drobném podnikateli-řemeslníkovi,ten většinou pracuje sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.15 08:36

Oni podnikatelé nepracují rukama?

Na stavbě domku jsem potkal cca 12 řemesel = 12 firem nebo živnostníků, asi 40 lidí. Fyzicky pracovali všichni podnikatelé i s partou. Od zedníků přes elektrikáře až po vodáky a obkladače. Jediný řemeslník-samotář byl sádrokartonář, jinak měli všichni pod sebou partu 3-6 zaměstnanců. Nebál bych se ani tvrdit, že (krom elektrikářů) šéf tu práci uměl vždycky nejlíp a měl největší přehled.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.15 21:04

Třeba proto,že nemá potřebný kapitál do začátku,nechce se zadlužovat,nevěří americkému snu,jak s jedním dolarem udělá díru do světa? Ale hlavně jí rok hledání tak srazil sebevědomí,že ztrácí víru,že má na víc. Věřím,že se ještě uplatní a zúročí své znalosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 17.10.15 23:19
a jaky obor studovala? kdyz umi jazyky proc nejde do zahranici?
pokud nechce riskovat a neveri ze se z mala da udelat moc, neni to problem okoli, ale problem v ni. podivejte se na Johna Vanharu, ten nemel taky zadny kapital, jen napady, odvahu, selsky rozum a ve 40 prodal jednu ze svych firem za miliardu…
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.15 17:54
avatar

Tady se pořád řeší důchodci, ale co třeba cizinci, kteří u nás dělají často i načerno. Jen v ČR je podle některých odhadů až 150 000 ukrajinců. Celkem je u nás oficiálně téměř 500 000 cizinců. To je mnohem větší problém pro náš pracovní trh, než jaký dokáží vytvořit důchodci, Jděte někam do fabriky. Tam se ani nedomluvíte česky na některých směnách. Jezdil jsem dříve po různých montážích a stavbách a připadal jsem si jak v cizině.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: q1
Datum: 17.10.15 19:10
Cizinci nejsou pro náš pracovní trh vůbec žádný problém, protože dělají zejména na místech, kde češi dělat nechtějí (protože nízké mzdy, dlouhé hodiny, těžká práce, daleko od domova, atd.) Naopak našemu trhu pomáhají, protože jejich daně pomáhají platit naše důchodce a naše nezaměstnané, zatímco ti z jejich zemí z toho nemají nic. Navíc jsme ani neplatili vzdělávání těch cizinců, to také odnesl jejich stát.

Problém s cizinci je pouze v situaci, kdy je cizinec zaměstnaný na černo, ale to je čistě jen otázka nastavení zákonů (samozřejmě je každý bude obcházet, pokud je zaměstnání cizince tak složité a zdlouhavé, že ten cizinec, když to přeženu, dřív umře stářím než získá pracovní povolení) a následné kontroly jejího dodržování, což je úkol *čechů*.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 17.10.15 19:24

Tak napište zákonodárcům, aby důchodci okamžitě při dosažení důchodového věku opustili zaměstnání (a zákaz podnikání a tudíž zaměstnávání) a nepište blbiny. Chcete rozkazovat zaměstnavatelům, omezovat práva?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.15 19:27

Hmm, tak proč se pořád zvyšuje věk odchodu do důchodu, když není potřeba, aby starší lidé pracovali?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: xy
Datum: 17.10.15 22:07

vždycky jsem myslela, že věk odchodu do důchodu se zvyšuje proto,že ekonomika nemá na to " živit " důchodce již třeba od 55 let. Než že by tak zoufale potřebovala jejich práci.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.10.15 18:18
avatar

Pro tazatele i radce: najdete si statistiky zamestnanosti a nezamestnanosti, kolik lidi je bez prace po dobu kratsi/delsi nez dva mesice, atd. atp. Pak se sem vratte a radte. Sam jsem zvedavy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 17.10.15 19:12

Bylo by dobré udělat vše pro to, aby se Váš zdravotní stav zlepšil. Rahabilitace, cvičení, lázně, pokud máte nadváhu upravit jídelníček a snížit nadváhu.

S lékařem konzultovat a požádat o zvýšení důchodu zřejmě na druhý, nebo třetí stupeň.

Ne všechna zaměstnání jsou manuelně náročná. Uplatnění bez tělesné zátěže najdete v call centrech, vyúčtování s doručovatelem /listovním/ u České pošty, na recepci, na vrátnici, kde vysloveně v 90ti procentech hledají zaměstnance s ID, nebo OZZ, můžete psát do novin, časopisů příběhy, nenáročné je také šití, pletení, háčkování a výrobky prodávat.

Není hezké posazovat na naše české lidi, naše české důchodce, kteří pracovali a tvořili, budovali naši zem, která byla po válce v dezolátním stavu. Nebyly automatické pračky, myčky na nádobí, ohřívače teplé vody, pleny se praly a žehlily. Ženy chodily s motykou na pole a okopávaly celý dny řepu a podobně. Prosím úctu pro tyto sedřené starší občany.

Podívejte se, kolik peněz dnes vynakládá vláda na neziskové organizace pro začleňování do společnosti a bez valného výsledku, pro imigraci, kolik peněz vláda prošustrovala na nepřehledných zakázkách, kolik peněz nás stojí solární boom, kolik stojí zdravotní pojišťovny, kde je vše více duplicitní, ale každá má svoje honosná sídla a stovky zaměstnanců, sociální doplatky na bydlení.

Příkladů se najde mnoho.

Neopírejte svoje výčitky na důchodce, bojujte o svoje práva, bojujte proti korupci, bojujte se s vým zdravotním stavem a buďte hrdá na naši hezkou zem i obyvatele.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.10.15 22:03

V dnešní době invalidní důchodci můžou pracovat jak chtějí, dokonce podniky, které zaměstnají ID dostávají od státu příplatky a naopak, kdo nezaměstnává ID, musí státu něco odvádět. Můj syn pracuje u organizace, která ID práci shání a učí je jak si práci nalézt, jak napsat životopis i s mentálně postiženými jde do zaměstnání a vše za ně vyřídí. Takže opravdu, kdo má invalidní důchod 1.stupně si práci může nalézt.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jamal
Datum: 19.10.15 19:18

Teď by mě zajímalo, jakou práci berou důchodci mladým lidem. Můžu posoudit, že to, co se hlásí k nám do firmy jsou takové lemry, že ti důchodci jsou záchrana. Jen pohled na to, jak drží pilník v ruce mladý mimoň je opravdu skvostný.

Neberou práci, protože mladí nejen že nic neumí ale hlavně nechtějí umět. Tak mají smůlu a budou žrát trávu. Dobře jim tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 19.10.15 22:03

V soukromé firmě se lidé do důchodu těší a odcházejí i dříve, aby si důchod užili. Ve státní správě a (polo-) státních firmách to je trochu jinak. Tam je stále plno lidí, kteří dostali funkce tzv. po zámosti bez výběrového řízení. A to dělá zle. Dokážu si představit jedince, kteří tam v klidu přesluhují a berou souběžně plat+důchod. V tomto sektoru bych dal odchod do penze povinně.:)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.10.15 22:46

Správně - kantoři povinně do penze a vyřešeno. Mladí učitelé nejsou a školy se můžou zrušit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cicko*
Datum: 19.10.15 22:57

Nevím sice ve které zemi žijete, ale mohu Vás ubezpečit, že naprostá většina tzv. "výběrových řízení" je buďto šitá na míru předem vybranému "známému", nebo se provede jen jako zadostiučinění zákonu na funkci, která je již dávno obsazena oním "známým"!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pt®
Datum: 21.10.15 07:59
avatar

Nevěřím, že jsou všechna výběrová řízení dopředu obsazena. Nevěsta byla na výběrovém řízení v Praze a dostala místo asistentky ředitele. Mají dvě malé děti, dojíždí denně a nebylo to na překážku. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cicko*
Datum: 25.10.15 19:44

Věřit samozřejmě nemusíte, přijde jiný, který uvěří a Vy o to přijdete!

Jinak pokud reagujete na můj příspěvek, pak je vhodné jej nejprve pozorně přečíst. Nikde jsem neuvedl "VŠECHNA" , ale naprostá většina. Jinak čerpám z osobních zkušeností.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: riderx
Datum: 25.10.15 18:13

doufám, že trollíš a nemyslíš to vážně...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 25.10.15 18:49

Přestaňte se tady hádat a osočovat, kdo komu bere práci. Češi, držte při sobě. Za nějaký čas to může být bezpředmětné.

Tady jde o lidi, o život, o REPUBLIKU.

Diskuze Vám budou ukradený, když Sobotka ve vidině peněz z EU vše odkývne.

Každý měsíc, co je každý u lyzu, je pro ně dobrý, dobrý statisíce, potom sbalí kufry, sednou na letadla a nás obyčejné tady nechají.

Německo není nafukovací a hranice žádná, obsadí domy v Německu a přelejou se k nám, nikdo nedá povel ke střílení, kdo by chránil hranici? Vojsko, policie?

Miliony migrantů jsou na cestách a jestli si myslíte, že v zimě už je konec, teprve na jaře se ukáže, jak ste se mýlili.

Proto jsem pro referendum, jestli kvoty ano, anebo ne a dám i těch 10krát 10 korun za jiné, aby se konalo, když by to bylo podle Sobotky drahé!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.15 20:12

Něco se děje?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 26.10.15 08:13

Ra252 ve 20.12.

Ano, něco se děje mimo Vás, jste asi naivní. Zatím sedíte doma v teple, jako i já, samozřejmě.

Opravdu si myslíte, že to bude stále všechno v klidu?

Budoucnost není dobrá.

Dnes 26.10.2016 na Parlamentních listech pan Ota Ulč - Pácháme sebevraždu...

Ano, tak to cítím, tomu já věřím, že to bude.

Váš bohorový klid a jistotu nesdílím. Ale každý jsme jiný. Já vidím své děti a vnoučata a bojím se budoucnosti. Myslím, že je to normální. A je to normální pro většinu obyvatel ČR.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.10.15 18:56

A co se děje? Naši drazí spojenci i s naší pomocí rozvrátili několik zemí, vyvraždili pár milionů lidí a pár desítek milionů jich vyhnali z domovů.

Děje se teď něco nepochopitelného a neočekávaného?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 25.10.15 20:19

Já to chápu takto, že v ČR běží souběžně tři systémy:

1/ kapitalismus: člověk chodí do prace, nechá tam část zdraví a dostane peníze.

2/ socialismus: člověk chodí do práce a dostane peníze. Obecně se třeba tvrdí, že v tom kterém sektoru dřou jako koně, ale není to až tak pravda.

3/ milosrdenství: člověk nechodí do práce a dostane peníze.

Logické je, že ti co jsou v kat.1. jsou už dost nasr.ní. Navíc, jakmile se objeví zpráva, že se mají rozrůst objemy v kat.2 nebo v kat.3.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.15 20:23

Máte v bodě 1) chybu.


doplněno 26.10.15 06:04:

Vlastník výrobních prostředků (kapitalista takřečený) nikam chodit nemusí. Je placen za vlastnění.


doplněno 26.10.15 06:05:

Taknějak přechází do bodu 3) ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.15 21:25
avatar

zapomnel jste na bod 4/ Clovek neco umi, nechodi denne do prace, dostava penize, uzivi celou rodinu, politika ho nezajima, zadne zdravi nikde nenecha a nema proc si stezovat a obvinovat druhe za svou neschopnost

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 25.10.15 23:14

A .. člověk nemusí chodit do práce, protože není povinnost pracovat. Pak ho živí jiní.


doplněno 26.10.15 19:07:

Mladá žena zde z pracáku nastoupí do zaměstnání, dostane smlouvu a po pár dnech jde marodit. A kdo to zachrání?
No důchodci! Okamžitě se jim volá.


doplněno 01.11.15 18:30:

Popisuji situaci, neznám její motiv, nevím co jí nabídl podnikatel. Chraň vás pánbů před takovými pracanty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.10.15 19:31
avatar
Busi tak to není. Mladá žena jde z pracaku, nastoupí do zaměstnání, dostane minimální mzdu plus možná něco bokem, smlouvu dostane na tři měsíce s možností prodloužení, takže ji zrovna přejde chuť, pro někoho takového pracovat.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.15 21:21
avatar

jen se vymlouvate, neco se naucte a zacnete podnikat... ja to tak udelal ;) Pracuju z domu a jediny tezky predmet, ktery u prace zvedam je kafe nebo pivo

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.15 12:40

Tak s tímto souhalsím je to bohužel tak a já jsem se s tím setkala docela často a ted už nejde jen o důchodce ale i o cizince ti nám taky berou práci a co my ženy já jsem vyučená prodavačka a tuto práci bych už dělat ani nechtěla protože všud eje to samá ukrajinka ruska a jiné pracovní síly a tak už v dnešní době nejde jen o důchodce ale mnohem o víc tak co s tím prý oni cizinci jsou levná pracovní síla a co my tak sand s tím vláda konečně už něco udělá nebo my češi skončíme bez práce a cizinci a důchodci si budou žít líp než my a to je bohužel už ted pravda

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.15 15:01
avatar

Macka, tak to jste mne teď dostala. Nikde, vůbec nikde, v žádném obchodě jsem nenarazila na prodavačku s ruským nebo jakýmkoliv cizím přízvukem. Jen v asijských jsou vietnamky a číňanky a já vlastně ani nevím kdo jsou a u nich jsou české důchodkyně na brigádě. V ostatních obchodech jsou pouze a jen české prodavačky. *hej*Ve kterých obchodech jste narazila na cizinku?


doplněno 29.10.15 15:58:

pt, asi jo, ale v Ostravě v obchodě nejsou vůbec. Se smetákem asi ano, ale na prodejně nebo u pokladny ne. Kdopak ví, jak je platí? Stejně jako naše? Neříkejte, že to české prodavačky nechtějí dělat, že raději budou na úp. *ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 29.10.15 15:46
avatar

"babkazov", ta "macka" má pravdu. V Praze jsou ve všech marketech, u nás i v Tescu za pokladnou a hlavně uklizečky v nemocnici. Jinak spíše doplňují zboží v marketech a uklízejí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 29.10.15 17:17

Kdyby bylo dostatek prácechtivých českých žen - nebyly by tam cizinky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: patronkaa
Datum: 29.10.15 17:21

V Praze jsou prosím kde? Já tu bydlím, nakupuji v různých marketech, ale narazila jsem maximálně na Slovenky. Sice to jsou taky cizinky, ale pro nás snad tak moc ne...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.15 17:23
avatar

no jo, v Ostravě nejsou cizinky se smetákem za to dělají zdravotnice v nemocnicích. A že jich tam je.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.15 17:19

babko,nechteji delat aspon teda v ostrave,meli jsme na pracaku pozadavek na 5 lidi a 5 jich nam poslali.akorat ze,jenom jedna zavolala ,ze neprijde a ty ostatni se ani neobtezovaly.pozadavky mame porad a nejsou lidi, a to muzou delat jak chteji kolik hod denne chteji,samozrejme po domluve,jsou v teplicku a vsechno kolem nich voni a dokonce jim nabizime penize.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.15 17:45
avatar

Hanys a o tom to je! Kdepak je tazatel? Kolikrát se ozval? A to bylo nenávistných řečí, že jsem se až styděla, že jsem stará! *plac*


doplněno 01.11.15 19:49:

Umím, ale tělo mě zrazuje čím dál víc. *plac*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.15 19:22

umis buchty?my te berem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: relik
Datum: 03.11.15 16:04

Zdravím, pro babkazov nesmíte si to tak brát že už jste stará . Já jsem už také starý a nic s tím nenadělám on to tazatel třeba tak možna ani zlé nemyslel . Já to chápu tak, že ho spíš mrzí to, že nemá takový důchod aby to utáhl finančně po všech stránkach . Pokud tazatel bydlí sám někde na ubytovně, nebo bůh ví kde, tak se mu vůbec nedivím, že s nízkým důchodem jako je 4500 Kč se opravdu vyjít moc nedá .

Můj kamarád je také v invalidním důchodu a nikde ho nechtějí zaměstnat protože má zdravotní omezení několikrát se byl osobně informovat u několika zaměstnavatelu a jakmile jim sdělil že má zdravotní omezení, tak hned mu odpověděli že mají najednou plno a tak kamarád se neustále takto prosil kdo mu dá práci aby si přividělal nějakou tu korunu ale bohužel bez úspěchu.

Na konec si našel přes kamaráda práci na doma plnění obálek ale není to žádna sláva ale přesto to dělá aby nemyslel na špatné myšlenky. Takže vím a chápu tazatele jak mu asi je.

Datum: 03.11.15 19:32

Nespravedlivé? Ten člověk pracoval 50 let a teď za to má ten důchod. Nemá ho jen tak za nic jako vy. K tomu pracuje a za to má plat. Má ho za práci a ne za nic jako vy. A jestli máte pocit, že vám důchodce vzal nějakou práci, kterou byste mohl dělat, tak nechápu, proč ji ještě neděláte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maminka
Datum: 05.02.16 10:30

Nemyslím si, že důchodci berou mladým práci, ale mám pocit, že buď lidé mají pracovat nebo brát důchod.

Ve státním sektoru je hodně důchodců, a my jim z našich daní platíme jak důchody, tak jejich platy.

Podnikatelé jsou lidé, kteří si vydělávají na sebe sami. Jim naše peníze nejdou.

Taky bych ráda brala 2 platy.

Jsem na pozici, která se nedá dělat přes důchod, je hodně náročná, ale když jiní lidé mohou pracovat, tak je nechme, ale ať nepobírají důchod.

Spíše je to otázka na politiky, zda dát lidem takový důchod, aby mohli zůstat doma a kdo by chtěl pracovat, ať pracuje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 05.02.16 10:46
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.02.16 13:43
Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 05.02.16 12:47

Když už tu někdo oprášil a znovu vytáhl diskuzi z října, tak alespoň jeden příklad: zdravotní sestry

Kdyby dosud nepracovaly zdravotní sestry s dlouholetou praxí a mnohdy i v důchodu, nebyly by už ve zdravotnictví skoro žádné sestry. Samozřejmě že všechny sestry, které z nejrůznějšího důvodu nemohly dál pracovat, nezrušili jim pracoviště, nezdrhly, nebo nepadly vyčerpáním a stále ještě ve zdravotnictí, naplno pracují, zaslouží nejen obdiv, úctu, respekt, ale i slušné zacházení od zaměstnavatelů i odpovídající platové i společenské uznání a hodnocení.

Před divokými refomami zdravotnictví bylo vzdělávání zdravotních sester a dalšího zdravotnického personálu na vysoké úrovni, dokonale propracované a funkční. Stačily 4 roky kvalitního vzdělání včetně praxe na pracovištích, v nemocnicích, na poliklinikách apod., zakončené maturitní zkouškou a sestra mohla ihned druhý den po maturitě nastoupit do nemocnice jako kvalifikovaná sestra se všemi právy a povinnostmi, zopovědnosti na svou práci, životy a zdraví pacientů. Normálně musela zapadnout do kolektivu, rozpisu služeb a pracovat. Ty, které dodnes pracují, byť i jako důchodkyně, mají kvalitní vzdělání, praxi, neocenitelné zkušenosti a bez nich by zdravotnictví padlo na kolena.

Dnešní sestry mají mnohem delší vzdělávání i s tituly Dis (Diplomovaný specialista), Bc (bakalář), Mgr (magistr) , jsou zřejmě vzdělanější, ale také chtějí mít odpovídající postavení, platové ohodnocení. Mnohé si školu platí a očekávají, že se jim vložené investice vrátí, ale to je druhá věc. Je málo těch, které nastupují do našich nemocnic a na polikliniky, nebo těch, které zůstávají a chtějí dělat tradiční obvyklou práci sester u lůžka nebo na specializovaných pracovištích.

Nedostatek sester se řeší optimalizací - zavíráním nebo rušením oddělelení, nemocnic, atd. Nebýt sester všecho věku, včetně důchodkyň, které ještě ve zdravotnictví pracují, tak by i po rušení a zeštíhlování zdravotnictví v něm neměl kdo pracovat. Lékaři bez středního zdravotnického personálu jsou jako kapitáni bez posádky.

Závěr: starší sestry nebo i důchodkyně žádným mladým práci neberou, nezabírají jim místa, naopak drží zdravotnictí na nohách.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.02.16 16:39
avatar

- no - a co teprve, až lidi začnou chodit do důchodu v 80-letech a později, jelikož se začnou dožívat 150-let, jak jsem četla v nějakém článku na netu !

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.