Poceni oken

Od: Datum: 13.10.15 08:13 odpovědí: 8 změna: 13.10.15 12:47
Dobry den. Nemate nejaky typ aby se nepotili tolik okna? Nebo nejlip vubec?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.10.15 08:29
Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.10.15 08:32

Větrat, topit pod okny.

Mimochodem, pokud se rosí okno, jde otřít. Pokud se bude rosit zeď, zplesniví.

Od: mamba54
Datum: 13.10.15 09:55

máš obyčejný sklo v okně, proto je chladný a proto se na něm sráží vdušná vlhkost. Já sem studovala fyziku na vysoké škole a Rosný bod je Tvůj problém.

Takže zajdeš ke sklenářům a řekneš jim, že chceš vyměnit v oknech sklo za izolační dvojsklo s prostupem tepla cca 1Wat/m čtvereční na kelvin.. Stojí cca do tisícikoruny za metr čtvreční a něco zaplatíš za výměnu skel. no a pak bude sklo v okně izolovat(držet teplo v baráku) a díky vyšší povrchové teplotě okna se na něm nebude srážet vzdušná vlhkost.

Takže příčina jest že máš špatný okna.

Od: uska®
Datum: 13.10.15 10:08

Můžeš mít extra okna a pokud nebudeš větrat do PRŮVANU na několik minut x krát dennně, budeš sušit prádlo v bytě, vařit bez digestoře, správně topit, tak ti ani zázračné sklo v oknech nepomůže. Odstraň příčinu vlhkosti vzduchu nebo alespoň sniž na nejmenší hodnoty. Bez vhlkoměru to nepůjde, budeš mít pocit, že topíš pánubohu do oken, když větráš.Opak je pravdou.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.10.15 11:51

Ovšem naprostá většina problému s tošením čehokoli nastane po výměně oken a zrušení ventilace.

Od: jmlc®
Datum: 13.10.15 10:05

Ono se sice říká, že pocení je díky vadným oknám... ale tatík má okna kastlová (z jedné strany domu) bez problémů, druhá plastová dvojsklo s účkem 1,2 "s mírným pocením". Já mám trojsklo s účkem 0,5 (kompletní okno 1,2?) a z oken mi chčije... já mám vlhkost cca 55%, sem tam kytka... - nebude problém spíše jen ve vlhkosti v domě?

zdá se mi celé rosení jako reklama... http://www.tospur.cz/roseni-o…tm_campaign=roseni-oken-volna

Někteří si kupují odmlžovače... http://www.auto-doplnky.com/o…ravky-proti-roseni-skel-a9378 - asi to za tu cenu taky zkusím :)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.10.15 12:21

Jmlc, moje kamarádka používá také nějaký spray proti mlžení oken v autě. Prý to funguje. Já vyzkoušeno nemám, protože se mi okna nemlží, ale jak jsi to napsal, tak jsem si vzpomněla. Ale jak říkám, jistotu nemám.

Od: jendad
Datum: 13.10.15 12:47

Vlhkost máme 40 -60%. Sušíme prádlo , zaléváme. Nárazově se větrá asi 5 min . 3krát za den . Předtím jsme měli plastáky z cca 95 roku a okna se rosili asi 5cm odspodu . Ted je vyměnili za lepší (u 1,0w) a se silnějším rámem a okna jsou naprosto čistá . Postupně jak se bude ochlazovat , tak bude více klesat vlhkost až ke 40% a méně a pak spíše zvlhčujeme vzduch.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.