Výpočet ceny spotřeby plynu - podíl období

Od: Datum: 15.10.15 12:57 odpovědí: 1 změna: 15.10.15 13:26

Dobrý den,

bydlíme v rod. domě, kde vytápíme a vaříme plynem. Z ročního vyučtování jsem převedl všechny koeficienty do tabulky, kde si zapisuji každý měsíc spotřebu.

Neporadil by mi někdo, jak mám dojít k termínu "podíl období", když mám odečty každý měsíc (vždy k 1.daného měsíce) a logicky nemohu příjít co tento podíl znamená, jelikož roční vyučtování je dle tarifů rozděleno i na větší měsíční celky?

Nejlogičtější mi připadá že, podíl období na jeden měsíc je "1".

Na stránkách RWE mají pouze vzorec převodu m³ na kWh, ale ostatní výpočty jsem nenašel :( Má někdo radu?

Předem moc děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.10.15 13:26
avatar

neznám tohle vyúčtování, ale podíl období chápu takto:

přijdu do plynárny a platím zálohy např od 15.1.2015, odečty a tedy vyúčtování jsou k 1. dne v měsíci. Je tedy nutno počítat jen s podílem zálohy na daný měsíc. V mém příkladu polovina. Polovina první zálohy pokrývá leden, druhá polovina pokrývá první část únoru. Proto se tam neustále pletou ty podíly :)

Ve vašem případě bych se spokojil s hodnotami: roční spotřeba plynu v m3 a celková cena za rok. Z toho si hrubě spočítejte vaši cenu za m3. Roční cena v kč/spotřeba v m3 = cena za 1m3 plynu.

Ve vaší tabulce sledujte jen spotřebu plynu v m3, násobte cenou a máte hotovo. Detaily jako podíly období vůbec řešit nemusíte. :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.