Kam teče odpadní voda na vesnicích?

Od: Datum: 14.10.15 18:33 odpovědí: 5 změna: 14.10.15 20:55

Máme na vesnici v baráku po dědovi odpady vody z umyvadla sveden do obecní kanalizace u silnice. To celé pak pravděpodobně ústí do potoka a následně asi do řeky. Netuším, jestli to tak mají všichni, dřív to bylo takhle povoleno nebo to máme na černo? (WC máme normálně do septiku)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 14.10.15 18:46
avatar

Dobrý den, pokud je v obci vybudovaná obecní kanalizace, na kterou jste připojeni, tak je to v pořádku. Potom už to je věcí obce, jestli na konci kanalizace vybudovala (vybuduje) i čističku odpadních vod. Ale, možná myslíte pouze příkop u silnice. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 14.10.15 18:50

Já bych se ptal na obci, proč se bojíte jim tuto otázku položit? Jinak zákon o vodách, vodovodech a kanalizacích, odpadech. Ano, nejsou všechny obce pokryty kanalizacemi.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vejcenatvrdo
Datum: 14.10.15 19:08

To není jen záležitostí venkova. Například v některých částech pražského Braníku ještě funguje prvorepubliková kanalizace, což je de facto odtok odpadu do Vltavy. Informaci jsem obdržel v poměrně nechutné souvislosti - od náruživého rybáře a obdivovatele Prahy v jedné osobě. Ryby se totiž u takových míst rády zdržují. Ostatně, něco podobného jsem viděl u Wisly na okraji Varšavy. *blee*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.10.15 19:56
avatar

Uplně nejdříve to většinou teklo do rybníčku, potůčku kde si s tím příroda poradila po svém jak uměla, zároveň s tím a potom čím dál více jímky (přesněji tzv. Žumpa) tedy odpad odtekl do nějaké podzemní nádrže na dvoře nebo zahradě a jednou za čas (podle velikosti jímky) musel přijet "hovnocuc" (fekální vůz) a ten odpad vysál a odvezl pryč potom ekologičtější řešení septik tam se odpad částečně pročistí. No a jelikož normy EU jsou neuprosné ve velké většině obcí už je kanalizace a kde není určitě je plánovaná tam odpad odteče podzemním systémem trubek do čističky odpadních vod ..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.10.15 20:55
avatar

Že by do kanalizace a pak do ČOVky?

Tam kde ještě není tak do septiků,do žumpy nebo do potoka či rybníka atd,jenže těchto způsobů pomalu ubývá!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.