Jaká profese řeže plech?

Od: Datum: 13.10.15 10:34 odpovědí: 20 změna: 22.10.15 06:03

Dobrý den,
jakou profesi oslovit k vyřezání cca 5mm plechu do složitých tvarů (zvířata v rozměru cca 10 - 15cm výšky)?

Nepovedlo se mi to nikde najít v prodeji, pouze celé systémy případně velmi malé rozměry, tak bych si to nechal vyrobit na míru. :)

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: axus®
Datum: 13.10.15 10:40

Strojirenska vyroba - Laserove rezani - zamecnicke prace - kovovyroba.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.10.15 10:50
Jakekoliv zamecnictvi kde pouzivaj cnc.

Datum: 13.10.15 11:41

díky, poptal jsem 3 firmy v Praze. Zdá se, že řezání kovů není zrovna běžné. Pokud máte někdo tip na malovýrobu tj 3x 10ks prosím o odkaz.

doplněno 13.10.15 13:10:

minimálně jedna už umí, musím to hodit do křivek a pak se dozvím cenu :)

Od: asd1
Datum: 13.10.15 12:31

Tady neni problém ale pro tebe daleko...

Hledej kovovýrobu kde mají laser... Někdy to oficiálně nejde ale chlapík od mašiny nebo vedoucí výroby si rád přivydělá... Pár zbytků nerez plechu a chvilka práce podle šablony, dá se i za flašku...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.10.15 14:52
Kde to je nevadi, velke firmy zajimaji velke a drahe zakazky. Malym firmam o nevadi a postovne neni tak velka castka. Je to vzdy spise o osobni dohode. Nebo s nejakyn delnikem jako bokovku po praci.

Od: fifi
Datum: 13.10.15 11:50

Terče co?.-) vim o firme z Brna a el v Praze nevím..

Datum: 13.10.15 13:12

jj, když jsem byl malej, tak jsem do toho rád střílel. Chci to dopřát i synovi... a já si taky klidně dám :)

Datum: 13.10.15 11:54

Ahoj. Já jsem zařizoval pro sousedku zhotovení plechové kočičky v životní velikosti. Udělali to šikulové v místní firmě, co se zaobírá klempířinou, zámečničinou a topenařinou. A vyrábějí i třísložkové komíny. Prostě všechno z plechu a železa. Radiana s.s r.o. Tel. 483 389 018.Přidal bych fotku, ale neumím to.

Datum: 13.10.15 13:24

Výběr z tvaru pro pálení.

Dá se vytáhnou klerýkoliv tvar a v měřítku zmenšit, zvětšit apod.

Můžu poslat v DXF

Jinak pálíme jen plazmou, resp. tenké plazmou, takže kvalita pro toto nic moc...

Datum: 13.10.15 13:29

díky, proběhnu cliparty Corelu, to bude stačit. Chci klasiku: kuře, prase, muflon... možná zajíc atd.

Od: asd1
Datum: 13.10.15 13:40

Laser je lepší (přesnější a kvalitnější), většina mašin zvládne i podle fyzické šablony...

Datum: 13.10.15 21:34

Zkuste hledat firmu, která řeže vodním paprskem.

Od: honzajm
Datum: 17.10.15 16:44

Nevím už jak se firma jmenuje, je to v Praze-Hostivaři, nechával jsem tam pro podnik nějaké kusovky vyříznout - řežou tam vodním paprskem. Pamatuji jen, že to bylo někde v oblasti ulic V chotejně, Sodomkova, za tím byla pole ...

Datum: 21.10.15 12:35

Ta firma se jmenuje Awac.

Jak je ten svět malý, taky tam řežeme.

doplněno 21.10.15 22:59:

@clayman: Zkuste ještě Zukov (pokud jste nezkoušel). Dle posledního sdělení kolegy, který vodní paprsek kooperuje, jsou pružnější a snad i levnější.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.10.15 13:21

díky, zkusím. Zatím se mi povedlo dostat jedinou nabídku a nemám porovnání.

doplněno 21.10.15 23:17: Zukov jsem dnes urgoval o cenu, prý snad do konce týdne.
doplněno 21.10.15 23:19: Awac byl 2x dražší než zelizko.cz
Datum: 19.10.15 14:36

nevíte někdo, zda je kvalitnější řez vodním paprskem nebo laserem? Jde mi o přesnost resp jemnost řezu. Jde o 4mm tlustý plech.

Od: axus®
Datum: 21.10.15 12:07

Kvalita zpracovani zahrnuje ruzne pohledy - presnost, kvalita povrchu, finalni vzhled...

U tlousky 4mm nebude patrny rozdil v presnosti.

Prorez a zaroven nejmensi vyrobitelna sterbina u vodniho paprsku je kolem 0.5mm, u laseru je to zhruba 0.15mm.

Laser reze presneji, ale bavime se o rozdilech v radu desetin.

Povrch rezu byva u laseru pri blizsim zkoumani jakoby zlabkovany, u vodniho paprsku pripomina piskovani. Tedy opticky hezci a v podstate bez jakychkoliv otrepu a s relativne hladkyma hranama. U 4mm plechu bych u kvality povrchu rezu vsaze na vodni paprsek.

Na krajich rezu muze byt u laseru patrny opal, narozdil od vodniho paprsku, kde je povrch nedotknuty. U laseru se navic muzou vyskytnout lokalni deformace vlivem teplot.

U tlustsich materialu muze rez vodou vybocovat, ale to se 4mm plechu netyka.

Vodni paprsek ma na rozdil od laseru take vliv na deformace u tenkych materialu z duvodu pusobicich sil, ale 4mm je v pohode.

Tedy pokud se vyrezava nejaky velmi tenky tvar, velmi ostry roh a pod., u vodniho paprsku hrozi deformace kvuli pusobicim silam, u laseru hrozi prupal nebo deformace vlivem teplot.

Pokud nepotrebujes nic superpresneho a zaroven specialniho, zvol to, kdo Te nabidne nizsi cenu. Vysledek bude obema metodama srovnatelny.

ps. Laserem nelze rezat vysoce reflexni materialy.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 21.10.15 12:29
Díky za obsirnou odpověď
Datum: 21.10.15 23:37

A nevyšlo by levnějc koupit hotové http://www.akord-lipova.cz/vyrob.htm. Mě kdysi pálily rozetu tady http://www.gamaocel.cz/20362/armox/ a udělají ti to i z neprůstřelného plechu-můžeš střílet do aleluja:-D

Datum: 22.10.15 06:03
Jak se to vezme, levnější než 30 samostatných, ale tyhle truhlíky nechci

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.